February 28, 2020
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Billie Castillo SR Titusville 5:15.53 10
2 Julia Lavrador JR Satellite 5:20.48 8
3 Zoe Pustilnik SO Spanish River 5:21.88 6
4 Brooke Mullins JR Harmony 5:22.74 5
5 Carolyn Brown SR Boone 5:32.07 4
6 Hannah Foley FR Boone 5:32.12 3
7 Riley Jaszczak SO Titusville 5:33.64 2
8 Paige Jaszczak SO Titusville 5:38.25 1
9 Kaylee Kraver SO Satellite 5:42.76 -
10 Samantha Sadorf SO Spanish River 5:42.81 -
11 Anna Craig SO Satellite 5:46.17 -
12 Isabella Santeufemio JR Boone 5:48.74 -
13 Gabriela Lugo Pardo SR St. Cloud 5:49.76 -
14 kaylee Fournier SO Heritage 5:51.51 -
15 Chelsea Paglia FR Viera 5:51.78 -
16 Katelyn Apotsos FR Melbourne 6:01.48 -
17 Claire Darrin SR Harmony 6:01.89 -
18 Ella Goldfarb SO Spanish River 6:03.95 -
19 Ana Whitehouse FR St. Joseph 6:04.70 -
20 Grace Bennett   Cocoa Beach 6:05.27 -
21 Sophia Weiner 8 Holy Trinity 6:05.94 -
22 Sarah Phillips JR Spanish River 6:06.05 -
23 Isabella Goodwin SR St. Joseph 6:06.20 -
24 Kelly Orbell SR Satellite 6:07.34 -
25 Maya McKenzie SO Satellite 6:07.56 -
26 Caroline Meyers SO Satellite 6:07.65 -
27 Ashley Hilmes SO West Shore 6:08.62 -
28 Anna DeLena SO Merritt Island 6:08.79 -
29 Rebekah Wiles FR Harmony 6:09.72 -
30 Ashley Fournier FR Heritage 6:11.06 -
31 Emily Kohler JR Merritt Island 6:17.03 -
32 Tessa Mitzlaff FR Space Coast 6:17.30 -
33 Emily Oliver FR West Shore 6:18.26 -
34 Maddison Angel FR Edgewood 6:20.11 -
35 Alexis Mills SO Astronaut 6:20.72 -
36 Caroline Noack FR Cocoa Beach 6:21.21 -
37 Tiana Rivera SR St. Cloud 6:22.19 -
38 Ivy Zheng SO West Shore 6:23.21 -
39 Brenna Bush JR St. Cloud 6:23.58 -
40 Nathaly Abastida SR St. Cloud 6:25.20 -
41 Sarah Sumner FR Astronaut 6:26.43 -
42 Jessica Cannella JR Boone 6:27.34 -
43 Rubianna Novac FR Merritt Island 6:29.77 -
44 Shanai Banks SO Rockledge 6:30.59 -
45 Sophia Bills FR Edgewood 6:32.04 -
46 Lily Novac SO Merritt Island 6:33.80 -
47 Reagan Holmes FR Rockledge 6:39.86 -
48 Jahn-Na Watts SR Heritage 6:41.42 -
49 payton Beaver SO Heritage 6:41.79 -
50 Sofia Rodriguez SO Vero Beach 6:42.95 -
51 Kira Schwandt FR Rockledge 6:44.37 -
52 Brissa Friedel FR Astronaut 6:44.82 -
53 Sophia Lockhard SO Vero Beach 6:47.30 -
54 Kaylah Robinson FR Rockledge 6:47.38 -
55 Hannah Phillips JR Melbourne 6:48.52 -
56 Alexia Crean SO Astronaut 6:51.36 -
57 Paige Murill JR Titusville 6:52.03 -
58 Marisa Ricks FR Cocoa Beach 6:52.21 -
59 Thu Ngo FR East River 6:52.22 -
60 Zoey Hogeland SO West Shore 6:53.84 -
61 Jessica Newton SR Melbourne 6:54.30 -
62 Alyssa Grissom FR East River 6:55.98 -
63 Piper Stephens SO Melbourne 6:56.23 -
64 Shyla Cuttaia 8 Covenant Christian 7:02.70 -
65 Shae Dufrense FR St. Joseph 7:02.75 -
66 Emma DeloSantos FR Satellite 7:06.57 -
67 Montana Arnold SR St. Joseph 7:06.76 -
68 Elizabeth Wengel FR Melbourne 7:26.89 -
69 Lindsey Minton SO Vero Beach 7:28.59 -
70 Mikayla Volz 7 Covenant Christian 7:30.11 -
71 Eishlee Anny Atanacio FR East River 7:49.96 -
72 Stella Chambers FR Melbourne 7:51.29 -
73 Gretchen Kraus JR Melbourne 7:58.81 -
74 Alyssa Figueroa SO East River 8:31.37 -
  Madison Lee FR Palm Bay DNS   
  Lahela Cornett 8 Lincoln Park DNS   
  Jacey Lane 7 Lincoln Park DNS   
  Chioe Torres SO Vero Beach DNS   
  Caroline Craig SR Satellite DNS   
  Alyssa Luceno JR Melbourne Central Catholic DNS   
  Avery Rouhoff JR Viera DNS   
  Zoe Zalewski SR Cocoa DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Billie Castillo SR Titusville 5:15.53 10
2 Julia Lavrador JR Satellite 5:20.48 8
3 Zoe Pustilnik SO Spanish River 5:21.88 6
4 Brooke Mullins JR Harmony 5:22.74 5
5 Carolyn Brown SR Boone 5:32.07 4
6 Hannah Foley FR Boone 5:32.12 3
7 Riley Jaszczak SO Titusville 5:33.64 2
8 Paige Jaszczak SO Titusville 5:38.25 1
9 Kaylee Kraver SO Satellite 5:42.76 -
10 Samantha Sadorf SO Spanish River 5:42.81 -
11 Anna Craig SO Satellite 5:46.17 -
12 Isabella Santeufemio JR Boone 5:48.74 -
13 Gabriela Lugo Pardo SR St. Cloud 5:49.76 -
14 kaylee Fournier SO Heritage 5:51.51 -
15 Chelsea Paglia FR Viera 5:51.78 -
18 Ella Goldfarb SO Spanish River 6:03.95 -
22 Sarah Phillips JR Spanish River 6:06.05 -
23 Isabella Goodwin SR St. Joseph 6:06.20 -
26 Caroline Meyers SO Satellite 6:07.65 -
28 Anna DeLena SO Merritt Island 6:08.79 -
  Avery Rouhoff JR Viera DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Katelyn Apotsos FR Melbourne 6:01.48 -
17 Claire Darrin SR Harmony 6:01.89 -
20 Grace Bennett   Cocoa Beach 6:05.27 -
21 Sophia Weiner 8 Holy Trinity 6:05.94 -
24 Kelly Orbell SR Satellite 6:07.34 -
25 Maya McKenzie SO Satellite 6:07.56 -
27 Ashley Hilmes SO West Shore 6:08.62 -
29 Rebekah Wiles FR Harmony 6:09.72 -
32 Tessa Mitzlaff FR Space Coast 6:17.30 -
33 Emily Oliver FR West Shore 6:18.26 -
34 Maddison Angel FR Edgewood 6:20.11 -
37 Tiana Rivera SR St. Cloud 6:22.19 -
38 Ivy Zheng SO West Shore 6:23.21 -
39 Brenna Bush JR St. Cloud 6:23.58 -
40 Nathaly Abastida SR St. Cloud 6:25.20 -
42 Jessica Cannella JR Boone 6:27.34 -
58 Marisa Ricks FR Cocoa Beach 6:52.21 -
64 Shyla Cuttaia 8 Covenant Christian 7:02.70 -
67 Montana Arnold SR St. Joseph 7:06.76 -
  Jacey Lane 7 Lincoln Park DNS   
  Lahela Cornett 8 Lincoln Park DNS   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Ashley Fournier FR Heritage 6:11.06 -
31 Emily Kohler JR Merritt Island 6:17.03 -
35 Alexis Mills SO Astronaut 6:20.72 -
36 Caroline Noack FR Cocoa Beach 6:21.21 -
41 Sarah Sumner FR Astronaut 6:26.43 -
43 Rubianna Novac FR Merritt Island 6:29.77 -
44 Shanai Banks SO Rockledge 6:30.59 -
45 Sophia Bills FR Edgewood 6:32.04 -
46 Lily Novac SO Merritt Island 6:33.80 -
47 Reagan Holmes FR Rockledge 6:39.86 -
48 Jahn-Na Watts SR Heritage 6:41.42 -
49 payton Beaver SO Heritage 6:41.79 -
50 Sofia Rodriguez SO Vero Beach 6:42.95 -
51 Kira Schwandt FR Rockledge 6:44.37 -
53 Sophia Lockhard SO Vero Beach 6:47.30 -
54 Kaylah Robinson FR Rockledge 6:47.38 -
55 Hannah Phillips JR Melbourne 6:48.52 -
60 Zoey Hogeland SO West Shore 6:53.84 -
61 Jessica Newton SR Melbourne 6:54.30 -
  Caroline Craig SR Satellite DNS   
  Zoe Zalewski SR Cocoa DNS   
Girls' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Ana Whitehouse FR St. Joseph 6:04.70 -
52 Brissa Friedel FR Astronaut 6:44.82 -
56 Alexia Crean SO Astronaut 6:51.36 -
57 Paige Murill JR Titusville 6:52.03 -
59 Thu Ngo FR East River 6:52.22 -
62 Alyssa Grissom FR East River 6:55.98 -
63 Piper Stephens SO Melbourne 6:56.23 -
65 Shae Dufrense FR St. Joseph 7:02.75 -
66 Emma DeloSantos FR Satellite 7:06.57 -
68 Elizabeth Wengel FR Melbourne 7:26.89 -
69 Lindsey Minton SO Vero Beach 7:28.59 -
70 Mikayla Volz 7 Covenant Christian 7:30.11 -
71 Eishlee Anny Atanacio FR East River 7:49.96 -
72 Stella Chambers FR Melbourne 7:51.29 -
73 Gretchen Kraus JR Melbourne 7:58.81 -
74 Alyssa Figueroa SO East River 8:31.37 -
  Madison Lee FR Palm Bay DNS   
  Alyssa Luceno JR Melbourne Central Catholic DNS   
  Chioe Torres SO Vero Beach DNS