February 29, 2020
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anderson Denton SR Lake Wales 4:22.62 10
2 Jahari White JR Bartram Trail 4:29.87 8
3 Garrett Kauzlarich SO Bartram Trail 4:30.08 6
4 Jemesu Picone SO Bartram Trail 4:32.48 5
5 Michael Collins JR Lake Region 4:41.61 4
6 Landon Morales SO Lake Wales 4:42.98 3
7 Colton Berquist JR West Orange 4:43.22 2
8 Andrew Guerrero JR George Jenkins 4:46.29 1
9 Ralph Jacob Kauzlarich SR Bartram Trail 4:49.28 -
10 Cooper Krug Junior South Lake 4:52.56 -
11 Caleb Melendez JR East Ridge 4:53.02 -
12 Jake Baldauf JR West Orange 4:54.05 -
13 Sam Rautenstrauch SR Bartram Trail 4:55.15 -
14 Aaron Feldner SO Bartram Trail 4:56.00 -
15 Thomas Adzema SR Bartram Trail 4:56.63 -
16 Benjamin West SO Bartram Trail 4:56.91 -
17 Andrew Chambers JR George Jenkins 4:57.60 -
18 Christian Koppe FR West Orange 4:57.84 -
19 Colby Fernandez SR Lakeland 4:58.56 -
20 Justin Presley JR Bartram Trail 4:58.79 -
21 Arnaldo Vera JR Haines City 4:59.64 -
22 Payson Keown FR Haines City 4:59.94 -
23 Joseph Cotto JR Lake Wales 5:04.01 -
24 Nathan Shafer FR West Orange 5:05.57 -
25 Landon Johnson   McKeel 5:07.67 -
26 Gabriel Arce FR Poinciana 5:08.60 -
27 Chase Waelbroeck SR George Jenkins 5:09.67 -
28 Daury Garcia JR George Jenkins 5:09.95 -
29 Connor Carroll FR East Ridge 5:10.49 -
30 Denilson Roberlo JR West Orange 5:11.48 -
31 Nicolas Alvarado SO West Orange 5:13.58 -
32 Nicholas Andrews SR Bartram Trail 5:16.05 -
33 Stephen Holland Junior McKeel 5:18.18 -
34 Garner Kloth SO Lake Wales 5:19.38 -
35 Nathan Bailey JR George Jenkins 5:20.35 -
36 James Ko SR George Jenkins 5:20.39 -
37 Preston Smith   South Lake 5:20.94 -
38 Dalton Tervin JR George Jenkins 5:22.02 -
39 Israel Mirtil FR Lake Region 5:22.88 -
40 Donovan Feaster JR George Jenkins 5:26.92 -
41 Gio Burke SO McKeel 5:29.11 -
42 Kettchmanuel Aly SO Poinciana 5:31.84 -
43 Joel Hovius Junior South Lake 5:34.28 -
44 Kalid Jones JR Lake Region 5:36.05 -
45 Austin Myers SO Lakeland 5:36.60 -
46 Elijah Brown SO Bartow 5:36.88 -
47 Cody Beavers JR Winter Haven 5:39.60 -
48 Anthony Brigandi Junior McKeel 5:39.62 -
49 Connor Moody SO Lakeland 5:40.50 -
50 Connor Cook FR McKeel 5:40.83 -
51 Gerardo Larios Castano FR Haines City 5:42.06 -
52 Caleb Elliot JR George Jenkins 5:45.69 -
53 Carson Goodmon FR West Orange 5:47.01 -
54 Geoffrey O'Dell SR Lake Region 5:47.22 -
55 Henry Zhinin JR George Jenkins 5:49.14 -
56 Roderick Timmons SR Winter Haven 5:49.61 -
57 Tyler Rusch SO Oasis Christian Academy 5:50.22 -
58 Scott Bowie JR George Jenkins 5:50.44 -
59 Ethan Gonzalez JR Haines City 5:51.16 -
60 Ben Wilson SO Lakeland 5:55.07 -
61 Taha Hashmi JR West Orange 5:55.98 -
62 Wolf Blaise SO Winter Haven 6:01.92 -
63 Tyler Lee FR South Lake 6:08.23 -
64 Michael Martin SO West Orange 6:16.02 -
65 Isaiah Hudson FR Bartow 6:19.36 -
66 Eli Kurtz FR George Jenkins 6:27.89 -
67 Jordan Charles FR Bartow 6:45.78 -
68 Johan Johnson JR George Jenkins 6:46.28 -
69 Matheus Giovannetti JR Haines City 6:59.63 -
  Hector Yoc Baltazar FR George Jenkins DNS   
  Isaac Morrison   McKeel DNS   
  Sebastian Zacek   McKeel DNS   
  Brendan Whitmire SO Lake Region DNS   
  Anthony Rojas JR West Orange DNS   
  Lachlan Dean JR Lake Region DNS   
  Benjie Toussaint JR Lake Region DNS   
  Cristopher Medina SO Poinciana DNS   
  Matthew Bradshaw FR West Orange DNS   
  AMARI Smith FR Lake Wales DNS   
  Joey Torres Colon SR Lake Wales DNS   
  Alexander Adams SR George Jenkins DNS   
  Isaias Hernandez SO Bartow DNS   
  Paul Sanchez JR Poinciana DNS   
  Nate Achinger FR Lakeland DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anderson Denton SR Lake Wales 4:22.62 10
2 Jahari White JR Bartram Trail 4:29.87 8
3 Garrett Kauzlarich SO Bartram Trail 4:30.08 6
4 Jemesu Picone SO Bartram Trail 4:32.48 5
5 Michael Collins JR Lake Region 4:41.61 4
6 Landon Morales SO Lake Wales 4:42.98 3
7 Colton Berquist JR West Orange 4:43.22 2
8 Andrew Guerrero JR George Jenkins 4:46.29 1
10 Cooper Krug Junior South Lake 4:52.56 -
11 Caleb Melendez JR East Ridge 4:53.02 -
12 Jake Baldauf JR West Orange 4:54.05 -
13 Sam Rautenstrauch SR Bartram Trail 4:55.15 -
14 Aaron Feldner SO Bartram Trail 4:56.00 -
15 Thomas Adzema SR Bartram Trail 4:56.63 -
16 Benjamin West SO Bartram Trail 4:56.91 -
17 Andrew Chambers JR George Jenkins 4:57.60 -
18 Christian Koppe FR West Orange 4:57.84 -
19 Colby Fernandez SR Lakeland 4:58.56 -
20 Justin Presley JR Bartram Trail 4:58.79 -
23 Joseph Cotto JR Lake Wales 5:04.01 -
24 Nathan Shafer FR West Orange 5:05.57 -
27 Chase Waelbroeck SR George Jenkins 5:09.67 -
  Benjie Toussaint JR Lake Region DNS   
  Isaac Morrison   McKeel DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Ralph Jacob Kauzlarich SR Bartram Trail 4:49.28 -
21 Arnaldo Vera JR Haines City 4:59.64 -
22 Payson Keown FR Haines City 4:59.94 -
25 Landon Johnson   McKeel 5:07.67 -
26 Gabriel Arce FR Poinciana 5:08.60 -
28 Daury Garcia JR George Jenkins 5:09.95 -
29 Connor Carroll FR East Ridge 5:10.49 -
30 Denilson Roberlo JR West Orange 5:11.48 -
31 Nicolas Alvarado SO West Orange 5:13.58 -
32 Nicholas Andrews SR Bartram Trail 5:16.05 -
33 Stephen Holland Junior McKeel 5:18.18 -
35 Nathan Bailey JR George Jenkins 5:20.35 -
36 James Ko SR George Jenkins 5:20.39 -
37 Preston Smith   South Lake 5:20.94 -
38 Dalton Tervin JR George Jenkins 5:22.02 -
40 Donovan Feaster JR George Jenkins 5:26.92 -
46 Elijah Brown SO Bartow 5:36.88 -
48 Anthony Brigandi Junior McKeel 5:39.62 -
62 Wolf Blaise SO Winter Haven 6:01.92 -
64 Michael Martin SO West Orange 6:16.02 -
  Isaias Hernandez SO Bartow DNS   
  Alexander Adams SR George Jenkins DNS   
  Anthony Rojas JR West Orange DNS   
  Matthew Bradshaw FR West Orange DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Garner Kloth SO Lake Wales 5:19.38 -
39 Israel Mirtil FR Lake Region 5:22.88 -
42 Kettchmanuel Aly SO Poinciana 5:31.84 -
43 Joel Hovius Junior South Lake 5:34.28 -
45 Austin Myers SO Lakeland 5:36.60 -
47 Cody Beavers JR Winter Haven 5:39.60 -
52 Caleb Elliot JR George Jenkins 5:45.69 -
54 Geoffrey O'Dell SR Lake Region 5:47.22 -
58 Scott Bowie JR George Jenkins 5:50.44 -
59 Ethan Gonzalez JR Haines City 5:51.16 -
63 Tyler Lee FR South Lake 6:08.23 -
  AMARI Smith FR Lake Wales DNS   
  Nate Achinger FR Lakeland DNS   
  Hector Yoc Baltazar FR George Jenkins DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
41 Gio Burke SO McKeel 5:29.11 -
44 Kalid Jones JR Lake Region 5:36.05 -
49 Connor Moody SO Lakeland 5:40.50 -
50 Connor Cook FR McKeel 5:40.83 -
51 Gerardo Larios Castano FR Haines City 5:42.06 -
53 Carson Goodmon FR West Orange 5:47.01 -
55 Henry Zhinin JR George Jenkins 5:49.14 -
56 Roderick Timmons SR Winter Haven 5:49.61 -
57 Tyler Rusch SO Oasis Christian Academy 5:50.22 -
60 Ben Wilson SO Lakeland 5:55.07 -
61 Taha Hashmi JR West Orange 5:55.98 -
65 Isaiah Hudson FR Bartow 6:19.36 -
66 Eli Kurtz FR George Jenkins 6:27.89 -
67 Jordan Charles FR Bartow 6:45.78 -
68 Johan Johnson JR George Jenkins 6:46.28 -
69 Matheus Giovannetti JR Haines City 6:59.63 -
  Lachlan Dean JR Lake Region DNS   
  Sebastian Zacek   McKeel DNS   
  Cristopher Medina SO Poinciana DNS   
  Paul Sanchez JR Poinciana DNS   
  Joey Torres Colon SR Lake Wales DNS   
  Brendan Whitmire SO Lake Region DNS