March 7, 2020
|
Hallandale - Hallandale, FL
|
Timing: Servant Spirit Timing Services

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Torrie Cox JR Chaminade-Madonna 48.27 10
2 Mekhi Gammons FR Miami Carol City 49.06 8
3 Robert McMinn JR Miami Norland 49.36 6
4 King Mack FR Dillard 50.10 5
5 Roger Motley III JR Dunbar 52.10 4
6 Rohan Hamilton JR Northeast (OP) 52.85 3
  Joshua Keller SR Cypress Bay DNF   
  Jermaine Dyges SR Northeast (OP) DNS   

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Torrie Cox JR Chaminade-Madonna 48.63
2 Mekhi Gammons FR Miami Carol City 49.54
3 King Mack FR Dillard 49.71
4 Robert McMinn JR Miami Norland 50.93
5 Roger Motley III JR Dunbar 51.40
6 Jermaine Dyges SR Northeast (OP) 51.69
7 Rohan Hamilton JR Northeast (OP) 52.03
8 Joshua Keller SR Cypress Bay 52.21
9 Greg Thomas JR Dunbar 52.53
10 Raphael Charistil SR Hallandale 52.56
11 Trayvon Smith JR Dillard 52.58
12 Ion Hunt SR Hollywood Hills 52.74
13 Kwame Smith FR Chaminade-Madonna 52.76
14 Gevonte Henry Senior South Plantation 53.05
15 Zavion Battle SR Dunbar 53.23
16 Justin Glaze   Suncoast 53.36
17 Sterling St-Cyr   Suncoast 53.43
18 Joseph Eaford JR Miami Carol City 53.53
19 jiraye shirley SO Royal Palm Beach 53.84
20 dishon francis Senior Royal Palm Beach 53.98
21 Blake Stern JR NSU University School 54.20
21 Nicholas Pamphile JR Dwyer 54.20
23 David Joseph SO Miami Carol City 54.32
24 Marcus Rhodes SO Chaminade-Madonna 54.51
25 Joshua Johnson JR Cypress Bay 54.52
26 Carter Goguts SO Dwyer 55.06
27 British Wilkerson FR Miami Norland 55.13
28 Rayquan Atkin FR Miami Carol City 55.35
29 Delgado Dorvilus FR Hallandale 55.93
30 Raylen Garner SO Pompano Beach 56.00
31 Matthew Galardi FR Suncoast 56.44
32 Trevin Smith FR Miami Norland 56.52
33 Marvin Grayson SO Pompano Beach 57.02
34 Ricardo Hallman JR NSU University School 57.22
35 Ashawn Medard SO Hallandale 57.25
36 Maurice Lapierre   South Plantation 57.62
37 Jonathan Perez SR SLAM (Miami) 58.17
38 Timothy Lewis JR Miami Norland 58.40
39 Colten Appet SR South Plantation 58.81
40 Amarri Henry SO Hollywood Hills 59.35
41 Devontae Johnson Junior Miami Jackson 59.85
42 Justin Kelly SO Suncoast 59.86
43 Fabrizio Segnini JR Cypress Bay 1:00.13
44 Ayan Jaouhar FR Pompano Beach 1:00.70
45 Benji Sterne JR NSU University School 1:01.53
46 Mathias Cooper JR Hollywood Hills 1:01.55
47 Alec Fernandez-Posse FR Pompano Beach 1:02.30
  Justin Le JR Cypress Bay DNS
  Claudy Rigueur JR Northeast (OP) DNS
  Demetric Ellison JR Somerset Prep (NL) DNS
  Ale Ortega SO Riviera Prep DNS
  Bryan Joseph 6 SLAM (Miami) DNS
  Dylan Robertson JR NSU University School DNS
  Malik Gordon   South Plantation DNS
  Jayden Estrada 6 SLAM (Miami) DNS
  Nathan Jean-Louis FR Somerset Prep (NL) DNS
  Alden Canales JR SLAM (Miami) DNS
  Armando Perez JR Dwyer DNS
  Jaylin Poole SR Miami Jackson DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Mekhi Gammons FR Miami Carol City 49.54
20 dishon francis Senior Royal Palm Beach 53.98
21 Nicholas Pamphile JR Dwyer 54.20
31 Matthew Galardi FR Suncoast 56.44
43 Fabrizio Segnini JR Cypress Bay 1:00.13
46 Mathias Cooper JR Hollywood Hills 1:01.55
47 Alec Fernandez-Posse FR Pompano Beach 1:02.30
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Torrie Cox JR Chaminade-Madonna 48.63
16 Justin Glaze   Suncoast 53.36
25 Joshua Johnson JR Cypress Bay 54.52
26 Carter Goguts SO Dwyer 55.06
28 Rayquan Atkin FR Miami Carol City 55.35
44 Ayan Jaouhar FR Pompano Beach 1:00.70
  Ale Ortega SO Riviera Prep DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 King Mack FR Dillard 49.71
21 Blake Stern JR NSU University School 54.20
24 Marcus Rhodes SO Chaminade-Madonna 54.51
35 Ashawn Medard SO Hallandale 57.25
37 Jonathan Perez SR SLAM (Miami) 58.17
42 Justin Kelly SO Suncoast 59.86
  Nathan Jean-Louis FR Somerset Prep (NL) DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Robert McMinn JR Miami Norland 50.93
6 Jermaine Dyges SR Northeast (OP) 51.69
10 Raphael Charistil SR Hallandale 52.56
12 Ion Hunt SR Hollywood Hills 52.74
36 Maurice Lapierre   South Plantation 57.62
  Demetric Ellison JR Somerset Prep (NL) DNS
  Alden Canales JR SLAM (Miami) DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Rohan Hamilton JR Northeast (OP) 52.03
11 Trayvon Smith JR Dillard 52.58
19 jiraye shirley SO Royal Palm Beach 53.84
23 David Joseph SO Miami Carol City 54.32
34 Ricardo Hallman JR NSU University School 57.22
38 Timothy Lewis JR Miami Norland 58.40
  Malik Gordon   South Plantation DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Joshua Keller SR Cypress Bay 52.21
9 Greg Thomas JR Dunbar 52.53
29 Delgado Dorvilus FR Hallandale 55.93
32 Trevin Smith FR Miami Norland 56.52
45 Benji Sterne JR NSU University School 1:01.53
  Claudy Rigueur JR Northeast (OP) DNS
  Armando Perez JR Dwyer DNS
  Jaylin Poole SR Miami Jackson DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Roger Motley III JR Dunbar 51.40
13 Kwame Smith FR Chaminade-Madonna 52.76
17 Sterling St-Cyr   Suncoast 53.43
30 Raylen Garner SO Pompano Beach 56.00
39 Colten Appet SR South Plantation 58.81
40 Amarri Henry SO Hollywood Hills 59.35
  Justin Le JR Cypress Bay DNS
  Jayden Estrada 6 SLAM (Miami) DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Gevonte Henry Senior South Plantation 53.05
15 Zavion Battle SR Dunbar 53.23
18 Joseph Eaford JR Miami Carol City 53.53
27 British Wilkerson FR Miami Norland 55.13
33 Marvin Grayson SO Pompano Beach 57.02
41 Devontae Johnson Junior Miami Jackson 59.85
  Dylan Robertson JR NSU University School DNS
  Bryan Joseph 6 SLAM (Miami) DNS