February 29, 2020
|
Miami Southridge - Miami, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 JORDAN SHAPIRO Senior Miami Palmetto 5:08.97 10
2 Penelope Sosa SO Miami Coral Park 5:14.74 8
3 Emma Hencock FR St. Brendan 5:26.02 6
4 Cayla Moore SO Miami Southridge 5:30.88 5
5 Summer Steere JR Cypress Bay 5:32.05 4
6 GIULIANNA RIVERO FR Doral Academy 5:34.12 3
7 Sabrina Gomez SO Miami Sunset 5:42.25 2
8 Ivanova Yanes SR Hallandale 5:44.61 1
9 Riley Phillips SR Park Vista 5:44.76 -
10 Daniela Alvarez FR St. Brendan 5:49.75 -
11 Camila Sandoval 6 Westminster Christian 5:59.93 -
12 Amaiya Samuel 8 American Heritage 6:00.22 -
13 Daniela Darias SR Miami Sunset 6:02.50 -
14 Antanyah Lee FR Miami Southridge 6:03.64 -
15 Vanishka Villafane SR Ferguson 6:10.60 -
16 VALERIA BUSCA   Doral Academy 6:12.95 -
17 CAMRYN GIVENS FR Miami Palmetto 6:22.55 -
18 Sammya Brown SO Miami Norland 6:23.69 -
19 Keyanna Barry SO Miami Norland 6:25.98 -
20 ANAIS ROATTA Junior Miami Palmetto 6:28.53 -
21 Sofia Lara SO Ferguson 6:32.46 -
22 Valentina Garcia SO St. Brendan 6:33.66 -
23 Lisney Pardo-Figueroa JR Coral Shores 6:42.75 -
24 AKIAH SCHOENHOFF FR Miami Palmetto 6:52.03 -
25 Franchesca Castillo JR Miami Sunset 6:54.37 -
26 Angela Munoz SR Varela 7:01.20 -
27 Andrea Terrero JR Miami Coral Park 7:07.19 -
28 Olivia Macias SO Miami Sunset 7:07.84 -
29 Stephanie Vanegas JR Varela 7:15.62 -
30 Lizchelle Montill JR American 7:18.99 -
31 Paula Gomez FR Southwest Miami 7:38.75 -
32 Rose Filtidor SO Miami Norland 7:51.82 -
33 Maria Duran JR Miami Coral Park 8:12.14 -
  Morgan Velazquez SR Park Vista DNF   
  Cristyl Rodriguez SO St. Brendan DNS   
  Alessandra Di Mise 7 Gulliver Prep DNS   
  Nina Starvaggi SO Gulliver Prep DNS   
  Olivia Torres SO Gulliver Prep DNS   
  Claire Kennedy JR Westminster Christian DNS   
  Ashley Fitzgerald 8 American Heritage DNS   
  Jada Saloman SO Homestead DNS   
  Kyra Gardner SO Gulliver Prep DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 JORDAN SHAPIRO Senior Miami Palmetto 5:08.97 10
2 Penelope Sosa SO Miami Coral Park 5:14.74 8
3 Emma Hencock FR St. Brendan 5:26.02 6
4 Cayla Moore SO Miami Southridge 5:30.88 5
5 Summer Steere JR Cypress Bay 5:32.05 4
6 GIULIANNA RIVERO FR Doral Academy 5:34.12 3
9 Riley Phillips SR Park Vista 5:44.76 -
10 Daniela Alvarez FR St. Brendan 5:49.75 -
12 Amaiya Samuel 8 American Heritage 6:00.22 -
16 VALERIA BUSCA   Doral Academy 6:12.95 -
  Morgan Velazquez SR Park Vista DNF   
  Claire Kennedy JR Westminster Christian DNS   
  Nina Starvaggi SO Gulliver Prep DNS   
  Kyra Gardner SO Gulliver Prep DNS   
  Ashley Fitzgerald 8 American Heritage DNS   
  Olivia Torres SO Gulliver Prep DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Sabrina Gomez SO Miami Sunset 5:42.25 2
13 Daniela Darias SR Miami Sunset 6:02.50 -
14 Antanyah Lee FR Miami Southridge 6:03.64 -
15 Vanishka Villafane SR Ferguson 6:10.60 -
18 Sammya Brown SO Miami Norland 6:23.69 -
19 Keyanna Barry SO Miami Norland 6:25.98 -
21 Sofia Lara SO Ferguson 6:32.46 -
25 Franchesca Castillo JR Miami Sunset 6:54.37 -
26 Angela Munoz SR Varela 7:01.20 -
32 Rose Filtidor SO Miami Norland 7:51.82 -
  Jada Saloman SO Homestead DNS   
  Alessandra Di Mise 7 Gulliver Prep DNS   
  Cristyl Rodriguez SO St. Brendan DNS   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Ivanova Yanes SR Hallandale 5:44.61 1
11 Camila Sandoval 6 Westminster Christian 5:59.93 -
17 CAMRYN GIVENS FR Miami Palmetto 6:22.55 -
20 ANAIS ROATTA Junior Miami Palmetto 6:28.53 -
22 Valentina Garcia SO St. Brendan 6:33.66 -
23 Lisney Pardo-Figueroa JR Coral Shores 6:42.75 -
24 AKIAH SCHOENHOFF FR Miami Palmetto 6:52.03 -
27 Andrea Terrero JR Miami Coral Park 7:07.19 -
28 Olivia Macias SO Miami Sunset 7:07.84 -
29 Stephanie Vanegas JR Varela 7:15.62 -
30 Lizchelle Montill JR American 7:18.99 -
31 Paula Gomez FR Southwest Miami 7:38.75 -
33 Maria Duran JR Miami Coral Park 8:12.14 -