February 21, 2020
|
Pahokee HS - Pahokee, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Isaac Nye SO Seminole Ridge 2:09.25 10
2 Noah McCray SR Clewiston 2:12.53 8
3 Matthew Zimmerman SR Seminole Ridge 2:12.92 6
4 Christopher Neubauer SR Port St. Lucie 2:13.56 5
5 Martin Trejo-Garcia SR Immokalee 2:20.20 4
6 Troy Evans SR Clewiston 2:21.99 3
7 Jonathan Fabien SR Treasure Coast 2:23.19 2
8 Ivan Gonzalez FR Immokalee 2:27.23 1
9 Laquad Moore SR Pahokee 2:28.34 -
10 Adrian Cordova SO Clewiston 2:28.64 -
11 Dominic Marsh SR Centennial 2:29.35 -
12 Alex Snow SR Berean Christian 2:29.96 -
13 Francisco Parra JR Immokalee 2:32.77 -
14 Joshua Walkes FR Pahokee 2:34.49 -
15 Hardley Gilmore 7 Glades Day 2:37.27 -
16 Bryan Morales JR Treasure Coast 2:38.81 -
17 Peyton Diaz JR Treasure Coast 2:40.06 -
18 Demetri Smith SR Okeechobee 2:41.06 -
19 Jacob Wells FR Berean Christian 2:41.44 -
20 Zomarion Harper SO Glades Central 2:49.60 -
21 Michael Chollet SR Port St. Lucie 2:51.85 -
22 Marcelino Salazar-Delacruz 7 Moore Haven 2:51.99 -
23 Kori Ball SO Atlantic Christian 2:53.13 -
24 Jeremiah Brown JR Glades Central 2:55.19 -
25 Cole Smith FR Centennial 3:00.62 -
26 Bradley Butzberger SO Berean Christian 3:03.77 -
27 Robert Luckas FR Glades Central 3:05.58 -
28 Gatlin Hilderbrand SR Okeechobee 3:06.71 -
29 Jerry Rico SO Moore Haven 3:14.40 -
30 Julian Bueno 8 Glades Day 3:19.26 -
31 PJ Cardona JR Moore Haven 3:24.42 -
32 Anthony Sherlock JR Okeechobee 3:31.08 -
33 Ethan Vidal 7 Glades Day 3:31.56 -
  Kwanzi Walker   Royal Palm Beach DNS   
  Kyesene Fenn SR Port St. Lucie DNS   
  Miguel Ocasio Senior Royal Palm Beach DNS   
  Adrain Brown SR Pahokee DNS   
  Vladimir Gunichev SO Atlantic Christian DNS   
  Jai Gray SO Centennial DNS   
  Seth Laurore FR Atlantic Christian DNS   
  Obed Lajeunesse   Royal Palm Beach DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Francisco Parra JR Immokalee 2:32.77 -
16 Bryan Morales JR Treasure Coast 2:38.81 -
21 Michael Chollet SR Port St. Lucie 2:51.85 -
22 Marcelino Salazar-Delacruz 7 Moore Haven 2:51.99 -
25 Cole Smith FR Centennial 3:00.62 -
27 Robert Luckas FR Glades Central 3:05.58 -
28 Gatlin Hilderbrand SR Okeechobee 3:06.71 -
31 PJ Cardona JR Moore Haven 3:24.42 -
32 Anthony Sherlock JR Okeechobee 3:31.08 -
  Vladimir Gunichev SO Atlantic Christian DNS   
  Seth Laurore FR Atlantic Christian DNS   
  Kyesene Fenn SR Port St. Lucie DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Troy Evans SR Clewiston 2:21.99 3
10 Adrian Cordova SO Clewiston 2:28.64 -
11 Dominic Marsh SR Centennial 2:29.35 -
14 Joshua Walkes FR Pahokee 2:34.49 -
19 Jacob Wells FR Berean Christian 2:41.44 -
20 Zomarion Harper SO Glades Central 2:49.60 -
23 Kori Ball SO Atlantic Christian 2:53.13 -
24 Jeremiah Brown JR Glades Central 2:55.19 -
26 Bradley Butzberger SO Berean Christian 3:03.77 -
29 Jerry Rico SO Moore Haven 3:14.40 -
30 Julian Bueno 8 Glades Day 3:19.26 -
33 Ethan Vidal 7 Glades Day 3:31.56 -
  Obed Lajeunesse   Royal Palm Beach DNS   
  Miguel Ocasio Senior Royal Palm Beach DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Isaac Nye SO Seminole Ridge 2:09.25 10
2 Noah McCray SR Clewiston 2:12.53 8
3 Matthew Zimmerman SR Seminole Ridge 2:12.92 6
4 Christopher Neubauer SR Port St. Lucie 2:13.56 5
5 Martin Trejo-Garcia SR Immokalee 2:20.20 4
7 Jonathan Fabien SR Treasure Coast 2:23.19 2
8 Ivan Gonzalez FR Immokalee 2:27.23 1
9 Laquad Moore SR Pahokee 2:28.34 -
12 Alex Snow SR Berean Christian 2:29.96 -
15 Hardley Gilmore 7 Glades Day 2:37.27 -
17 Peyton Diaz JR Treasure Coast 2:40.06 -
18 Demetri Smith SR Okeechobee 2:41.06 -
  Adrain Brown SR Pahokee DNS   
  Kwanzi Walker   Royal Palm Beach DNS   
  Jai Gray SO Centennial DNS