February 22, 2020
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Shaniya Benjamin SR Alonso 5.21m 17' 1.25" 10
  • 5.21  
  • 5.07  
  • 4.99  
2 Rose Ferla Philogene SR Braden River 5.17m 16' 11.5" 8
  • 5.17  
  • 4.82  
  • 4.89  
3 Trinity Adams JR Dunbar 4.86m 15' 11.5" 6
  • PASS  
  • 4.86  
  • PASS  
4 Nyah Brown Junior Largo 4.81m 15' 9.5" 5
  • 4.43  
  • 4.75  
  • 4.81  
5 Jalya John SR Riverview 4.80m 15' 9" 4
  • 4.80  
  • 4.70  
  • 4.16  
6 Enyah Thompkins SR Dunbar 4.65m 15' 3.25" 3
  • 4.65  
  • 4.22  
  • 4.45  
7 Emma Barton JR Sunlake 4.61m 15' 1.5" 2
  • 4.58  
  • 4.57  
  • 4.61  
8 Sandra Ferguson SO East Lake 4.57m 15' 0" 1
  • 4.57  
  • 4.37  
  • 4.39  
9 Avriel James SR Robinson 4.53m 14' 10.5" -
  • 4.53  
  • 4.37  
  • 4.24  
10 Micahela Hill FR East Lake 4.45m 14' 7.25" -
  • 4.45  
  • 4.43  
  • 4.31  
11 Jayda Forester SR Sunlake 4.42m 14' 6" -
  • 4.42  
  • 4.09  
  • 4.27  
12 Dee Dee Tuckerman SO Lakewood Ranch 4.40m 14' 5.25" -
  • 4.29  
  • 4.07  
  • 4.40  
13 Angel Parks JR Bell Creek 4.40m 14' 5.25" -
  • 4.27  
  • 4.13  
  • 4.40  
14 Jaydean Ireland SR Zephyrhills 4.35m 14' 3.25" -
  • 4.35  
  • 4.26  
  • FOUL  
15 Kayla Love JR George Steinbrenner 4.33m 14' 2.5" -
  • 4.33  
  • 4.27  
  • 4.29  
16 Emely Jaime JR Sickles 4.27m 14' 0.25" -
  • PASS  
  • 4.23  
  • 4.27  
17 Nyla Thornton SO Plant 4.25m 13' 11.5" -
  • 4.25  
  • 4.23  
  • FOUL  
18 Mattilynn Hill JR Plant City 4.20m 13' 9.5" -
  • 4.20  
  • 3.90  
  • 3.87  
19 Lillian Rohrer SO Alonso 4.01m 13' 2" -
  • 3.98  
  • 4.01  
  • 3.60  
20 Sandra Onyebueke SR Hillsborough 3.82m 12' 6.5" -
  • 3.82  
  • 3.73  
  • 3.78  
21 Emily Wynacht SO Sunlake 3.80m 12' 5.75" -
  • PASS  
  • PASS  
  • 3.80  
22 Isansa Bonga SO Alonso 3.79m 12' 5.25" -
  • 3.79  
  • 3.76  
  • 3.73  
23 Ny'Shawntie Jones SO Mulberry 3.65m 11' 11.75" -
  • 3.65  
  • 3.46  
  • 3.38  
  Mystic Debose SO Hillsborough NM NM   
  Madeline McNinch SR Lakewood Ranch NM NM   
  Imani Brown JR Boca Ciega NM NM   
  Savannah Horseman SR Wiregrass Ranch NM NM   
  Kya Person SR Robinson NM NM   
  Anna Cincotta JR East Lake NM NM   
  Alexa Tarohocker SR Riverview (Sarasota) NM NM   
  Dentajah Dent SR Winter Haven NM NM   
Girls' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
3 Trinity Adams JR Dunbar 4.86m 15' 11.5" 6
9 Avriel James SR Robinson 4.53m 14' 10.5" -
11 Jayda Forester SR Sunlake 4.42m 14' 6" -
12 Dee Dee Tuckerman SO Lakewood Ranch 4.40m 14' 5.25" -
15 Kayla Love JR George Steinbrenner 4.33m 14' 2.5" -
16 Emely Jaime JR Sickles 4.27m 14' 0.25" -
18 Mattilynn Hill JR Plant City 4.20m 13' 9.5" -
19 Lillian Rohrer SO Alonso 4.01m 13' 2" -
21 Emily Wynacht SO Sunlake 3.80m 12' 5.75" -
22 Isansa Bonga SO Alonso 3.79m 12' 5.25" -
23 Ny'Shawntie Jones SO Mulberry 3.65m 11' 11.75" -
  Kya Person SR Robinson NM NM   
  Dentajah Dent SR Winter Haven NM NM   
  Mystic Debose SO Hillsborough NM NM   
  Savannah Horseman SR Wiregrass Ranch NM NM   
Girls' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Shaniya Benjamin SR Alonso 5.21m 17' 1.25" 10
2 Rose Ferla Philogene SR Braden River 5.17m 16' 11.5" 8
4 Nyah Brown Junior Largo 4.81m 15' 9.5" 5
5 Jalya John SR Riverview 4.80m 15' 9" 4
6 Enyah Thompkins SR Dunbar 4.65m 15' 3.25" 3
7 Emma Barton JR Sunlake 4.61m 15' 1.5" 2
8 Sandra Ferguson SO East Lake 4.57m 15' 0" 1
10 Micahela Hill FR East Lake 4.45m 14' 7.25" -
13 Angel Parks JR Bell Creek 4.40m 14' 5.25" -
14 Jaydean Ireland SR Zephyrhills 4.35m 14' 3.25" -
17 Nyla Thornton SO Plant 4.25m 13' 11.5" -
20 Sandra Onyebueke SR Hillsborough 3.82m 12' 6.5" -
  Alexa Tarohocker SR Riverview (Sarasota) NM NM   
  Anna Cincotta JR East Lake NM NM   
  Madeline McNinch SR Lakewood Ranch NM NM   
  Imani Brown JR Boca Ciega NM NM