February 22, 2020
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Xiomara Malone SR Timber Creek 15.01 10
2 Nischa King FR Rockledge 15.52 8
3 Jade King SR Rockledge 15.81 6
4 Gabriele Matthews Senior Dr. Phillips 16.13 5
5 Simone Giggetts JR St. Cloud 17.06 4
6 Irmiris Mendez Junior Dr. Phillips 17.16 3
7 Sara Oi JR IMG Academy 17.29 2
8 Giovanna Sokol SR South Fork 17.38 1
9 Keyara Hillery SO Seminole (Sanford) 17.45 -
10 Caroline Mason SR George Jenkins 17.68 -
11 Armelle Oliantus   Dr. Phillips 17.77 -
12 Aaliyah Vasquez SR Colonial 17.99 -
13 Jeniah Massey FR St. Cloud 18.06 -
14 Yessmary Rodriguez JR Colonial 18.88 -
15 Chalisa Budhai SO Harmony 19.31 -
16 Allysandra Encarnacion FR St. Cloud 19.78 -
17 Jeslyn Rosa JR Melbourne 20.03 -
18 Joanna Peroso JR Viera 20.23 -
19 Devin Fox JR Viera 20.41 -
20 Isabella Mattadeen SR Seminole (Sanford) 20.42 -
21 Abigail Wood SO George Jenkins 20.46 -
22 Shi-Lynn Yon SO Melbourne 20.48 -
23 Mikayla Moodie FR Seminole (Sanford) 20.48 -
24 Jachai Street SO George Jenkins 20.50 -
25 Tristan Huguenin SR Lake Nona 20.84 -
26 Jolie Collette JR South Fork 21.28 -
27 Aleja Aponte- Lovvorn JR Space Coast 21.33 -
28 Dayna Harris FR East River 21.34 -
29 Kaylah Haywood SR Lake Nona 21.63 -
30 Rodnay Perry FR East River 21.67 -
31 Carissa Ekhaguere SR Cocoa Beach 21.68 -
32 Anthea Alley FR City of Life Christian 21.96 -
33 Faith Gay SR Harmony 22.06 -
34 Amanda DeSante JR Lake Nona 22.40 -
35 Rachel Pedragon SO City of Life Christian 22.90 -
36 Antonia Jean Baptiste SO Ridge Community 23.65 -
37 Leiana Austin FR East River 24.42 -
  Alysa Whetro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Gladieliz Rosado JR City of Life Christian DNS   
  Tiana Devoe JR Rockledge DNS   
  Mallory White JR Winter Park DNS   
  Ava Klein SR IMG Academy DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 1
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Xiomara Malone SR Timber Creek 15.01 10
2 Nischa King FR Rockledge 15.52 8
3 Jade King SR Rockledge 15.81 6
5 Simone Giggetts JR St. Cloud 17.06 4
6 Irmiris Mendez Junior Dr. Phillips 17.16 3
9 Keyara Hillery SO Seminole (Sanford) 17.45 -
11 Armelle Oliantus   Dr. Phillips 17.77 -
  Ava Klein SR IMG Academy DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 2
W: -2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Gabriele Matthews Senior Dr. Phillips 16.13 5
7 Sara Oi JR IMG Academy 17.29 2
8 Giovanna Sokol SR South Fork 17.38 1
10 Caroline Mason SR George Jenkins 17.68 -
12 Aaliyah Vasquez SR Colonial 17.99 -
15 Chalisa Budhai SO Harmony 19.31 -
  Alysa Whetro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Tiana Devoe JR Rockledge DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 3
W: -2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Jeniah Massey FR St. Cloud 18.06 -
14 Yessmary Rodriguez JR Colonial 18.88 -
17 Jeslyn Rosa JR Melbourne 20.03 -
18 Joanna Peroso JR Viera 20.23 -
21 Abigail Wood SO George Jenkins 20.46 -
26 Jolie Collette JR South Fork 21.28 -
36 Antonia Jean Baptiste SO Ridge Community 23.65 -
  Mallory White JR Winter Park DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 4
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Allysandra Encarnacion FR St. Cloud 19.78 -
19 Devin Fox JR Viera 20.41 -
20 Isabella Mattadeen SR Seminole (Sanford) 20.42 -
22 Shi-Lynn Yon SO Melbourne 20.48 -
25 Tristan Huguenin SR Lake Nona 20.84 -
27 Aleja Aponte- Lovvorn JR Space Coast 21.33 -
31 Carissa Ekhaguere SR Cocoa Beach 21.68 -
32 Anthea Alley FR City of Life Christian 21.96 -
Girls' 100 Hurdles Section 5
W: -2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Dayna Harris FR East River 21.34 -
29 Kaylah Haywood SR Lake Nona 21.63 -
30 Rodnay Perry FR East River 21.67 -
33 Faith Gay SR Harmony 22.06 -
35 Rachel Pedragon SO City of Life Christian 22.90 -
37 Leiana Austin FR East River 24.42 -
  Gladieliz Rosado JR City of Life Christian DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 6
W: -2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Mikayla Moodie FR Seminole (Sanford) 20.48 -
24 Jachai Street SO George Jenkins 20.50 -
34 Amanda DeSante JR Lake Nona 22.40 -