February 22, 2020
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Regart Fourie SR IMG Academy 22.62 10
2 Chase Latouche SR Colonial 22.73 8
3 Adam Landen SR IMG Academy 22.81 6
4 Amari Turner FR Seminole (Sanford) 22.86 5
5 Mark Adams SO Viera 23.00 4
6 Markevus Jackson JR Osceola (Kissimmee) 23.28 3
7 Joshua Sink JR Timber Creek 23.42 2
8 Dametrion Mallett SR Lake Wales 23.48 1
9 Garret Palmer SR Harmony 23.50 -
10 Tyrique Lewis FR Seminole (Sanford) 23.51 -
11 Hayden Taylor SO St. Cloud 23.66 -
12 Zack Sedaros JR Viera 23.70 -
13 Jacob Marks SR Winter Park 23.81 -
14 Michael Brown SO East River 23.82 -
15 Lavonne Hunter JR Seminole (Sanford) 23.85 -
16 Richard Cabrales   Dr. Phillips 23.99 -
17 Jacen Waters JR Rockledge 24.01 -
18 Tyler Neblett JR Dr. Phillips 24.05 -
19 Daven Hill JR Timber Creek 24.23 -
20 Dannie Motley JR Bartow 24.26 -
21 Terrance-TJ Edler FR Bartow 24.30 -
22 Hakeem Coppins FR Kathleen 24.34 -
23 DeRel Morris SO East River 24.34 -
24 Kendall Moore SR Rockledge 24.58 -
25 O'Neil Blake SR South Fork 24.79 -
26 Amani Brown FR Lake Wales 24.82 -
27 Kendrick Pinion JR Kathleen 24.83 -
28 Daxton Barkley JR Lake Nona 24.83 -
29 Ja'Keem Jackson FR Osceola (Kissimmee) 24.85 -
30 Dillon Vincent JR Colonial 25.01 -
31 Andrew Antoine SO Ridge Community 25.12 -
32 Tavion Harley SR Cypress Creek 25.17 -
33 Carson Pielock SO Lake Nona 25.30 -
34 Curtis Kimmons SO Lake Nona 25.31 -
35 James Prather SR Liberty 25.43 -
36 Brendan Conow SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 25.51 -
37 Strevelle Jenkins SO Osceola (Kissimmee) 25.89 -
38 Jalen Housey JR Rockledge 25.93 -
39 Myles Harris JR Melbourne 25.96 -
40 Chevaris Moore SO Lake Wales 25.99 -
41 Isaac Nieves FR St. Cloud 26.19 -
42 Quavantez Jackson SO Kathleen 26.20 -
43 Jose Dela Rosa SO Ridge Community 26.25 -
44 Haven Marascio SO Cocoa Beach 26.25 -
45 Jordaine Shaw SR Melbourne 26.36 -
46 Angel Aviles JR New Dimensions 26.51 -
47 Beau Herrington JR Ridge Community 26.52 -
48 Kyle Schipf FR Melbourne 26.54 -
49 Neil Vertilus SO Cypress Creek 26.89 -
50 Donovan Carpenter SR Cypress Creek 26.92 -
51 Fabian Sanchez SO Harmony 27.07 -
52 Davian Barrett FR Liberty 27.19 -
53 Jonathan Rodriguez SO Timber Creek 27.35 -
54 Imani Providence-Toby   Cocoa Beach 27.41 -
55 Aidan Rutledge FR Space Coast 27.49 -
56 Alexander Steinmeyer FR East River 27.54 -
57 Michael Sosa SR Cocoa Beach 27.86 -
58 Tristin Wiler FR Space Coast 27.93 -
59 Ryan McCall FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 29.13 -
60 Rachied Robins JR Liberty 29.26 -
61 Miguel Acosta FR Colonial 29.95 -
  Jolaney Quinones FR St. Cloud DNS   
  Jackson Morrow Junior Dr. Phillips DNS   
  Jovan McKinney FR Space Coast DNS   
  Kyan Graham SR Winter Park DNS   
  Daniel Edwards JR Winter Park DNS   
  Abner Rivera JR New Dimensions DNS   
  Alex Algarin Torres SO New Dimensions DNS   
  Ajarrian-AJ Swint FR Bartow DNS   
  Davis Mallinger JR Viera DNS   
  Elton Ramona SO Harmony DNS   
  Isaac Padilla JR IMG Academy DNS   
  Trace O'Brien JR South Fork DNS   
  Jayden Quinones SO Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Jack Ungerland SR South Fork DNS   
Boys' 200 Meters Section 1
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Regart Fourie SR IMG Academy 22.62 10
2 Chase Latouche SR Colonial 22.73 8
4 Amari Turner FR Seminole (Sanford) 22.86 5
6 Markevus Jackson JR Osceola (Kissimmee) 23.28 3
8 Dametrion Mallett SR Lake Wales 23.48 1
  Davis Mallinger JR Viera DNS   
  Daniel Edwards JR Winter Park DNS   
  Kyan Graham SR Winter Park DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Adam Landen SR IMG Academy 22.81 6
7 Joshua Sink JR Timber Creek 23.42 2
9 Garret Palmer SR Harmony 23.50 -
10 Tyrique Lewis FR Seminole (Sanford) 23.51 -
12 Zack Sedaros JR Viera 23.70 -
20 Dannie Motley JR Bartow 24.26 -
  Isaac Padilla JR IMG Academy DNS   
  Jack Ungerland SR South Fork DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Mark Adams SO Viera 23.00 4
11 Hayden Taylor SO St. Cloud 23.66 -
13 Jacob Marks SR Winter Park 23.81 -
15 Lavonne Hunter JR Seminole (Sanford) 23.85 -
17 Jacen Waters JR Rockledge 24.01 -
22 Hakeem Coppins FR Kathleen 24.34 -
24 Kendall Moore SR Rockledge 24.58 -
47 Beau Herrington JR Ridge Community 26.52 -
Boys' 200 Meters Section 4
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Michael Brown SO East River 23.82 -
18 Tyler Neblett JR Dr. Phillips 24.05 -
23 DeRel Morris SO East River 24.34 -
25 O'Neil Blake SR South Fork 24.79 -
29 Ja'Keem Jackson FR Osceola (Kissimmee) 24.85 -
37 Strevelle Jenkins SO Osceola (Kissimmee) 25.89 -
38 Jalen Housey JR Rockledge 25.93 -
  Trace O'Brien JR South Fork DNS   
Boys' 200 Meters Section 5
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Richard Cabrales   Dr. Phillips 23.99 -
19 Daven Hill JR Timber Creek 24.23 -
28 Daxton Barkley JR Lake Nona 24.83 -
30 Dillon Vincent JR Colonial 25.01 -
36 Brendan Conow SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 25.51 -
42 Quavantez Jackson SO Kathleen 26.20 -
45 Jordaine Shaw SR Melbourne 26.36 -
49 Neil Vertilus SO Cypress Creek 26.89 -
Boys' 200 Meters Section 6
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Kendrick Pinion JR Kathleen 24.83 -
31 Andrew Antoine SO Ridge Community 25.12 -
35 James Prather SR Liberty 25.43 -
39 Myles Harris JR Melbourne 25.96 -
43 Jose Dela Rosa SO Ridge Community 26.25 -
50 Donovan Carpenter SR Cypress Creek 26.92 -
59 Ryan McCall FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 29.13 -
  Jayden Quinones SO Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
Boys' 200 Meters Section 7
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
44 Haven Marascio SO Cocoa Beach 26.25 -
46 Angel Aviles JR New Dimensions 26.51 -
48 Kyle Schipf FR Melbourne 26.54 -
51 Fabian Sanchez SO Harmony 27.07 -
54 Imani Providence-Toby   Cocoa Beach 27.41 -
56 Alexander Steinmeyer FR East River 27.54 -
  Alex Algarin Torres SO New Dimensions DNS   
Boys' 200 Meters Section 8
W: -4.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Terrance-TJ Edler FR Bartow 24.30 -
32 Tavion Harley SR Cypress Creek 25.17 -
40 Chevaris Moore SO Lake Wales 25.99 -
41 Isaac Nieves FR St. Cloud 26.19 -
52 Davian Barrett FR Liberty 27.19 -
  Jackson Morrow Junior Dr. Phillips DNS   
  Ajarrian-AJ Swint FR Bartow DNS   
  Elton Ramona SO Harmony DNS   
Boys' 200 Meters Section 9
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Amani Brown FR Lake Wales 24.82 -
33 Carson Pielock SO Lake Nona 25.30 -
34 Curtis Kimmons SO Lake Nona 25.31 -
53 Jonathan Rodriguez SO Timber Creek 27.35 -
57 Michael Sosa SR Cocoa Beach 27.86 -
61 Miguel Acosta FR Colonial 29.95 -
  Abner Rivera JR New Dimensions DNS   
  Jovan McKinney FR Space Coast DNS   
Boys' 200 Meters Section 10
W: -2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
55 Aidan Rutledge FR Space Coast 27.49 -
58 Tristin Wiler FR Space Coast 27.93 -
60 Rachied Robins JR Liberty 29.26 -
  Jolaney Quinones FR St. Cloud DNS