February 22, 2020
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alexis Devlin SR Winter Park 46.39 10
2 Sara Oi JR IMG Academy 47.15 8
3 Gabriele Matthews Senior Dr. Phillips 47.99 6
4 Irmiris Mendez Junior Dr. Phillips 48.53 5
5 Janazha Lyons SR Rockledge 49.43 4
6 Janiyah Hall SO East River 49.95 3
7 Caroline Mason SR George Jenkins 50.30 2
8 Tanijah Tinsley FR Kathleen 50.39 0.5
8 Christelle Bonzil SR Liberty 50.39 0.5
10 Elisha Robinson JR Dr. Phillips 50.96 -
11 Jeniah Massey FR St. Cloud 51.19 -
12 Yessmary Rodriguez JR Colonial 51.36 -
13 Simone Giggetts JR St. Cloud 52.02 -
14 Haley Andino JR Winter Park 52.36 -
15 Giovanna Sokol SR South Fork 52.72 -
16 Lauren Butler FR Bartow 53.85 -
17 Abigail Wood SO George Jenkins 54.93 -
18 Angeline Beecher SO Liberty 55.43 -
19 Carolyn Kelley SR Viera 55.91 -
20 Ashanti Ramiez JR City of Life Christian 55.99 -
21 Jeslyn Rosa JR Melbourne 56.96 -
22 Ilona Zimmer JR Viera 57.79 -
23 Aleja Aponte- Lovvorn JR Space Coast 57.83 -
24 Chalisa Budhai SO Harmony 58.81 -
25 Veyance' Sheals JR George Jenkins 58.98 -
26 Valerie Hoyos SO Lake Nona 1:00.16 -
27 Adyana Rankin JR Kathleen 1:00.25 -
28 Keliah Armstrong FR Rockledge 1:00.48 -
29 Jolie Collette JR South Fork 1:00.59 -
30 Joanna Peroso JR Viera 1:01.33 -
31 Amanda DeSante JR Lake Nona 1:01.50 -
32 Langelie Carmil JR Liberty 1:01.63 -
33 Olivia Platon FR Lake Nona 1:01.77 -
34 Rachel Pedragon SO City of Life Christian 1:02.17 -
35 Amari Roseborough JR Seminole (Sanford) 1:05.04 -
36 Destiny Ruiz SR St. Cloud 1:06.42 -
37 Rodnay Perry FR East River 1:07.31 -
38 Antonia Jean Baptiste SO Ridge Community 1:08.35 -
39 Alayna Cunningham FR Melbourne 1:11.67 -
40 Sophia Sundin FR Cypress Creek 1:12.35 -
41 Destani Lee SR Seminole (Sanford) 1:16.46 -
  Aaliyah Vasquez SR Colonial DNS   
  Florence Onyiuke SO Seminole (Sanford) DNS   
  Faith Gay SR Harmony DNS   
  Leiana Austin FR East River DNS   
  Tre'Keirriea Link SO Kathleen DNS   
  Kayla Shoemaker SO City of Life Christian DNS   
  Tiana Devoe JR Rockledge DNS   
  Ava Klein SR IMG Academy DNS   
  Shi-Lynn Yon SO Melbourne DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alexis Devlin SR Winter Park 46.39 10
2 Sara Oi JR IMG Academy 47.15 8
3 Gabriele Matthews Senior Dr. Phillips 47.99 6
4 Irmiris Mendez Junior Dr. Phillips 48.53 5
5 Janazha Lyons SR Rockledge 49.43 4
13 Simone Giggetts JR St. Cloud 52.02 -
20 Ashanti Ramiez JR City of Life Christian 55.99 -
  Ava Klein SR IMG Academy DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Janiyah Hall SO East River 49.95 3
7 Caroline Mason SR George Jenkins 50.30 2
8 Tanijah Tinsley FR Kathleen 50.39 0.5
17 Abigail Wood SO George Jenkins 54.93 -
21 Jeslyn Rosa JR Melbourne 56.96 -
  Aaliyah Vasquez SR Colonial DNS   
  Florence Onyiuke SO Seminole (Sanford) DNS   
  Tiana Devoe JR Rockledge DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Elisha Robinson JR Dr. Phillips 50.96 -
12 Yessmary Rodriguez JR Colonial 51.36 -
14 Haley Andino JR Winter Park 52.36 -
15 Giovanna Sokol SR South Fork 52.72 -
19 Carolyn Kelley SR Viera 55.91 -
22 Ilona Zimmer JR Viera 57.79 -
32 Langelie Carmil JR Liberty 1:01.63 -
  Tre'Keirriea Link SO Kathleen DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Aleja Aponte- Lovvorn JR Space Coast 57.83 -
24 Chalisa Budhai SO Harmony 58.81 -
27 Adyana Rankin JR Kathleen 1:00.25 -
28 Keliah Armstrong FR Rockledge 1:00.48 -
29 Jolie Collette JR South Fork 1:00.59 -
30 Joanna Peroso JR Viera 1:01.33 -
38 Antonia Jean Baptiste SO Ridge Community 1:08.35 -
  Shi-Lynn Yon SO Melbourne DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Jeniah Massey FR St. Cloud 51.19 -
18 Angeline Beecher SO Liberty 55.43 -
26 Valerie Hoyos SO Lake Nona 1:00.16 -
33 Olivia Platon FR Lake Nona 1:01.77 -
34 Rachel Pedragon SO City of Life Christian 1:02.17 -
39 Alayna Cunningham FR Melbourne 1:11.67 -
  Leiana Austin FR East River DNS   
  Kayla Shoemaker SO City of Life Christian DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Christelle Bonzil SR Liberty 50.39 0.5
16 Lauren Butler FR Bartow 53.85 -
25 Veyance' Sheals JR George Jenkins 58.98 -
31 Amanda DeSante JR Lake Nona 1:01.50 -
35 Amari Roseborough JR Seminole (Sanford) 1:05.04 -
36 Destiny Ruiz SR St. Cloud 1:06.42 -
40 Sophia Sundin FR Cypress Creek 1:12.35 -
Girls' 300 Hurdles Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
37 Rodnay Perry FR East River 1:07.31 -
41 Destani Lee SR Seminole (Sanford) 1:16.46 -
  Faith Gay SR Harmony DNS