February 22, 2020
|
The First Academy - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Josh Gillis JR Master's Academy (Oviedo) 4:38.12 10
2 Alexis Toledo JR Wekiva 4:48.45 8
3 Ty Kenoyer Senior Lake Highland Prep 4:52.10 6
4 Ethan Wattles JR International Community 4:52.37 5
5 Colton Cardwell FR Montverde Academy 4:52.42 4
6 Taneesh Makkena   Lake Highland Prep 4:56.98 3
7 Brant Josephs FR Windermere Prep 4:59.47 2
8 Matthew Rathbun   Lake Highland Prep 4:59.68 1
9 Fernando Fuentes-Diaz SR Mount Dora 5:00.78 -
10 Joshua Mckay SO Geneva School 5:01.01 -
11 Jonah Woodbine JR Master's Academy (Oviedo) 5:02.06 -
12 Cody Coyle JR Trinity Prep 5:02.67 -
13 Kevante Caldwell SR Atlantic (PO) 5:03.79 -
14 Aetant Prakash FR Trinity Prep 5:04.10 -
15 Justin Harris SR First Academy (Orlando) 5:07.14 -
16 Cooper Shaban 8 Montverde Academy 5:07.29 -
17 Langston Scott SO Spruce Creek 5:08.00 -
18 Nick Shafer JR Geneva School 5:09.50 -
19 Arnaldo Vera JR Haines City 5:09.74 -
20 Cristian McAdams SR Sebastian River 5:12.31 -
21 Carlos O'Connor FR Trinity Prep 5:14.31 -
22 Steven D'Antonio SO Lake Mary 5:17.98 -
23 Noah Provencher JR Windermere Prep 5:18.75 -
24 Jonathan Paul SR Haines City 5:20.22 -
25 Zachery Russell FR Atlantic (PO) 5:20.28 -
26 Adrian Castro SR Sebastian River 5:22.10 -
27 Zach Merly SO Master's Academy (Oviedo) 5:24.97 -
28 Josias Mirtyl SR Haines City 5:25.62 -
29 Dylan Rivera JR Mount Dora 5:25.83 -
30 Reece Johnston JR Sebastian River 5:26.16 -
31 Jacob Bormet SO Lake Mary 5:26.16 -
32 Elijah Barron SR First Academy (Orlando) 5:28.76 -
33 Asher Ravede SO Spruce Creek 5:30.49 -
34 Dean Cobb SO Spruce Creek 5:43.91 -
35 Adriel Catasus SO Lake Mary 5:54.75 -
36 Mark Marsh FR First Academy (Orlando) 6:03.44 -
37 Ja'Vonte Reed FR Atlantic (PO) 6:58.47 -
38 Connor Chaumley SO Orlando Christian Prep 8:58.83 -
  Matthew McCrady FR Orangewood Christian DNS   
  Keshawn Collington SO Wekiva DNS   
  Dean Shuffield FR Windermere Prep DNS   
  Grey Gibson SO Geneva School DNS   
  Matthew Ahl SO Trinity Prep DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Josh Gillis JR Master's Academy (Oviedo) 4:38.12 10
2 Alexis Toledo JR Wekiva 4:48.45 8
3 Ty Kenoyer Senior Lake Highland Prep 4:52.10 6
4 Ethan Wattles JR International Community 4:52.37 5
5 Colton Cardwell FR Montverde Academy 4:52.42 4
6 Taneesh Makkena   Lake Highland Prep 4:56.98 3
7 Brant Josephs FR Windermere Prep 4:59.47 2
8 Matthew Rathbun   Lake Highland Prep 4:59.68 1
9 Fernando Fuentes-Diaz SR Mount Dora 5:00.78 -
10 Joshua Mckay SO Geneva School 5:01.01 -
11 Jonah Woodbine JR Master's Academy (Oviedo) 5:02.06 -
12 Cody Coyle JR Trinity Prep 5:02.67 -
13 Kevante Caldwell SR Atlantic (PO) 5:03.79 -
15 Justin Harris SR First Academy (Orlando) 5:07.14 -
17 Langston Scott SO Spruce Creek 5:08.00 -
19 Arnaldo Vera JR Haines City 5:09.74 -
21 Carlos O'Connor FR Trinity Prep 5:14.31 -
23 Noah Provencher JR Windermere Prep 5:18.75 -
26 Adrian Castro SR Sebastian River 5:22.10 -
27 Zach Merly SO Master's Academy (Oviedo) 5:24.97 -
29 Dylan Rivera JR Mount Dora 5:25.83 -
  Grey Gibson SO Geneva School DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Aetant Prakash FR Trinity Prep 5:04.10 -
16 Cooper Shaban 8 Montverde Academy 5:07.29 -
18 Nick Shafer JR Geneva School 5:09.50 -
20 Cristian McAdams SR Sebastian River 5:12.31 -
22 Steven D'Antonio SO Lake Mary 5:17.98 -
24 Jonathan Paul SR Haines City 5:20.22 -
25 Zachery Russell FR Atlantic (PO) 5:20.28 -
28 Josias Mirtyl SR Haines City 5:25.62 -
30 Reece Johnston JR Sebastian River 5:26.16 -
31 Jacob Bormet SO Lake Mary 5:26.16 -
32 Elijah Barron SR First Academy (Orlando) 5:28.76 -
33 Asher Ravede SO Spruce Creek 5:30.49 -
34 Dean Cobb SO Spruce Creek 5:43.91 -
35 Adriel Catasus SO Lake Mary 5:54.75 -
36 Mark Marsh FR First Academy (Orlando) 6:03.44 -
37 Ja'Vonte Reed FR Atlantic (PO) 6:58.47 -
38 Connor Chaumley SO Orlando Christian Prep 8:58.83 -
  Matthew McCrady FR Orangewood Christian DNS   
  Matthew Ahl SO Trinity Prep DNS   
  Keshawn Collington SO Wekiva DNS   
  Dean Shuffield FR Windermere Prep DNS