February 22, 2020
|
The First Academy - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Jayden Ward JR Orlando Christian Prep 11.11 10 1.3
2 Nathaniel Davis SO Atlantic (PO) 11.32 8 -0.1
3 Jymon Coleman JR Wekiva 11.33 6 2.4
4 Samuel Miller Junior Lake Highland Prep 11.35 5 1.3
5 David Harris JR Mount Dora 11.37 4 -0.1
6 Demarion Jenkins 8 Orlando Christian Prep 11.42 3 2.6
7 Brady Mitchell JR Geneva School 11.42 2 2.6
8 Malik Bataille SR Haines City 11.56 1 -0.1
9 Chad Davis JR Wekiva 11.56 - -0.1
10 Dylan Gonzalez SR Lake Mary 11.57 - -0.1
11 John Butler JR Sebastian River 11.58 - 1.3
12 Ja'Darian Valentine JR Haines City 11.60 - 1.3
13 Jadis Williams SO Sebastian River 11.63 - 2.6
14 Desmond Ford-Green SR Spruce Creek 11.63 - -0.1
14 Gavin Alvarez SO Lake Mary 11.63 - 2.4
16 Marquis Jones JR Lake Mary 11.68 - 2.4
17 Brendan Kelly JR Spruce Creek 11.69 - 2.6
18 Jordan Porter JR Atlantic (PO) 11.70 - 1.3
19 Lincoln Baptist FR Montverde Academy 11.77 - 1.3
20 Ross Fournet SR Windermere Prep 11.83 - 2.4
21 Travius Davis SO Spruce Creek 11.85 - -0.1
22 Jovon Jones JR West Oaks 11.85 - 1.3
23 Vahakn Mannogian JR Orangewood Christian 11.87 - 2.4
24 Richard Ballard JR Atlantic (PO) 11.88 - 2.6
25 Joseph Brutus SR Wekiva 11.91 - 1.3
26 Matthew Kane SR Windermere Prep 11.93 - 1.3
27 Christian Mercado JR First Academy (Orlando) 12.05 - 2.6
28 Jay Alilin JR Geneva School 12.05 - 2.4
29 Donnell (DJ) Johnson FR Orangewood Christian 12.07 - 1.3
30 Rashawn Bouey FR Trinity Prep 12.11 - 2.4
31 Wes Kim JR Trinity Prep 12.12 - 1.3
32 Payton Williams SR Mount Dora 12.13 - 2.6
33 Andres Adam   Lake Highland Prep 12.18 - 2.4
34 Nathan Barrett SO Montverde Academy 12.27 - 2.6
35 Jah Belcher JR Sebastian River 12.39 - 1.3
36 Andrew Scott SO Mount Dora 12.42 - 2.1
37 Sebastian Yepes FR First Academy (Orlando) 12.49 - 2.1
38 Mitchell Schiller SO Master's Academy (Oviedo) 12.53 - 1.3
39 Zhyan Karioki FR Orlando Christian Prep 12.71 - 3.2
40 Fritz Dekay Alcius SO West Oaks 12.92 - 2.1
41 Sam Phu SO Windermere Prep 13.07 - 3.2
42 Jason Tenczar FR First Academy (Orlando) 13.08 - 3.2
43 Rafaeldnyuel Ortiz FR Montverde Academy 13.64 - 3.2
  Braden Giambalvo SO Master's Academy (Oviedo) DNS    -
  Junior Anderson SR Master's Academy (Oviedo) DNS    -
  Andrew Aponte SR Orangewood Christian DNS    -
  Aaron Thio JR Lake Highland Prep DNS    -
  Jacari Kennedy SO West Oaks DNS    -
  Trent Nixon SR Haines City DNS    -
  Carson Drummond JR Trinity Prep DNS    -
Boys' 100 Meters Section 1
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Nathaniel Davis SO Atlantic (PO) 11.32 8
5 David Harris JR Mount Dora 11.37 4
8 Malik Bataille SR Haines City 11.56 1
9 Chad Davis JR Wekiva 11.56 -
10 Dylan Gonzalez SR Lake Mary 11.57 -
14 Desmond Ford-Green SR Spruce Creek 11.63 -
21 Travius Davis SO Spruce Creek 11.85 -
  Jacari Kennedy SO West Oaks DNS   
Boys' 100 Meters Section 2
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jayden Ward JR Orlando Christian Prep 11.11 10
4 Samuel Miller Junior Lake Highland Prep 11.35 5
12 Ja'Darian Valentine JR Haines City 11.60 -
18 Jordan Porter JR Atlantic (PO) 11.70 -
19 Lincoln Baptist FR Montverde Academy 11.77 -
22 Jovon Jones JR West Oaks 11.85 -
  Junior Anderson SR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Trent Nixon SR Haines City DNS   
Boys' 100 Meters Section 3
W: 2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Demarion Jenkins 8 Orlando Christian Prep 11.42 3
7 Brady Mitchell JR Geneva School 11.42 2
13 Jadis Williams SO Sebastian River 11.63 -
17 Brendan Kelly JR Spruce Creek 11.69 -
24 Richard Ballard JR Atlantic (PO) 11.88 -
27 Christian Mercado JR First Academy (Orlando) 12.05 -
32 Payton Williams SR Mount Dora 12.13 -
34 Nathan Barrett SO Montverde Academy 12.27 -
Boys' 100 Meters Section 4
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Jymon Coleman JR Wekiva 11.33 6
14 Gavin Alvarez SO Lake Mary 11.63 -
16 Marquis Jones JR Lake Mary 11.68 -
20 Ross Fournet SR Windermere Prep 11.83 -
23 Vahakn Mannogian JR Orangewood Christian 11.87 -
28 Jay Alilin JR Geneva School 12.05 -
30 Rashawn Bouey FR Trinity Prep 12.11 -
33 Andres Adam   Lake Highland Prep 12.18 -
Boys' 100 Meters Section 5
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 John Butler JR Sebastian River 11.58 -
25 Joseph Brutus SR Wekiva 11.91 -
26 Matthew Kane SR Windermere Prep 11.93 -
29 Donnell (DJ) Johnson FR Orangewood Christian 12.07 -
31 Wes Kim JR Trinity Prep 12.12 -
35 Jah Belcher JR Sebastian River 12.39 -
38 Mitchell Schiller SO Master's Academy (Oviedo) 12.53 -
  Andrew Aponte SR Orangewood Christian DNS   
Boys' 100 Meters Section 6
W: 3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
39 Zhyan Karioki FR Orlando Christian Prep 12.71 -
41 Sam Phu SO Windermere Prep 13.07 -
42 Jason Tenczar FR First Academy (Orlando) 13.08 -
43 Rafaeldnyuel Ortiz FR Montverde Academy 13.64 -
  Braden Giambalvo SO Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Aaron Thio JR Lake Highland Prep DNS   
  Carson Drummond JR Trinity Prep DNS   
Boys' 100 Meters Section 7
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Andrew Scott SO Mount Dora 12.42 -
37 Sebastian Yepes FR First Academy (Orlando) 12.49 -
40 Fritz Dekay Alcius SO West Oaks 12.92 -