February 17, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boy's 1600m Fresh/Soph

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Derek Romich SO Winter Park 4:53.29 10
2 Grant Buehrmann FR University (Orlando) 4:54.52 8
3 Andrew Gazzoli FR Father Lopez 4:56.99 6
4 Nolan Wood FR Winter Park 4:58.88 5
5 Grant Gates FR Lake Mary 5:01.66 4
6 Royce Eggert FR University (OC) 5:02.14 3
7 Grey Gibson SO Geneva School 5:06.93 2
8 Evan Amaya FR Celebration 5:09.14 1
9 Caleb Abbott FR Winter Park 5:09.65 -
10 Cooper James FR Celebration 5:10.70 -
11 Justin Quispe FR Celebration 5:11.04 -
12 Preston Line Freshman Lake Highland Prep 5:12.34 -
13 Gian Thundiyil FR Boone 5:12.43 -
14 Joe Sagara   Olympia 5:12.88 -
15 Jack Shea FR Boone 5:17.22 -
16 Dylan Adams-Brace FR Lake Howell 5:19.15 -
17 Ryan Siguenza FR Lake Howell 5:19.98 -
18 Jason Lespire JR Freedom (Orlando) 5:20.23 -
19 Juno Marques FR University (Orlando) 5:24.76 -
20 Eduardo Rojas SO Colonial 5:27.21 -
21 Caleb Elkind FR University (OC) 5:28.37   
22 Jakson Seely FR Lyman 5:30.06 -
23 Jacob Bormet SO Lake Mary 5:30.41 -
24 Garrett Duncan FR Lake Highland Prep 5:33.93 -
25 Will Petersen FR Boone 5:35.77 -
26 Elias Pack SO Lake Nona 5:37.37 -
27 Tyler Reinisch SO Lake Howell 5:37.41 -
28 Tyler Sintscha FR University (OC) 5:40.12 -
29 Braydon Anthony SO Olympia 5:42.48 -
30 James Reid FR Geneva School 5:43.24 -
31 Matthew Aranibar SO University (Orlando) 5:44.81 -
32 Giovanni Falcon FR Freedom (Orlando) 5:45.09 -
33 George McGowan FR Lyman 5:45.57 -
34 Amir Rosa SO Lake Nona 5:48.03 -
35 Connor Barnard SO Freedom (Orlando) 5:56.95 -
36 Finley Spurling SO Lake Mary 6:05.80 -
37 Justin Warhurst FR Lyman 6:51.52 -
38 Matthew McCrady FR Orangewood Christian 7:03.08 -
  Talon Tharp FR Edgewater NT   
  Gabriel Barker FR Lake Nona DNF   
  Alex Ferenac FR Edgewater DNS   
  Adrian Hernandez SO Lake Highland Prep DNS   
  Andrew Miller Junior Olympia DNS   
Boy's 1600m Fresh/Soph Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Derek Romich SO Winter Park 4:53.29 10
2 Grant Buehrmann FR University (Orlando) 4:54.52 8
3 Andrew Gazzoli FR Father Lopez 4:56.99 6
4 Nolan Wood FR Winter Park 4:58.88 5
5 Grant Gates FR Lake Mary 5:01.66 4
6 Royce Eggert FR University (OC) 5:02.14 3
7 Grey Gibson SO Geneva School 5:06.93 2
8 Evan Amaya FR Celebration 5:09.14 1
9 Caleb Abbott FR Winter Park 5:09.65 -
10 Cooper James FR Celebration 5:10.70 -
11 Justin Quispe FR Celebration 5:11.04 -
12 Preston Line Freshman Lake Highland Prep 5:12.34 -
13 Gian Thundiyil FR Boone 5:12.43 -
14 Joe Sagara   Olympia 5:12.88 -
19 Juno Marques FR University (Orlando) 5:24.76 -
21 Caleb Elkind FR University (OC) 5:28.37   
23 Jacob Bormet SO Lake Mary 5:30.41 -
24 Garrett Duncan FR Lake Highland Prep 5:33.93 -
31 Matthew Aranibar SO University (Orlando) 5:44.81 -
  Alex Ferenac FR Edgewater DNS   
  Adrian Hernandez SO Lake Highland Prep DNS   
  Andrew Miller Junior Olympia DNS   
Boy's 1600m Fresh/Soph Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Jack Shea FR Boone 5:17.22 -
16 Dylan Adams-Brace FR Lake Howell 5:19.15 -
17 Ryan Siguenza FR Lake Howell 5:19.98 -
18 Jason Lespire JR Freedom (Orlando) 5:20.23 -
20 Eduardo Rojas SO Colonial 5:27.21 -
22 Jakson Seely FR Lyman 5:30.06 -
25 Will Petersen FR Boone 5:35.77 -
26 Elias Pack SO Lake Nona 5:37.37 -
27 Tyler Reinisch SO Lake Howell 5:37.41 -
28 Tyler Sintscha FR University (OC) 5:40.12 -
29 Braydon Anthony SO Olympia 5:42.48 -
30 James Reid FR Geneva School 5:43.24 -
32 Giovanni Falcon FR Freedom (Orlando) 5:45.09 -
33 George McGowan FR Lyman 5:45.57 -
34 Amir Rosa SO Lake Nona 5:48.03 -
35 Connor Barnard SO Freedom (Orlando) 5:56.95 -
36 Finley Spurling SO Lake Mary 6:05.80 -
37 Justin Warhurst FR Lyman 6:51.52 -
38 Matthew McCrady FR Orangewood Christian 7:03.08 -
  Talon Tharp FR Edgewater NT   
  Gabriel Barker FR Lake Nona DNF