February 17, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Seth Augustnowski JR Father Lopez 3:33.14 10
2 Jack Krantz JR Boone 3:39.00 8
3 Ethan Hornbeck SO Boone 3:42.63 6
4 Andrew Gazzoli FR Father Lopez 3:42.68 5
5 Charles Schmitt JR Winter Park 3:44.11 4
6 Evan Amaya FR Celebration 3:47.45 3
7 Gabriel Arce FR Poinciana 3:48.54 2
8 Zane Benham Junior Edgewater 3:57.17 1
9 Jack Sangmeister JR Lake Nona 3:57.71 -
10 Owen Fletcher SR Lake Nona 3:58.09 -
11 Zakia Patterson SO Wekiva 3:58.90 -
12 Chase Penna FR University (OC) 3:59.19 -
13 Giovanni Falcon FR Freedom (Orlando) 4:02.65 -
14 Michael Conley SO Winter Park 4:06.42 -
15 Brayden Roever SO Winter Park 4:07.54 -
16 Julius Persaud FR Freedom (Orlando) 4:09.29 -
17 Amari Black JR Lake Mary 4:11.21 -
18 Daniel Fandino JR Lake Mary 4:12.21 -
19 Rudy Giron SR Colonial 4:12.97 -
20 Luis Saldarriaga SR Colonial 4:13.82 -
21 Christopher Shields FR University (Orlando) 4:20.08 -
22 Daniel Ramirez FR University (Orlando) 4:21.36 -
23 Elias Pack SO Lake Nona 4:22.91 -
24 Jack Middleton SO Lyman 4:26.07 -
25 Reneiro Irizarry SR Colonial 4:32.63 -
26 Jadon Grant SO Lake Mary 4:32.73 -
27 Geoffrey Brooks SO University (Orlando) 4:57.84 -
  Karl van Gelder SO Boone DNS   
  Steven Ramos JR Freedom (Orlando) DNS   
  Talon Tharp FR Edgewater DNS   
  Jordan Desue SR Jones DNS   
  Charles Neder SR Father Lopez DNS   
Boys' 1200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Seth Augustnowski JR Father Lopez 3:33.14 10
2 Jack Krantz JR Boone 3:39.00 8
3 Ethan Hornbeck SO Boone 3:42.63 6
4 Andrew Gazzoli FR Father Lopez 3:42.68 5
5 Charles Schmitt JR Winter Park 3:44.11 4
6 Evan Amaya FR Celebration 3:47.45 3
7 Gabriel Arce FR Poinciana 3:48.54 2
8 Zane Benham Junior Edgewater 3:57.17 1
14 Michael Conley SO Winter Park 4:06.42 -
15 Brayden Roever SO Winter Park 4:07.54 -
17 Amari Black JR Lake Mary 4:11.21 -
21 Christopher Shields FR University (Orlando) 4:20.08 -
22 Daniel Ramirez FR University (Orlando) 4:21.36 -
27 Geoffrey Brooks SO University (Orlando) 4:57.84 -
  Karl van Gelder SO Boone DNS   
  Jordan Desue SR Jones DNS   
Boys' 1200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Jack Sangmeister JR Lake Nona 3:57.71 -
10 Owen Fletcher SR Lake Nona 3:58.09 -
11 Zakia Patterson SO Wekiva 3:58.90 -
12 Chase Penna FR University (OC) 3:59.19 -
13 Giovanni Falcon FR Freedom (Orlando) 4:02.65 -
16 Julius Persaud FR Freedom (Orlando) 4:09.29 -
18 Daniel Fandino JR Lake Mary 4:12.21 -
19 Rudy Giron SR Colonial 4:12.97 -
20 Luis Saldarriaga SR Colonial 4:13.82 -
23 Elias Pack SO Lake Nona 4:22.91 -
24 Jack Middleton SO Lyman 4:26.07 -
25 Reneiro Irizarry SR Colonial 4:32.63 -
26 Jadon Grant SO Lake Mary 4:32.73 -
  Steven Ramos JR Freedom (Orlando) DNS   
  Talon Tharp FR Edgewater DNS   
  Charles Neder SR Father Lopez DNS