February 17, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jonathan Race JR Lyman 49.45 10
2 Chase Latouche SR Colonial 50.63 8
3 Samuel Miller Junior Lake Highland Prep 51.14 6
4 Wesley Blanc SR Freedom (Orlando) 51.87 5
5 Noel Andino JR Colonial 51.88 4
6 Marshae McDonald FR Lake Howell 52.20 3
7 Christian Roberts SR Boone 52.70 2
8 Blake Cain SR Winter Park 52.71 1
9 Kevin Byrd SR Winter Park 53.31 -
10 Malik Carter SR Wekiva 53.37 -
11 Marquius Jones JR Lake Mary 53.62 -
12 Chase Robbins JR Celebration 54.07 -
13 Corey Williams JR Lake Nona 54.29 -
14 Dylan Hamby SR Lake Nona 54.29 -
15 Jacob Spafford Junior Lake Highland Prep 54.76 -
16 Michael Bernheim JR Lyman 55.07 -
17 Zakia Patterson SO Wekiva 55.46 -
18 Carson Pielock SO Lake Nona 55.67 -
19 Jacob Marks SR Winter Park 55.86 -
20 Jaden Scott SR Lake Howell 56.26 -
21 Charles Neder SR Father Lopez 56.45 -
22 Larry Rosado SR Colonial 56.63 -
23 Joseph Langley FR University (OC) 56.70 -
24 Samuel Bridges JR Edgewater 56.76 -
25 Andrew Roney SR Celebration 56.85 -
26 Kevon Miller SO Olympia 57.08 -
27 Michael Helton JR Celebration 57.57 -
28 Christian Pastrana JR Lake Howell 57.68 -
29 Daniel Velez SO Freedom (Orlando) 57.89 -
30 Darien Wharton FR Boone 58.11 -
31 Dayquan Grady JR Edgewater 58.18 -
32 Manuel Marrero-Introini JR Poinciana 58.30 -
33 Patrick Paul SO Wekiva 59.15 -
34 Alauddin Ridoy SR Freedom (Orlando) 1:00.05 -
35 Jose Vargas SR University (OC) 1:00.82 -
36 David Castellano SO Olympia 1:01.54 -
37 Ryan Sen FR Lake Mary 1:01.86 -
38 Doel Mortes JR Poinciana 1:02.25 -
39 Mathew Saville SO Lyman 1:07.87 -
40 Damien Roche SR Boone 1:14.58 -
41 Javon Aikens FR Lake Mary 1:18.65 -
  Calvino Crichton JR University (OC) DNS   
  Cristifer Pineda FR Poinciana DNS   
  Roberto De Oliveira FR Olympia DNS   
  Ryan Paige SR Edgewater DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jonathan Race JR Lyman 49.45 10
2 Chase Latouche SR Colonial 50.63 8
3 Samuel Miller Junior Lake Highland Prep 51.14 6
4 Wesley Blanc SR Freedom (Orlando) 51.87 5
5 Noel Andino JR Colonial 51.88 4
7 Christian Roberts SR Boone 52.70 2
9 Kevin Byrd SR Winter Park 53.31 -
13 Corey Williams JR Lake Nona 54.29 -
19 Jacob Marks SR Winter Park 55.86 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Blake Cain SR Winter Park 52.71 1
10 Malik Carter SR Wekiva 53.37 -
12 Chase Robbins JR Celebration 54.07 -
15 Jacob Spafford Junior Lake Highland Prep 54.76 -
21 Charles Neder SR Father Lopez 56.45 -
23 Joseph Langley FR University (OC) 56.70 -
24 Samuel Bridges JR Edgewater 56.76 -
30 Darien Wharton FR Boone 58.11 -
  Calvino Crichton JR University (OC) DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Dylan Hamby SR Lake Nona 54.29 -
16 Michael Bernheim JR Lyman 55.07 -
22 Larry Rosado SR Colonial 56.63 -
25 Andrew Roney SR Celebration 56.85 -
28 Christian Pastrana JR Lake Howell 57.68 -
29 Daniel Velez SO Freedom (Orlando) 57.89 -
32 Manuel Marrero-Introini JR Poinciana 58.30 -
35 Jose Vargas SR University (OC) 1:00.82 -
40 Damien Roche SR Boone 1:14.58 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Zakia Patterson SO Wekiva 55.46 -
27 Michael Helton JR Celebration 57.57 -
33 Patrick Paul SO Wekiva 59.15 -
34 Alauddin Ridoy SR Freedom (Orlando) 1:00.05 -
38 Doel Mortes JR Poinciana 1:02.25 -
39 Mathew Saville SO Lyman 1:07.87 -
41 Javon Aikens FR Lake Mary 1:18.65 -
  Roberto De Oliveira FR Olympia DNS   
  Cristifer Pineda FR Poinciana DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Marshae McDonald FR Lake Howell 52.20 3
11 Marquius Jones JR Lake Mary 53.62 -
18 Carson Pielock SO Lake Nona 55.67 -
20 Jaden Scott SR Lake Howell 56.26 -
26 Kevon Miller SO Olympia 57.08 -
31 Dayquan Grady JR Edgewater 58.18 -
36 David Castellano SO Olympia 1:01.54 -
37 Ryan Sen FR Lake Mary 1:01.86 -
  Ryan Paige SR Edgewater DNS