February 17, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Omario Windett JR Poinciana 1:59.47 10
2 Matthew Bush SR Wekiva 2:02.38 8
3 Nicolas Afanador SR University (Orlando) 2:02.47 6
4 Jai Phillips Senior Lake Highland Prep 2:02.74 5
5 Jesus Clemente SR Lake Nona 2:04.30 4
6 Joseph Royston SR Lyman 2:06.32 3
7 Brendan O'Quinn JR Father Lopez 2:07.25 2
8 Cody Spence SR Boone 2:07.72 1
9 Cooper Wallace   Edgewater 2:08.73 -
10 Benjamin Koppman SO St. Augustine 2:08.82 -
11 Wesley Blanc SR Freedom (Orlando) 2:09.17 -
12 Hudson Rucker JR Celebration 2:09.71 -
13 Jack Williams   Lake Highland Prep 2:10.75 -
14 Colin O'Toole JR Lake Howell 2:11.59 -
15 Joshua Walton Senior Lake Highland Prep 2:11.96 -
16 Alexander Aparicio JR Lake Nona 2:12.65 -
17 Omari Carter SR Wekiva 2:12.88 -
18 Michael Eiken JR Celebration 2:13.11 -
19 Grant Buehrmann FR University (Orlando) 2:13.28 -
20 Matthew Fuller SO Winter Park 2:13.34 -
21 Samir Abdulahi JR University (Orlando) 2:13.76 -
22 Lucien Creesey JR Winter Park 2:14.09 -
23 Vitus Bergenser SO Father Lopez 2:14.66 -
24 Robert Valese SR Lake Nona 2:15.40 -
25 Larry Rosado SR Colonial 2:16.88 -
26 Maxim Leichner SO Winter Park 2:16.99 -
27 Bryant Steel FR Boone 2:18.58 -
28 Kettchmanuel Aly SO Poinciana 2:18.88 -
29 Jackson Snead SR Boone 2:18.91 -
30 Anthony Palermo Ruiz JR Lake Howell 2:20.22 -
31 Justin Quispe FR Celebration 2:20.29 -
32 Royce Eggert FR University (OC) 2:21.39 -
33 Jose Cruz JR University (OC) 2:22.49 -
34 Nicholas O'Donnell SR Freedom (Orlando) 2:23.22 -
35 Daniel Rocha JR Freedom (Orlando) 2:23.83 -
36 Christian Vazquez SO Edgewater 2:24.26 -
37 Jacob Bormet SO Lake Mary 2:24.75 -
38 Collin Anthony SO Olympia 2:25.61 -
39 Issak Taylor FR Olympia 2:26.11 -
40 Gryphon Lanahan SR Olympia 2:28.01 -
41 Alexander Vaughn SR Lyman 2:28.03 -
42 Julien Wiggan SO Lake Howell 2:29.24 -
43 Dhruv Shah JR Lyman 2:31.02 -
44 Reneiro Irizarry SR Colonial 2:33.45 -
45 James Reid FR Geneva School 2:38.34 -
46 Adriel Catasus SO Lake Mary 2:39.05 -
47 John Prudot JR Lake Mary 2:39.31 -
48 Matthew Mucci SO University (OC) 3:08.70 -
  Nick Shafer JR Geneva School DNS   
  Grey Gibson SO Geneva School DNS   
  Alex Ferenac FR Edgewater DNS   
  Sirr Andrews SR Jones DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Omario Windett JR Poinciana 1:59.47 10
2 Matthew Bush SR Wekiva 2:02.38 8
3 Nicolas Afanador SR University (Orlando) 2:02.47 6
4 Jai Phillips Senior Lake Highland Prep 2:02.74 5
5 Jesus Clemente SR Lake Nona 2:04.30 4
6 Joseph Royston SR Lyman 2:06.32 3
7 Brendan O'Quinn JR Father Lopez 2:07.25 2
8 Cody Spence SR Boone 2:07.72 1
9 Cooper Wallace   Edgewater 2:08.73 -
10 Benjamin Koppman SO St. Augustine 2:08.82 -
11 Wesley Blanc SR Freedom (Orlando) 2:09.17 -
12 Hudson Rucker JR Celebration 2:09.71 -
13 Jack Williams   Lake Highland Prep 2:10.75 -
14 Colin O'Toole JR Lake Howell 2:11.59 -
15 Joshua Walton Senior Lake Highland Prep 2:11.96 -
16 Alexander Aparicio JR Lake Nona 2:12.65 -
18 Michael Eiken JR Celebration 2:13.11 -
19 Grant Buehrmann FR University (Orlando) 2:13.28 -
20 Matthew Fuller SO Winter Park 2:13.34 -
21 Samir Abdulahi JR University (Orlando) 2:13.76 -
23 Vitus Bergenser SO Father Lopez 2:14.66 -
26 Maxim Leichner SO Winter Park 2:16.99 -
37 Jacob Bormet SO Lake Mary 2:24.75 -
40 Gryphon Lanahan SR Olympia 2:28.01 -
  Nick Shafer JR Geneva School DNS   
  Grey Gibson SO Geneva School DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Omari Carter SR Wekiva 2:12.88 -
22 Lucien Creesey JR Winter Park 2:14.09 -
24 Robert Valese SR Lake Nona 2:15.40 -
25 Larry Rosado SR Colonial 2:16.88 -
27 Bryant Steel FR Boone 2:18.58 -
28 Kettchmanuel Aly SO Poinciana 2:18.88 -
29 Jackson Snead SR Boone 2:18.91 -
30 Anthony Palermo Ruiz JR Lake Howell 2:20.22 -
31 Justin Quispe FR Celebration 2:20.29 -
32 Royce Eggert FR University (OC) 2:21.39 -
33 Jose Cruz JR University (OC) 2:22.49 -
34 Nicholas O'Donnell SR Freedom (Orlando) 2:23.22 -
35 Daniel Rocha JR Freedom (Orlando) 2:23.83 -
36 Christian Vazquez SO Edgewater 2:24.26 -
38 Collin Anthony SO Olympia 2:25.61 -
39 Issak Taylor FR Olympia 2:26.11 -
41 Alexander Vaughn SR Lyman 2:28.03 -
42 Julien Wiggan SO Lake Howell 2:29.24 -
43 Dhruv Shah JR Lyman 2:31.02 -
44 Reneiro Irizarry SR Colonial 2:33.45 -
45 James Reid FR Geneva School 2:38.34 -
46 Adriel Catasus SO Lake Mary 2:39.05 -
47 John Prudot JR Lake Mary 2:39.31 -
48 Matthew Mucci SO University (OC) 3:08.70 -
  Alex Ferenac FR Edgewater DNS   
  Sirr Andrews SR Jones DNS