February 17, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Men's 1,600m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joseph Royston SR Lyman 4:37.37 10
2 Bela Schein JR St. Augustine 4:38.86 8
3 Jared Falchook SO Celebration 4:40.82 6
4 Nicolas Afanador SR University (Orlando) 4:42.38 5
5 Seth Augustnowski JR Father Lopez 4:43.49 4
6 Kai Komatsu Junior Olympia 4:44.68 3
7 Isaac Lightman   Lake Highland Prep 4:47.36 2
8 Joshua Hett JR St. Augustine 4:51.66 1
9 Shu Komatsu Junior Olympia 4:52.69 -
10 Vitus Bergenser SO Father Lopez 4:56.68 -
11 Brayan Correa SO Boone 4:57.07 -
12 Lucas Dvorak SO Olympia 4:59.17 -
13 Samir Abdulahi JR University (Orlando) 5:00.09 -
14 Dylan Engle SR Lake Mary 5:01.15 -
15 Carlo Hulkkonen SO Lyman 5:04.02 -
16 Alexis Toledo JR Wekiva 5:04.65 -
17 Jack Henyecz SR Lake Howell 5:10.81 -
18 Caleb Nunn SO Lake Nona 5:13.72 -
19 Gabriel Arce FR Poinciana 5:14.17 -
20 Steven Ramos JR Freedom (Orlando) 5:15.13 -
21 Lucas Murphy JR Celebration 5:16.27 -
22 Jack Krantz JR Boone 5:16.65 -
23 William Howard   Jones 5:18.13 -
24 Matthew Weaver SR Winter Park 5:18.98 -
25 Owen Fletcher SR Lake Nona 5:20.74 -
26 Bobby Schneeberger SO Boone 5:22.35 -
27 Nick Shafer JR Geneva School 5:22.36 -
28 Marshall Rebar   Lake Highland Prep 5:29.51 -
29 Christian Arnold JR Winter Park 5:30.32 -
30 Joshua Pack JR Lake Nona 5:36.86 -
31 Ivan Garcia SR Celebration 5:38.65 -
32 Luis Saldarriaga SR Colonial 5:47.87 -
33 Peter Davila SR Lake Howell 6:00.34 -
34 Zaid Barrera JR Colonial 6:02.96 -
35 Joel Skibbe JR Lake Mary 6:04.26 -
36 Jose Pineda SO Freedom (Orlando) 6:40.09 -
  Nicholas Vongraff JR University (Orlando) DQ   
  Anthony Sosa FR Lake Howell DNS   
  Benjamin Parry JR University (OC) DNS   
  Michael Lozada Hernandez JR Lake Mary DNS   
  Garrett Gallentine SR University (OC) DNS   
  Taneesh Makkena   Lake Highland Prep DNS   
  Michael Fontanez SR Colonial DNS   
  Milan Davich JR Winter Park DNS   
  Javon Woodson JR Edgewater DNS   
  Matthew Wallace   Edgewater DNS   
  Nicholas O'Donnell SR Freedom (Orlando) DNS   
  Colin McDonnell JR Father Lopez DNS   
  Christian Vazquez SO Edgewater DNS   
Men's 1,600m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joseph Royston SR Lyman 4:37.37 10
2 Bela Schein JR St. Augustine 4:38.86 8
3 Jared Falchook SO Celebration 4:40.82 6
4 Nicolas Afanador SR University (Orlando) 4:42.38 5
5 Seth Augustnowski JR Father Lopez 4:43.49 4
6 Kai Komatsu Junior Olympia 4:44.68 3
7 Isaac Lightman   Lake Highland Prep 4:47.36 2
8 Joshua Hett JR St. Augustine 4:51.66 1
9 Shu Komatsu Junior Olympia 4:52.69 -
10 Vitus Bergenser SO Father Lopez 4:56.68 -
11 Brayan Correa SO Boone 4:57.07 -
13 Samir Abdulahi JR University (Orlando) 5:00.09 -
14 Dylan Engle SR Lake Mary 5:01.15 -
15 Carlo Hulkkonen SO Lyman 5:04.02 -
16 Alexis Toledo JR Wekiva 5:04.65 -
17 Jack Henyecz SR Lake Howell 5:10.81 -
22 Jack Krantz JR Boone 5:16.65 -
23 William Howard   Jones 5:18.13 -
24 Matthew Weaver SR Winter Park 5:18.98 -
  Nicholas Vongraff JR University (Orlando) DQ   
  Milan Davich JR Winter Park DNS   
  Colin McDonnell JR Father Lopez DNS   
  Taneesh Makkena   Lake Highland Prep DNS   
  Nicholas O'Donnell SR Freedom (Orlando) DNS   
Men's 1,600m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Lucas Dvorak SO Olympia 4:59.17 -
18 Caleb Nunn SO Lake Nona 5:13.72 -
19 Gabriel Arce FR Poinciana 5:14.17 -
20 Steven Ramos JR Freedom (Orlando) 5:15.13 -
21 Lucas Murphy JR Celebration 5:16.27 -
25 Owen Fletcher SR Lake Nona 5:20.74 -
26 Bobby Schneeberger SO Boone 5:22.35 -
27 Nick Shafer JR Geneva School 5:22.36 -
28 Marshall Rebar   Lake Highland Prep 5:29.51 -
29 Christian Arnold JR Winter Park 5:30.32 -
30 Joshua Pack JR Lake Nona 5:36.86 -
31 Ivan Garcia SR Celebration 5:38.65 -
32 Luis Saldarriaga SR Colonial 5:47.87 -
33 Peter Davila SR Lake Howell 6:00.34 -
34 Zaid Barrera JR Colonial 6:02.96 -
35 Joel Skibbe JR Lake Mary 6:04.26 -
36 Jose Pineda SO Freedom (Orlando) 6:40.09 -
  Garrett Gallentine SR University (OC) DNS   
  Michael Lozada Hernandez JR Lake Mary DNS   
  Christian Vazquez SO Edgewater DNS   
  Javon Woodson JR Edgewater DNS   
  Michael Fontanez SR Colonial DNS   
  Benjamin Parry JR University (OC) DNS   
  Anthony Sosa FR Lake Howell DNS   
  Matthew Wallace   Edgewater DNS