February 15, 2020
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Matthew McDoom   West Orange 11.21 10
2 Kevar Williams SO DeLand 11.29 8
3 David Jones Senior West Orange 11.35 6
4 Alec Duhaney Senior West Orange 11.41 5
5 Donovan Horne SO Apopka 11.46 4
6 Weston Baptiste JR Montverde Academy 11.47 3
7 Abraham Fuentes JR DeLand 11.59 2
8 Amari Turner FR Seminole (Sanford) 11.68 1
9 Marseille Taylor JR Seminole (Sanford) 11.73 -
10 Nathaniel Davis SO Atlantic (PO) 11.77 -
11 Nivon Holland Senior Dr. Phillips 11.78 -
12 Elijah Nafield   South Lake 11.87 -
13 Myles Wiley   Dr. Phillips 11.89 -
14 Kareem Burke SO Raines 11.90 -
15 Akeem Brown SR Apopka 11.91 -
16 Jimmy Horn JR Seminole (Sanford) 11.96 -
17 Jacquez Jones Senior Dr. Phillips 12.02 -
18 Desmond Ford-Green SR Spruce Creek 12.04 -
19 Kamari Cohens JR Palatka 12.06 -
20 Jonathan Bailey SO Holy Trinity 12.08 -
21 Glainst Altidor Senior Winter Haven 12.09 -
22 Tyrin Wilson JR Vanguard (Ocala) 12.11 -
23 Leslie Ughulu SR Cypress Creek 12.13 -
24 Brian Brown JR Mandarin 12.13 -
25 Jadon Gomez SR Apopka 12.15 -
26 C'ontrae Clark SO Palatka 12.17 -
27 Ja’davien Salter FR Vanguard (Ocala) 12.20 -
28 Tyrell Randall JR Vanguard (Ocala) 12.21 -
29 Lincoln Baptist FR Montverde Academy 12.22 -
30 Richard Ballard JR Atlantic (PO) 12.23 -
31 Travius Davis SO Spruce Creek 12.24 -
31 John Butler JR Sebastian River 12.24 -
33 Cade Gray JR Belleview 12.30 -
34 Brett Baker JR University (OC) 12.31 -
35 Willie Johnson SR Winter Haven 12.36 -
36 Jadis Williams SO Sebastian River 12.37 -
37 Joshua Santos SO Cypress Creek 12.40 -
38 Jeffrey Cooper JR Forest 12.43 -
39 Bryce Mellado SR Villages 12.45 -
40 Jordan Porter JR Atlantic (PO) 12.45 -
41 Jah Belcher JR Sebastian River 12.48 -
42 Micheal Williams SO P. K. Yonge 12.48 -
43 Noah Marrero SO Cypress Creek 12.49 -
44 James Black Strain JR Holy Trinity 12.53 -
45 Andreas Schulz FR University (OC) 12.57 -
46 Preston Jackson JR Raines 12.63 -
47 Ricardo Rodriguez SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 12.63 -
48 Matthew Rucker JR Oviedo 12.65 -
49 Brendan Kelly JR Spruce Creek 12.70 -
50 Nathan Barrett SO Montverde Academy 12.76 -
51 Payton Williams SR Mount Dora 12.78 -
52 Rachied Robins JR Liberty 12.87 -
53 George Adolf JR Forest 12.88 -
54 Edino Taylor   Winter Haven 12.93 -
55 Joshua Joy SO Oviedo 12.93 -
56 Brandon Mejia SO Windermere 12.98 -
57 Herbert Welch SR Mount Dora 13.09 -
58 Ryan Moran   Cocoa Beach 13.16 -
59 Davian Barrett FR Liberty 13.16 -
60 Jamal Bryant SO Palatka 13.42 -
61 Danic Lopez SR Windermere 13.43 -
62 Desmond Moir SR Oviedo 13.49 -
63 Matthew Wise SO P. K. Yonge 13.50 -
64 Luis Novoa FR Liberty 13.54 -
65 Certain Williams FR Forest 13.82 -
66 Michael Tyrell JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 13.82 -
67 Pedro Martinez SR Cocoa Beach 13.92 -
68 Raynard Woods JR Villages 14.10 -
69 Jerry Thoby SO P. K. Yonge 14.12 -
70 Kevin Trinh JR Windermere 14.59 -
71 Jeremiah Oscar SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.78 -
  robert Whipple JR West Port DNS   
  Terance Pope JR University (OC) DNS   
  Elmer Colon JR Belleview DNS   
  Parker Possehl SR Villages DNS   
  Brandon Gibson FR South Lake DNS   
  Jevon Robertson FR Mandarin DNS   
  David Harris JR Mount Dora DNS   
  Chris Freeman JR Mandarin DNS   
  Timar Rogers JR DeLand DNS   
  Nico Lanza SR Cocoa Beach DNS   
  Ja'heem Shannon FR Belleview DNS   
  DJ Boykin   South Lake DNS   
Boys' 100 Meters Section 1
W: -3.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Matthew McDoom   West Orange 11.21 10
2 Kevar Williams SO DeLand 11.29 8
3 David Jones Senior West Orange 11.35 6
4 Alec Duhaney Senior West Orange 11.41 5
6 Weston Baptiste JR Montverde Academy 11.47 3
7 Abraham Fuentes JR DeLand 11.59 2
21 Glainst Altidor Senior Winter Haven 12.09 -
  David Harris JR Mount Dora DNS   
Boys' 100 Meters Section 2
W: -2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Amari Turner FR Seminole (Sanford) 11.68 1
10 Nathaniel Davis SO Atlantic (PO) 11.77 -
11 Nivon Holland Senior Dr. Phillips 11.78 -
15 Akeem Brown SR Apopka 11.91 -
20 Jonathan Bailey SO Holy Trinity 12.08 -
24 Brian Brown JR Mandarin 12.13 -
  robert Whipple JR West Port DNS   
  Timar Rogers JR DeLand DNS   
Boys' 100 Meters Section 3
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Donovan Horne SO Apopka 11.46 4
9 Marseille Taylor JR Seminole (Sanford) 11.73 -
12 Elijah Nafield   South Lake 11.87 -
17 Jacquez Jones Senior Dr. Phillips 12.02 -
18 Desmond Ford-Green SR Spruce Creek 12.04 -
23 Leslie Ughulu SR Cypress Creek 12.13 -
25 Jadon Gomez SR Apopka 12.15 -
  Jevon Robertson FR Mandarin DNS   
Boys' 100 Meters Section 4
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Kareem Burke SO Raines 11.90 -
29 Lincoln Baptist FR Montverde Academy 12.22 -
30 Richard Ballard JR Atlantic (PO) 12.23 -
31 Travius Davis SO Spruce Creek 12.24 -
34 Brett Baker JR University (OC) 12.31 -
39 Bryce Mellado SR Villages 12.45 -
46 Preston Jackson JR Raines 12.63 -
  Brandon Gibson FR South Lake DNS   
Boys' 100 Meters Section 5
W: -3.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Jimmy Horn JR Seminole (Sanford) 11.96 -
22 Tyrin Wilson JR Vanguard (Ocala) 12.11 -
44 James Black Strain JR Holy Trinity 12.53 -
51 Payton Williams SR Mount Dora 12.78 -
57 Herbert Welch SR Mount Dora 13.09 -
  Terance Pope JR University (OC) DNS   
  DJ Boykin   South Lake DNS   
  Chris Freeman JR Mandarin DNS   
Boys' 100 Meters Section 6
W: -4.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
37 Joshua Santos SO Cypress Creek 12.40 -
38 Jeffrey Cooper JR Forest 12.43 -
49 Brendan Kelly JR Spruce Creek 12.70 -
50 Nathan Barrett SO Montverde Academy 12.76 -
54 Edino Taylor   Winter Haven 12.93 -
56 Brandon Mejia SO Windermere 12.98 -
61 Danic Lopez SR Windermere 13.43 -
71 Jeremiah Oscar SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.78 -
Boys' 100 Meters Section 7
W: -3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Myles Wiley   Dr. Phillips 11.89 -
33 Cade Gray JR Belleview 12.30 -
42 Micheal Williams SO P. K. Yonge 12.48 -
43 Noah Marrero SO Cypress Creek 12.49 -
45 Andreas Schulz FR University (OC) 12.57 -
47 Ricardo Rodriguez SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 12.63 -
70 Kevin Trinh JR Windermere 14.59 -
  Ja'heem Shannon FR Belleview DNS   
Boys' 100 Meters Section 8
W: -4.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Jadis Williams SO Sebastian River 12.37 -
53 George Adolf JR Forest 12.88 -
58 Ryan Moran   Cocoa Beach 13.16 -
63 Matthew Wise SO P. K. Yonge 13.50 -
66 Michael Tyrell JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 13.82 -
68 Raynard Woods JR Villages 14.10 -
69 Jerry Thoby SO P. K. Yonge 14.12 -
  Parker Possehl SR Villages DNS   
Boys' 100 Meters Section 9
W: -3.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 C'ontrae Clark SO Palatka 12.17 -
31 John Butler JR Sebastian River 12.24 -
35 Willie Johnson SR Winter Haven 12.36 -
41 Jah Belcher JR Sebastian River 12.48 -
52 Rachied Robins JR Liberty 12.87 -
55 Joshua Joy SO Oviedo 12.93 -
62 Desmond Moir SR Oviedo 13.49 -
  Nico Lanza SR Cocoa Beach DNS   
Boys' 100 Meters Section 10
W: -5.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Ja’davien Salter FR Vanguard (Ocala) 12.20 -
28 Tyrell Randall JR Vanguard (Ocala) 12.21 -
40 Jordan Porter JR Atlantic (PO) 12.45 -
48 Matthew Rucker JR Oviedo 12.65 -
59 Davian Barrett FR Liberty 13.16 -
60 Jamal Bryant SO Palatka 13.42 -
64 Luis Novoa FR Liberty 13.54 -
67 Pedro Martinez SR Cocoa Beach 13.92 -
Boys' 100 Meters Section 11
W: -3.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Kamari Cohens JR Palatka 12.06 -
65 Certain Williams FR Forest 13.82 -
  Elmer Colon JR Belleview DNS