March 7, 2020
|
Holy Trinity - Melbourne, FL

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Victoria Joyce SO Rockledge 58.95 59.54 53.59 10
2 Sarah Feilinger SO Bayside 1:14.18 1:02.33 52.36 8
3 Alinah Sarratt 8 Holy Trinity 1:00.46 1:02.97 1:12.42 6
4 J'Deja Evans SO Bayside 1:08.86 1:03.17 1:06.96 5
5 Emily Flagg JR Viera 59.19 1:05.04 1:14.80 4
6 Paige McDonald SO Florida Prep 1:00.11 1:05.33 46.39 3
7 Madelyn Shafer SR Viera 1:00.01 1:05.94 54.07 2
8 Alexis Sison SO Rockledge 1:19.95 1:07.75 1:09.79 1
9 Allyson Watson-Bell FR Rockledge 1:15.30 1:07.83 1:25.47 -
10 Kaitlyn Clark FR Foundation Academy 1:17.47 1:07.95 1:24.26 -
11 Shovonne Harp 7 Cocoa 1:17.40 1:08.49 1:18.77 -
12 Tamara Buckmaster JR Rockledge 1:01.01 1:08.55 1:18.84 -
13 Lillyanna Bienz SR John Carroll 1:23.91 1:09.34 1:06.57 -
14 Jade Chai SO Eau Gallie 1:03.14 1:09.38 1:10.08 -
15 Alyssia Vecchione FR Sebastian River 1:07.69 1:09.78 1:03.50 -
16 Kayla Porter SR Heritage 1:26.54 1:09.79 51.65 -
17 Kalyn Sands JR Edgewood 1:25.29 1:09.91 1:03.62 -
18 Jasmine Camacho SO Viera 52.04 1:10.32 1:13.84 -
19 Jaydin Ulp JR Bayside 1:25.82 1:10.34 1:21.60 -
20 Ariah Beckford 8 Cocoa 1:09.80 1:10.50 1:12.62 -
21 Ava Dessauer SO Edgewood 59.45 1:10.77 50.25 -
22 Daniela Cardenas FR Foundation Academy 1:08.25 1:11.09 55.45 -
23 Haley Steidley SR Gateway 1:24.64 1:11.12 1:30.33 -
24 Rachel Pittman SO Viera 1:30.52 1:12.41 1:10.97 -
25 Marissa Altman 7 Holy Trinity 1:25.14 1:13.39 1:07.52 -
26 Juliet Russell FR Vero Beach 1:21.72 1:13.62 53.75 -
27 Kelly Ann Logan SO West Shore 1:14.33 1:14.33 1:04.67 -
28 Rudi Mercer FR Space Coast 58.74 1:14.35 1:03.94 -
29 Faith Ford 8 Foundation Academy 1:06.34 1:14.54 1:20.51 -
30 Jessie Rebeix JR Florida Prep 1:22.30 1:14.81 56.86 -
31 Sophia Balda 7 Holy Trinity 59.29 1:15.05 1:36.82 -
32 Ava DePeri FR Sebastian River 1:23.10 1:15.54 58.93 -
33 Brianna Barrial SO Edgewood 55.49 1:16.01 1:36.54 -
34 Lauren Myers-Santos JR Merritt Island 1:16.99 1:16.22 1:05.55 -
35 Deyanna Knowles JR Cocoa 1:27.02 1:16.33 1:36.18 -
36 Serena Leonard JR Gateway 1:06.55 1:16.49 1:18.79 -
37 Jessie Shaffer FR Cocoa Beach 54.40 1:16.61 1:12.78 -
38 Stacey Norman SO Cocoa Beach 1:31.06 1:17.17 55.57 -
39 Shawna Bruce 8 Halifax Academy 1:25.14 1:18.11 1:06.40 -
40 Abigail Cribbs SO Foundation Academy 1:37.22 1:18.40 1:16.84 -
41 Jasmine Green 6 Covenant Christian 1:01.35 1:18.65 1:13.94 -
42 Jiselle Daniels FR Bayside 1:32.20 1:18.80 1:08.56 -
43 Isabella Howell SO Merritt Island 1:24.48 1:18.95 1:06.32 -
44 Kylie Tormohlen FR Eau Gallie 1:20.63 1:19.83 1:22.23 -
45 Kacey Vivona FR Pineapple Cove (Palm Bay) 1:14.13 1:20.57 1:14.13 -
46 Maggie Harp SO Cocoa 1:24.73 1:20.69 1:36.03 -
47 Myracle Evans-Johnson JR Merritt Island 59.89 1:22.04 1:26.97 -
48 Madeline Aragonez SO Space Coast 1:21.58 1:22.40 1:44.65 -
49 Sierra Manning SO Merritt Island 1:46.58 1:23.26 1:10.78 -
50 Renajeshia Mercer SO Space Coast 1:41.64 1:23.31 1:30.81 -
51 Trinity Medina FR Pineapple Cove (Palm Bay) 1:43.29 1:26.07 1:44.15 -
52 Jarinet Hernandez-Nieves JR Gateway 1:16.49 1:26.92 1:46.92 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Victoria Joyce SO Rockledge 1:00.73 59.54 1:13.83 1:13.83 53.59 10
2 Sarah Feilinger SO Bayside 54.85 1:02.33 49.24 1:07.32 49.87 8
4 J'Deja Evans SO Bayside 1:05.70 1:03.17 54.33 45.49 58.75 5
7 Madelyn Shafer SR Viera 1:13.86 1:05.94 1:12.54 1:02.65 1:23.75 2
12 Tamara Buckmaster JR Rockledge 1:25.01 1:08.55 47.99 1:16.78 1:25.69 -
26 Juliet Russell FR Vero Beach 1:25.40 1:13.62 1:18.04 1:26.14 1:27.61 -
46 Maggie Harp SO Cocoa 1:19.89 1:20.69 1:06.17 1:02.14 1:27.96 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
3 Alinah Sarratt 8 Holy Trinity 54.16 49.75 1:02.97 1:16.83 6
5 Emily Flagg JR Viera 50.74 1:23.26 1:05.04 48.78 4
8 Alexis Sison SO Rockledge 56.24 1:19.95 1:07.75 1:02.33 1
10 Kaitlyn Clark FR Foundation Academy 1:07.95 54.36 1:07.95 57.76 -
11 Shovonne Harp 7 Cocoa 50.00 1:23.56 1:08.49 48.63 -
17 Kalyn Sands JR Edgewood 1:18.30 1:07.12 1:09.91 50.34 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Allyson Watson-Bell FR Rockledge 1:07.83 56.98 1:06.48 1:17.33 -
13 Lillyanna Bienz SR John Carroll 1:09.34 1:23.21 1:23.21 1:22.52 -
16 Kayla Porter SR Heritage 1:09.79 1:05.61 1:28.64 1:09.79 -
22 Daniela Cardenas FR Foundation Academy 1:11.09 1:04.70 1:16.78 1:18.20 -
35 Deyanna Knowles JR Cocoa 1:16.33 1:00.30 1:36.94 1:27.78 -
52 Jarinet Hernandez-Nieves JR Gateway 1:26.92 1:39.96 1:18.23 1:40.83 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
15 Alyssia Vecchione FR Sebastian River 1:09.78 51.64 1:18.86 -
18 Jasmine Camacho SO Viera 1:10.32 1:13.14 1:23.68 -
20 Ariah Beckford 8 Cocoa 1:10.50 1:01.34 1:07.68 -
21 Ava Dessauer SO Edgewood 1:10.77 1:00.87 58.74 -
25 Marissa Altman 7 Holy Trinity 1:13.39 1:01.65 1:31.74 -
29 Faith Ford 8 Foundation Academy 1:14.54 1:04.11 1:36.16 -
31 Sophia Balda 7 Holy Trinity 1:15.05 52.54 1:14.30 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Jade Chai SO Eau Gallie 1:12.85 1:09.38 1:12.16 1:01.75 57.59 1:08.00 -
23 Haley Steidley SR Gateway 51.92 1:11.12 58.32 52.63 1:25.35 1:10.41 -
27 Kelly Ann Logan SO West Shore 1:31.43 1:14.33 1:29.20 1:04.67 1:26.97 1:34.40 -
30 Jessie Rebeix JR Florida Prep 1:27.53 1:14.81 1:08.83 56.11 1:08.83 1:14.81 -
33 Brianna Barrial SO Edgewood 1:16.77 1:16.01 58.53 1:23.62 1:16.77 1:18.29 -
37 Jessie Shaffer FR Cocoa Beach 1:34.23 1:16.61 1:09.72 1:04.36 1:12.02 1:28.11 -
47 Myracle Evans-Johnson JR Merritt Island 1:29.43 1:22.04 1:21.22 1:27.79 1:14.66 1:45.84 -
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Rudi Mercer FR Space Coast 1:14.35 -
32 Ava DePeri FR Sebastian River 1:15.54 -
34 Lauren Myers-Santos JR Merritt Island 1:16.22 -
38 Stacey Norman SO Cocoa Beach 1:17.17 -
39 Shawna Bruce 8 Halifax Academy 1:18.11 -
42 Jiselle Daniels FR Bayside 1:18.80 -
43 Isabella Howell SO Merritt Island 1:18.95 -
49 Sierra Manning SO Merritt Island 1:23.26 -
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
24 Rachel Pittman SO Viera 1:31.96 1:04.45 1:31.96 1:12.41 -
41 Jasmine Green 6 Covenant Christian 1:36.74 1:18.65 1:10.79 1:18.65 -
44 Kylie Tormohlen FR Eau Gallie 1:03.07 1:28.62 1:29.41 1:19.83 -
48 Madeline Aragonez SO Space Coast 1:46.30 1:08.40 1:37.24 1:22.40 -
50 Renajeshia Mercer SO Space Coast 1:01.65 1:39.98 1:44.14 1:23.31 -
51 Trinity Medina FR Pineapple Cove (Palm Bay) 1:08.00 1:14.88 1:51.03 1:26.07 -
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Paige McDonald SO Florida Prep 50.96 1:21.01 1:21.01 1:05.33 1:12.52 59.45 3
19 Jaydin Ulp JR Bayside 1:15.97 1:01.20 59.09 1:10.34 56.28 1:18.08 -
36 Serena Leonard JR Gateway 56.61 1:01.96 1:31.03 1:16.49 1:34.85 1:18.02 -
40 Abigail Cribbs SO Foundation Academy 1:23.89 1:27.03 1:34.08 1:18.40 1:40.36 1:34.87 -
45 Kacey Vivona FR Pineapple Cove (Palm Bay) 1:33.47 1:07.68 1:29.44 1:20.57 1:14.13 1:36.69 -