February 29, 2020
|
Ponte Vedra - Ponte Vedra, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Landon Opp SR Fleming Island 2:03.12 10
2 Don Kohla JR Episcopal 2:03.45 8
3 Jacob Walrod SR Fleming Island 2:04.49 6
4 William Camp JR Bolles 2:05.19 5
5 Robert Nogales JR Middleburg 2:05.21 4
6 Shawn Marcum SR Chiles 2:05.27 3
7 Matthew Bassford JR Mandarin 2:06.06 2
8 Colin Duhnoski SO Bolles 2:06.60 1
9 Jacobo Perez Anderson SO Ponte Vedra 2:07.44 -
10 Alex Bendig SO Fleming Island 2:07.50 -
11 Dom Koenders SR Chiles 2:09.11 -
12 Jack McDade JR Fleming Island 2:09.12 -
13 Samuel Swartz JR Ponte Vedra 2:09.16 -
14 Alex Jubran SO Bishop Kenny 2:09.47 -
15 James Kilduff SR Chiles 2:09.66 -
16 Javon Dickerson SR Orange Park 2:09.73 -
17 John Scholz SR Middleburg 2:10.48 -
18 Michael Officer SO Episcopal 2:11.04 -
19 Noah Straley SO Bishop Kenny 2:11.43 -
20 Max Dedrick SO Mandarin 2:11.84 -
21 Stephen Favale JR Mandarin 2:12.36 -
22 Dalton Hawley SR Matanzas 2:12.54 -
23 Austin Thompson-Davoli SR Bishop Snyder 2:12.88 -
24 James Brice SO Ponte Vedra 2:13.40 -
25 Payne Johnson JR Matanzas 2:13.58 -
26 Zach Bradley JR Mandarin 2:13.91 -
27 Thomas Pottenburgh SR Stanton 2:14.91 -
28 James Bellamy JR Palatka 2:15.13 -
29 Dayvin Oliver JR Nease 2:15.14 -
30 Brandon Stowell-Campos SO Nease 2:15.33 -
31 Daniel Rivera SR Stanton 2:15.41 -
32 Jake Faltemier JR Stanton 2:16.57 -
33 John Yearty SR Chiles 2:16.84 -
34 Jon Wells SR Yulee 2:17.03 -
35 Bryce Ingle JR Nease 2:17.11 -
36 Jacob Reeves JR Terry Parker 2:17.60 -
37 Donald Dempsey SO Bishop Snyder 2:17.73 -
38 Keith Davis JR Duval Charter 2:18.75 -
39 Jayden Farmer JR Florida High 2:18.76 -
40 Morgan Castano SR Florida High 2:19.32 -
41 Maurico Torrez SO Duval Charter 2:20.74 -
42 Noe Benitez SO Orange Park 2:21.12 -
43 Ken Reed SO Orange Park 2:21.37 -
44 Grayson Johnston JR Creekside 2:21.99 -
45 Nick Reinker JR Ponte Vedra 2:22.17 -
46 Chapman Davis JR Stanton 2:22.67 -
47 Duan Mitchell JR Robert E. Lee 2:23.51 -
48 Noah Connor SO Nease 2:23.57 -
49 Wakefield Cook FR Creekside 2:23.58 -
50 Joshua Saucier SR Matanzas 2:23.63 -
51 Diego Hernandez JR Yulee 2:24.25 -
52 Lucas Mauch   Maclay 2:24.35 -
53 Evan Kopach SR Matanzas 2:26.44 -
54 Carter Rothell Freshman Maclay 2:26.62 -
55 Bruce VanJaarsveld JR Bishop Kenny 2:26.88 -
56 Lawrence Bishop   Maclay 2:26.90 -
57 Breadan Brauman SO Palatka 2:27.66 -
58 Kriston Mack FR Palatka 2:30.83 -
59 Zion Mixson JR Robert E. Lee 2:31.43 -
60 Joseph Darnall SO Duval Charter 2:33.12 -
61 Jared Morales JR Bolles 2:34.90 -
62 Joshua Brett JR Menendez 2:35.32 -
63 Micah Carter JR Menendez 2:44.25 -
64 Nathan Lease FR Menendez 2:49.31 -
65 Macienzie Baumbach Senior Beaches Chapel 2:50.79 -
66 Jesus Tinoco FR Duval Charter 3:01.50 -
67 Jaxon Harshman 6 Beaches Chapel 3:01.95 -
68 Carson Bergeron 6 University Christian 3:12.18 -
69 Braeden Lowthers SO University Christian 3:12.57 -
70 Alexander Emerson 1 Beaches Chapel 3:27.97 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
39 Jayden Farmer JR Florida High 2:18.76 -
52 Lucas Mauch   Maclay 2:24.35 -
58 Kriston Mack FR Palatka 2:30.83 -
62 Joshua Brett JR Menendez 2:35.32 -
63 Micah Carter JR Menendez 2:44.25 -
64 Nathan Lease FR Menendez 2:49.31 -
65 Macienzie Baumbach Senior Beaches Chapel 2:50.79 -
66 Jesus Tinoco FR Duval Charter 3:01.50 -
67 Jaxon Harshman 6 Beaches Chapel 3:01.95 -
68 Carson Bergeron 6 University Christian 3:12.18 -
69 Braeden Lowthers SO University Christian 3:12.57 -
70 Alexander Emerson 1 Beaches Chapel 3:27.97 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Brandon Stowell-Campos SO Nease 2:15.33 -
36 Jacob Reeves JR Terry Parker 2:17.60 -
40 Morgan Castano SR Florida High 2:19.32 -
46 Chapman Davis JR Stanton 2:22.67 -
47 Duan Mitchell JR Robert E. Lee 2:23.51 -
48 Noah Connor SO Nease 2:23.57 -
51 Diego Hernandez JR Yulee 2:24.25 -
53 Evan Kopach SR Matanzas 2:26.44 -
54 Carter Rothell Freshman Maclay 2:26.62 -
55 Bruce VanJaarsveld JR Bishop Kenny 2:26.88 -
56 Lawrence Bishop   Maclay 2:26.90 -
57 Breadan Brauman SO Palatka 2:27.66 -
59 Zion Mixson JR Robert E. Lee 2:31.43 -
60 Joseph Darnall SO Duval Charter 2:33.12 -
61 Jared Morales JR Bolles 2:34.90 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Payne Johnson JR Matanzas 2:13.58 -
28 James Bellamy JR Palatka 2:15.13 -
29 Dayvin Oliver JR Nease 2:15.14 -
32 Jake Faltemier JR Stanton 2:16.57 -
33 John Yearty SR Chiles 2:16.84 -
34 Jon Wells SR Yulee 2:17.03 -
35 Bryce Ingle JR Nease 2:17.11 -
38 Keith Davis JR Duval Charter 2:18.75 -
41 Maurico Torrez SO Duval Charter 2:20.74 -
42 Noe Benitez SO Orange Park 2:21.12 -
43 Ken Reed SO Orange Park 2:21.37 -
44 Grayson Johnston JR Creekside 2:21.99 -
45 Nick Reinker JR Ponte Vedra 2:22.17 -
49 Wakefield Cook FR Creekside 2:23.58 -
50 Joshua Saucier SR Matanzas 2:23.63 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Alex Jubran SO Bishop Kenny 2:09.47 -
15 James Kilduff SR Chiles 2:09.66 -
17 John Scholz SR Middleburg 2:10.48 -
18 Michael Officer SO Episcopal 2:11.04 -
20 Max Dedrick SO Mandarin 2:11.84 -
22 Dalton Hawley SR Matanzas 2:12.54 -
23 Austin Thompson-Davoli SR Bishop Snyder 2:12.88 -
24 James Brice SO Ponte Vedra 2:13.40 -
27 Thomas Pottenburgh SR Stanton 2:14.91 -
31 Daniel Rivera SR Stanton 2:15.41 -
37 Donald Dempsey SO Bishop Snyder 2:17.73 -
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Landon Opp SR Fleming Island 2:03.12 10
2 Don Kohla JR Episcopal 2:03.45 8
3 Jacob Walrod SR Fleming Island 2:04.49 6
4 William Camp JR Bolles 2:05.19 5
5 Robert Nogales JR Middleburg 2:05.21 4
6 Shawn Marcum SR Chiles 2:05.27 3
7 Matthew Bassford JR Mandarin 2:06.06 2
8 Colin Duhnoski SO Bolles 2:06.60 1
9 Jacobo Perez Anderson SO Ponte Vedra 2:07.44 -
10 Alex Bendig SO Fleming Island 2:07.50 -
11 Dom Koenders SR Chiles 2:09.11 -
12 Jack McDade JR Fleming Island 2:09.12 -
13 Samuel Swartz JR Ponte Vedra 2:09.16 -
16 Javon Dickerson SR Orange Park 2:09.73 -
19 Noah Straley SO Bishop Kenny 2:11.43 -
21 Stephen Favale JR Mandarin 2:12.36 -
26 Zach Bradley JR Mandarin 2:13.91 -