February 29, 2020
|
Ponte Vedra - Ponte Vedra, FL

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Mandarin Brian Brown, Jacques Guillaume, Jordan Perkins, Jevon Robertson 3:24.28 2:48.48 4:25.35 2:59.01 2:46.37 2:27.42 3:30.59 10
2 Orange Park Joel Childs, Sean Dixon, Kadin Elmore, Diego Soto 4:25.42 2:27.46 3:26.44 3:39.08 4:04.36 3:43.29 3:30.65 8
3 Fleming Island Trystan Ayers, Dony Huynh, Max Williams, Garett Godfrey 2:51.69 4:12.10 3:41.67 3:59.06 4:33.83 4:09.92 3:37.32 6
4 Matanzas Dalton Hawley, Devon Turner, Mishael Souverain, Jayce Friendly 4:15.49 4:22.10 4:24.30 3:09.42 3:11.62 4:39.72 3:40.25 5
5 Ponte Vedra Connor Brady, Garrett Ludescher, Eli Fernandez, Mason Romero 3:02.12 3:04.36 4:05.07 4:05.07 4:38.79 4:09.57 3:44.83 4
6 Florida High Sheldon Walker, Ming Pierson, Gregory Washington, Jayden Farmer 3:38.80 4:12.63 3:41.05 2:58.20 2:55.94 3:47.82 3:45.56 3
7 Creekside Spencer Carson, Jaden Anderson, Bryce Kelly, Pavel Shilenko 3:29.57 4:47.02 3:29.57 3:22.74 4:15.13 3:31.85 3:47.79 2
8 Palatka Hayden Newman, Roderris Passmore, C'Ontrae Clark, Omarion Wilson 3:48.97 4:14.41 4:42.17 2:41.90 3:55.91 4:42.17 3:51.28 1
9 Chiles Peter Failma, James Kilduff, Nathan Reffitt, Filippo Reina 4:49.57 3:46.52 3:46.52 3:23.17 2:43.47 3:20.83 3:53.52 -
10 University Christian Ja'mon Gracin, Darius Vason, Marcus Marshall, Caleb Lester 5:04.07 4:28.99 4:36.01 3:32.85 4:19.63 4:45.36 3:53.90 -
11 Yulee Sebastian Joinville, Tyler Jones, Ian Goode, Jon Wells 4:51.33 5:13.36 3:37.88 3:35.44 5:01.12 3:52.57 4:04.81 -
12 Menendez Gray Gamble, Matthew Jones, Jaiwan Hutchinson, Malcolm Lovett 4:53.80 4:16.77 3:29.86 5:03.68 3:34.80 3:17.52 4:06.89 -
13 Stanton Hunter Henry, Jake Faltemier, Christian Pando, Aaryum Sujit 4:30.16 2:58.46 3:52.98 2:58.46 4:32.64 4:15.29 4:07.85 -
14 Bishop Snyder Jacob Tarantelli, Richard Martin, Connor Salt, Kemarl Kelly 3:18.42 2:56.10 4:12.98 5:22.43 4:25.39 3:38.26 4:08.02 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
8 Palatka Newman, Passmore, Clark, Wilson 4:46.79 3:51.28 4:56.04 1
9 Chiles Failma, Kilduff, Reffitt, Reina 3:25.50 3:53.52 2:55.14 -
10 University Christian Gracin, Vason, Marshall, Lester 4:31.33 3:53.90 4:19.63 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Matanzas Hawley, Turner, Souverain, Friendly 4:00.08 3:46.86 3:40.25 4:04.48 2:38.58 5
5 Ponte Vedra Brady, Ludescher, Fernandez, Romero 3:29.10 4:41.04 3:44.83 2:41.88 3:35.84 4
6 Florida High Walker, Pierson, Washington, Farmer 2:40.15 3:16.24 3:45.56 3:20.75 4:08.12 3
11 Yulee Joinville, Jones, Goode, Wells 4:51.33 4:51.33 4:04.81 3:06.06 3:08.51 -
13 Stanton Henry, Faltemier, Pando, Sujit 4:45.03 3:30.68 4:07.85 5:07.34 4:40.07 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Mandarin Brown, Guillaume, Perkins, Robertson 3:05.32 3:30.59 4:12.71 3:51.65 3:41.12 4:31.67 10
2 Orange Park Childs, Dixon, Elmore, Soto 4:31.74 3:30.65 4:21.21 2:29.57 2:44.31 4:21.21 8
3 Fleming Island Ayers, Huynh, Williams, Godfrey 3:24.28 3:37.32 3:32.98 3:32.98 2:36.47 3:26.46 6
7 Creekside Carson, Anderson, Kelly, Shilenko 4:47.02 3:47.79 3:52.35 3:09.07 3:27.29 3:36.40 2
12 Menendez Gamble, Jones, Hutchinson, Lovett 4:38.99 4:06.89 4:31.58 3:52.08 4:41.46 3:49.61 -
14 Bishop Snyder Tarantelli, Martin, Salt, Kelly 5:17.47 4:08.02 3:28.34 3:33.30 3:35.78 4:52.67 -