April 16, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Men's 1,600m Run 4AD5 - Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Zach Cloud JR St. Cloud 4:28.89 10
2 Brady Zimmerman SR George Jenkins 4:35.81 8
3 Marckoz Arias SR Haines City 4:41.65 6
4 John-Anthony Hernandez JR St. Cloud 4:48.24 5
5 Andrew Tufino SR Ridge Community 4:54.30 4
6 Elijah Oquendo SR Lakeland 4:55.22 3
7 Brandon Forehand SR Celebration 4:56.12 2
8 Hudson Rucker SO Celebration 5:00.39 1
9 Ferdinand Gutierrez FR St. Cloud 5:01.19 -
10 Rognie Ortiz JR Osceola (Kissimmee) 5:07.17 -
11 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:07.67 -
12 Devon Bagby SR Ridge Community 5:09.48 -
13 Jonathon MacNab FR St. Cloud 5:12.98 -
14 Jayven Garcia FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:14.02 -
15 Arnaldo Vera SO Haines City 5:14.33 -
16 Alexander Adams JR George Jenkins 5:15.20 -
17 Ashton Lopez FR Ridge Community 5:19.31 -
18 Chase Waelbroeck JR George Jenkins 5:20.15 -
19 Mario Harris JR Osceola (Kissimmee) 5:29.38 -
20 Austin Myers FR Lakeland 5:32.50 -
21 Andres Soto FR Osceola (Kissimmee) 5:34.63 -
22 Carlos Viera SO Kathleen 5:39.70 -
23 Lucas Murphy SO Celebration 5:45.17 -
24 Thomas Gielow FR Lakeland 5:48.22 -
25 Tommy Bello JR Osceola (Kissimmee) 5:54.29 -
26 Zain Moreno JR Ridge Community 5:56.49 -
27 Jaden Davis JR Haines City 6:07.91 -
28 Ethan Gonzalez SO Haines City 6:24.24 -
29 Aiden Aldana SO Lakeland 6:41.67 -
  Brendan Moore JR George Jenkins DNF   
  Julian Pomales FR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
Men's 1,600m Run 4AD5 - Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Devon Bagby SR Ridge Community 5:09.48 -
13 Jonathon MacNab FR St. Cloud 5:12.98 -
14 Jayven Garcia FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:14.02 -
16 Alexander Adams JR George Jenkins 5:15.20 -
17 Ashton Lopez FR Ridge Community 5:19.31 -
20 Austin Myers FR Lakeland 5:32.50 -
22 Carlos Viera SO Kathleen 5:39.70 -
23 Lucas Murphy SO Celebration 5:45.17 -
24 Thomas Gielow FR Lakeland 5:48.22 -
25 Tommy Bello JR Osceola (Kissimmee) 5:54.29 -
26 Zain Moreno JR Ridge Community 5:56.49 -
27 Jaden Davis JR Haines City 6:07.91 -
28 Ethan Gonzalez SO Haines City 6:24.24 -
29 Aiden Aldana SO Lakeland 6:41.67 -
  Julian Pomales FR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
Men's 1,600m Run 4AD5 - Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Zach Cloud JR St. Cloud 4:28.89 10
2 Brady Zimmerman SR George Jenkins 4:35.81 8
3 Marckoz Arias SR Haines City 4:41.65 6
4 John-Anthony Hernandez JR St. Cloud 4:48.24 5
5 Andrew Tufino SR Ridge Community 4:54.30 4
6 Elijah Oquendo SR Lakeland 4:55.22 3
7 Brandon Forehand SR Celebration 4:56.12 2
8 Hudson Rucker SO Celebration 5:00.39 1
9 Ferdinand Gutierrez FR St. Cloud 5:01.19 -
10 Rognie Ortiz JR Osceola (Kissimmee) 5:07.17 -
11 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:07.67 -
15 Arnaldo Vera SO Haines City 5:14.33 -
18 Chase Waelbroeck JR George Jenkins 5:20.15 -
19 Mario Harris JR Osceola (Kissimmee) 5:29.38 -
21 Andres Soto FR Osceola (Kissimmee) 5:34.63 -
  Brendan Moore JR George Jenkins DNF