March 22-23, 2019
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL

Boys 1600m Run Invitational High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Hugh Brittenham SR Estero 4:14.81
2 Marshall Buhler 12 Fontainebleau 4:16.80
3 Chase Rivera SR Bolles 4:17.31
4 Jace Jones 11 Thompson 4:18.39
5 Connor Phillips SR Chiles 4:18.94
6 Zach Jaeger 12 McIntosh High School 4:20.70
7 Angel Vicioso SR Oviedo 4:21.19
8 Robert Pedroza JR Key West 4:21.56
9 Zack Truitt 10 Landmark Christian School 4:22.74
10 Jonathan Reid SR Lakewood Ranch 4:23.58
11 Gabriel Montague SO Satellite 4:23.73
12 Alex Hastings SR Bolles 4:23.93
13 Gabriel Curtis SR Mount Dora Christian 4:23.98
14 Cooper Atkins 10 Scottsboro HS 4:24.05
15 Nick Carpenter SR Fort Myers 4:24.76
16 Nickolas Kamen SR Gulf Coast 4:24.91
17 Kyle Reinheimer JR Ponte Vedra 4:25.46
18 Mattias Hird SR Niceville 4:25.48
19 Brandon DeMa Lee 12 Thompson 4:25.77
20 Kamren Khan SR Bolles 4:26.30
21 Will Noonan SR Spanish River 4:27.47
22 Miles Ally 10 Martin Luther King High S 4:28.53
23 Savian Taylor 11 Smiths Station 4:30.05
24 Justin Wilson FR Satellite 4:30.15
25 Josh Stern SO Satellite 4:30.59
26 Zachary Vincennie JR Spanish River 4:30.85
27 Jackson Pruim SR Mount Dora Christian 4:32.00
28 Jake Turner JR Armwood 4:32.34
29 Will Brady FR Bolles 4:32.84
30 Silas Franklin 12 Smiths Station 4:32.89
31 Antonio Romero SR Ponte Vedra 4:35.20
32 Daniel Boyce SR Creekside 4:35.59
33 Todd Wendel SO Niceville 4:35.65
34 Nehemiah Rivers SR Wharton 4:36.53
35 James Hayes SR St. Augustine 4:37.08
36 Josue Reyes SR Wharton 4:39.57
37 Diego Gomez SO Belen Jesuit Prep 4:40.54
38 Owen Taylor JR Creekside 4:42.27
39 Jonathan Pineda JR Doral Academy 4:49.89
  David Manning JR Trinity Prep DNF
Boys 1600m Run Invitational High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Zack Truitt 10 Landmark Christian School 4:22.74
12 Alex Hastings SR Bolles 4:23.93
16 Nickolas Kamen SR Gulf Coast 4:24.91
18 Mattias Hird SR Niceville 4:25.48
19 Brandon DeMa Lee 12 Thompson 4:25.77
20 Kamren Khan SR Bolles 4:26.30
23 Savian Taylor 11 Smiths Station 4:30.05
25 Josh Stern SO Satellite 4:30.59
27 Jackson Pruim SR Mount Dora Christian 4:32.00
29 Will Brady FR Bolles 4:32.84
33 Todd Wendel SO Niceville 4:35.65
35 James Hayes SR St. Augustine 4:37.08
36 Josue Reyes SR Wharton 4:39.57
39 Jonathan Pineda JR Doral Academy 4:49.89
Boys 1600m Run Invitational High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Cooper Atkins 10 Scottsboro HS 4:24.05
15 Nick Carpenter SR Fort Myers 4:24.76
17 Kyle Reinheimer JR Ponte Vedra 4:25.46
21 Will Noonan SR Spanish River 4:27.47
22 Miles Ally 10 Martin Luther King High S 4:28.53
24 Justin Wilson FR Satellite 4:30.15
26 Zachary Vincennie JR Spanish River 4:30.85
30 Silas Franklin 12 Smiths Station 4:32.89
31 Antonio Romero SR Ponte Vedra 4:35.20
32 Daniel Boyce SR Creekside 4:35.59
37 Diego Gomez SO Belen Jesuit Prep 4:40.54
38 Owen Taylor JR Creekside 4:42.27
Boys 1600m Run Invitational High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Hugh Brittenham SR Estero 4:14.81
2 Marshall Buhler 12 Fontainebleau 4:16.80
3 Chase Rivera SR Bolles 4:17.31
4 Jace Jones 11 Thompson 4:18.39
5 Connor Phillips SR Chiles 4:18.94
6 Zach Jaeger 12 McIntosh High School 4:20.70
7 Angel Vicioso SR Oviedo 4:21.19
8 Robert Pedroza JR Key West 4:21.56
10 Jonathan Reid SR Lakewood Ranch 4:23.58
11 Gabriel Montague SO Satellite 4:23.73
13 Gabriel Curtis SR Mount Dora Christian 4:23.98
28 Jake Turner JR Armwood 4:32.34
34 Nehemiah Rivers SR Wharton 4:36.53
  David Manning JR Trinity Prep DNF