April 15, 2019
|
Cypress Creek (Wesley Chapel) - Wesley Chapel, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacob Unger JR Mitchell 1:59.58 10
2 Ludcheel Colas JR Sunlake 2:01.54 8
3 Edward Scheid JR Sunlake 2:01.70 6
4 Vance Ruiz SO Lecanto 2:02.14 5
5 Cade Whitfield SO Sunlake 2:04.29 4
6 Vincent Lynch SR Springstead 2:07.70 3
7 James Phillips JR Lecanto 2:07.92 2
8 Jacob Hindman JR Mitchell 2:09.82 1
9 Joseph Levesque SO Land O'Lakes 2:10.04 -
10 Brandon Rydzewski FR Lecanto 2:10.20 -
11 Johannes Van Ooyen JR Mitchell 2:10.52 -
12 Noah Chatman FR River Ridge 2:11.26 -
13 Adam Hahn SR Land O'Lakes 2:11.54 -
14 Patrick Stearns SO Pasco 2:11.93 -
15 Albert LaRed JR Sunlake 2:12.14 -
16 Nicholas Costantino SO Mitchell 2:16.73 -
17 Kyle Desmond JR Springstead 2:18.13 -
18 Jose Valeriano SR Pasco 2:19.37 -
19 Seth Stringer SO Pasco 2:19.59 -
20 Matthew Bell FR River Ridge 2:21.62 -
21 Nathan Smith JR River Ridge 2:23.12 -
22 Dominique Pope SR Wesley Chapel 2:23.59 -
23 David Marquis SO Springstead 2:29.08 -
24 Dylan Martin SO Wesley Chapel 2:29.90 -
25 Jack Walden FR Lecanto 2:31.01 -
  Robert Burgos SO Springstead NT   
  David Senior SO River Ridge NT   
  Daniel Ray JR Wesley Chapel NT   
  Jacob Ray SO Wesley Chapel NT   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Brandon Rydzewski FR Lecanto 2:10.20 -
15 Albert LaRed JR Sunlake 2:12.14 -
17 Kyle Desmond JR Springstead 2:18.13 -
18 Jose Valeriano SR Pasco 2:19.37 -
19 Seth Stringer SO Pasco 2:19.59 -
20 Matthew Bell FR River Ridge 2:21.62 -
21 Nathan Smith JR River Ridge 2:23.12 -
22 Dominique Pope SR Wesley Chapel 2:23.59 -
23 David Marquis SO Springstead 2:29.08 -
24 Dylan Martin SO Wesley Chapel 2:29.90 -
25 Jack Walden FR Lecanto 2:31.01 -
  David Senior SO River Ridge NT   
  Jacob Ray SO Wesley Chapel NT   
  Daniel Ray JR Wesley Chapel NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacob Unger JR Mitchell 1:59.58 10
2 Ludcheel Colas JR Sunlake 2:01.54 8
3 Edward Scheid JR Sunlake 2:01.70 6
4 Vance Ruiz SO Lecanto 2:02.14 5
5 Cade Whitfield SO Sunlake 2:04.29 4
6 Vincent Lynch SR Springstead 2:07.70 3
7 James Phillips JR Lecanto 2:07.92 2
8 Jacob Hindman JR Mitchell 2:09.82 1
9 Joseph Levesque SO Land O'Lakes 2:10.04 -
11 Johannes Van Ooyen JR Mitchell 2:10.52 -
12 Noah Chatman FR River Ridge 2:11.26 -
13 Adam Hahn SR Land O'Lakes 2:11.54 -
14 Patrick Stearns SO Pasco 2:11.93 -
16 Nicholas Costantino SO Mitchell 2:16.73 -
  Robert Burgos SO Springstead NT