March 13, 2019
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jesus Clemente JR Lake Nona 5:05.22 3:40.44 4:42.61 4:03.05 5:39.14 3:26.31 10
2 Elijah Gotshall JR Osceola (Kissimmee) 4:06.85 5:46.15 4:43.73 4:04.01 5:31.97 3:18.62 8
3 Adolfo Castro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:27.80 5:21.66 4:44.65 5:30.20 3:24.95 5:30.20 6
4 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:30.55 3:47.96 4:44.95 5:56.19 5:36.25 5:53.34 5
5 Luke Norton JR New Smyrna Beach 4:59.76 4:10.29 4:51.03 4:01.56 3:29.55 4:01.56 4
6 Erie Peeples SR New Smyrna Beach 6:06.18 4:49.40 4:55.30 3:53.29 6:12.08 6:12.08 3
7 Elijah Wolsefer SO East Ridge 3:35.70 3:38.65 4:55.47 5:25.02 4:14.11 4:46.61 2
8 Omario Windett SO Poinciana 5:45.58 3:46.42 4:57.91 6:24.31 6:21.33 4:28.12 1
9 Manuel Ramos JR Lake Nona 6:13.68 4:49.98 4:58.94 4:52.97 4:44.00 6:04.71 -
10 Alexander Aparicio SO Lake Nona 3:50.91 6:20.85 4:59.88 4:35.89 4:17.90 6:23.85 -
11 Luke Ouellette FR New Smyrna Beach 6:18.09 5:32.72 5:02.47 6:18.09 5:29.70 6:33.22 -
12 Caleb Melendez SO East Ridge 6:24.28 3:33.49 5:04.98 5:20.23 6:09.03 4:55.83 -
13 Adams Hernandez JR Cypress Creek 4:10.69 3:52.34 5:05.71 6:25.20 5:39.34 6:34.37 -
14 Rognie Ortiz JR Osceola (Kissimmee) 5:26.74 6:31.47 5:08.24 5:26.74 4:22.01 4:31.26 -
15 Mario Harris JR Osceola (Kissimmee) 5:27.71 5:36.99 5:09.16 3:54.97 4:25.88 5:24.62 -
16 Anthony Suarez JR New Dimensions 4:01.23 4:38.35 5:09.27 4:04.33 5:03.09 6:29.68 -
17 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:49.48 5:31.81 5:10.10 4:35.99 3:49.48 5:22.51 -
18 Ferdinand Gutierrez FR St. Cloud 6:38.12 4:24.38 5:11.03 5:17.25 4:43.04 5:35.92 -
19 John Bazel FR New Smyrna Beach 4:20.40 6:47.85 5:13.73 5:45.11 4:58.05 3:45.89 -
20 Owen Fletcher JR Lake Nona 4:54.19 6:16.44 5:16.33 5:41.64 5:13.17 4:47.86 -
21 Joel Cenescar SR Cypress Creek 6:24.53 4:39.66 5:17.79 3:48.81 6:40.42 5:33.68 -
22 Gabriel Amadis SR Osceola (Kissimmee) 4:07.92 6:53.20 5:17.84 5:59.16 6:02.34 3:48.85 -
23 Alex Sheperd SR New Smyrna Beach 6:50.46 5:05.46 5:18.18 6:50.46 5:05.46 4:20.91 -
24 Ricardo Ortiz SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:57.06 5:50.68 5:18.80 5:41.12 5:47.50 6:44.88 -
25 Andres Soto FR Osceola (Kissimmee) 6:00.99 3:56.40 5:19.46 4:09.18 5:25.85 4:31.55 -
26 Julian Pomales FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:06.56 3:50.55 5:20.20 5:29.81 6:30.65 5:39.42 -
27 Javier Luna FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:50.31 6:19.23 5:21.38 6:35.30 4:55.67 5:40.67 -
28 Jonathon MacNab FR St. Cloud 4:49.81 5:47.77 5:22.01 4:20.83 6:29.64 4:04.73 -
29 Victor Goyita JR Lake Nona 5:57.70 6:13.81 5:22.25 6:33.15 4:37.14 6:26.70 -
30 Ali Sissoko SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:14.42 4:44.04 5:22.77 5:19.55 5:45.37 4:24.68 -
31 Max Ciulla FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:43.83 4:22.74 5:24.36 6:58.43 6:51.94 6:16.26 -
32 Kane Brantley FR St. Cloud 6:15.56 4:11.46 5:26.57 3:48.60 5:33.11 4:47.39 -
33 Jayven Garcia FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:01.09 4:34.91 5:27.27 4:57.82 4:05.46 6:00.00 -
34 Armando Ruiz-Feliz SO New Dimensions 6:51.47 4:10.17 5:29.17 6:15.26 5:45.63 4:49.67 -
35 Kevin Guerra FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:59.55 5:06.09 5:32.70 5:55.99 7:05.86 5:16.07 -
36 Cesar Mercado Maldonado SO Lake Nona 5:49.38 4:42.83 5:32.74 5:16.11 5:19.43 5:59.36 -
37 Zachary Delong JR New Smyrna Beach 4:40.72 6:51.06 5:34.19 4:07.30 7:01.08 4:17.33 -
38 Devyn Cruz FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:24.49 7:11.53 5:34.52 6:28.05 6:01.29 7:14.88 -
39 Levi Lewis SO Poinciana 6:57.88 4:43.08 5:37.00 6:20.81 6:57.88 5:30.26 -
40 Robert Rosser SO East Ridge 5:20.98 6:38.69 5:37.87 6:38.69 4:13.41 5:41.25 -
41 Galen Drawdy SO St. Cloud 6:18.78 4:30.56 5:38.19 4:20.41 4:57.61 6:12.01 -
42 Aiden Gilbert 8 Orlando Christian Prep 4:51.27 4:00.47 5:38.68 4:03.85 5:14.98 4:30.95 -
43 Jordan Braid JR New Dimensions 7:13.57 7:03.33 5:41.39 5:24.32 4:46.77 6:59.91 -
44 Joshua Pack SO Lake Nona 6:34.15 4:03.35 5:42.74 4:10.20 4:06.78 5:15.32 -
45 Sebastian Colon FR Lake Nona 4:19.58 5:49.57 5:46.10 4:54.19 6:34.56 6:17.25 -
46 Alvin Funes SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 7:05.95 4:35.82 5:49.14 5:14.23 7:02.46 6:48.50 -
47 Jayden Cooper 7 Orlando Christian Prep 5:23.65 4:36.90 5:59.61 6:10.40 5:09.27 5:41.63 -
48 Tommy Bello JR Osceola (Kissimmee) 4:40.80 7:01.20 6:00.00 7:44.40 5:56.40 5:24.00 -
49 Bradley Secomski FR New Smyrna Beach 7:39.32 4:56.57 6:01.67 5:43.59 5:36.36 6:34.22 -
50 Jordan Gilbert 7 Orlando Christian Prep 4:24.66 7:29.55 6:02.54 7:11.43 6:13.42 7:11.43 -
51 Elias Pack FR Lake Nona 5:11.91 5:37.30 6:02.68 4:13.88 6:09.94 5:19.16 -
52 Joshua Pache JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 7:28.40 5:49.17 6:07.54 6:14.89 5:23.44 6:22.25 -
53 Aleskey Galvin FR East Ridge 4:59.59 7:16.44 6:09.86 7:20.14 4:22.60 5:29.18 -
54 Thomas Sturges FR New Smyrna Beach 6:03.52 6:18.35 6:10.93 6:29.48 5:26.42 6:59.15 -
55 Alexander Maloy FR Cypress Creek 6:39.08 5:23.79 6:16.49 6:42.85 5:01.20 5:01.20 -
56 Jason Padilla SO New Dimensions 4:28.92 5:14.37 6:18.76 4:47.86 4:25.14 7:42.09 -
57 Donzel Facey SR Poinciana 7:56.54 6:25.05 6:21.23 5:46.92 8:15.60 4:57.36 -
58 Gabriel Grassi JR New Dimensions 8:15.08 5:05.56 6:26.78 5:40.37 8:22.82 5:21.03 -
59 Caylob Laboy FR Osceola (Kissimmee) 5:39.31 7:51.92 6:30.01 5:51.01 6:49.51 8:15.32 -
60 Warren Providence FR Orlando Christian Prep 4:50.49 8:06.77 6:32.55 4:50.49 6:12.93 7:00.03 -
61 Evan Ramos FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:32.79 7:55.41 6:36.17 7:31.64 8:15.22 6:59.94 -
62 Cameron Davis   Tohopekaliga High School 5:31.52 8:31.60 6:49.28 8:02.95 7:54.77 5:27.43 -
63 Malachi Bowen JR Poinciana 6:07.14 8:03.77 7:11.93 6:41.70 5:10.99 7:55.13 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
29 Victor Goyita JR Lake Nona 6:00.92 4:01.69 5:09.36 5:22.25 3:45.58 -
32 Kane Brantley FR St. Cloud 5:52.70 6:51.48 7:04.55 5:26.57 6:22.09 -
36 Cesar Mercado Maldonado SO Lake Nona 6:55.93 6:49.27 6:22.65 5:32.74 4:16.21 -
42 Aiden Gilbert 8 Orlando Christian Prep 6:26.10 5:11.59 6:29.49 5:38.68 5:01.43 -
47 Jayden Cooper 7 Orlando Christian Prep 6:24.79 7:33.11 5:16.46 5:59.61 4:33.31 -
48 Tommy Bello JR Osceola (Kissimmee) 6:03.60 7:33.60 7:37.20 6:00.00 5:02.40 -
50 Jordan Gilbert 7 Orlando Christian Prep 6:27.92 5:04.54 5:22.66 6:02.54 7:33.18 -
51 Elias Pack FR Lake Nona 7:11.59 5:01.03 5:33.67 6:02.68 6:17.19 -
52 Joshua Pache JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 7:13.70 6:44.30 4:28.31 6:07.54 5:56.52 -
54 Thomas Sturges FR New Smyrna Beach 5:22.71 5:33.84 6:03.52 6:10.93 4:19.66 -
55 Alexander Maloy FR Cypress Creek 5:42.61 6:05.20 6:31.55 6:16.49 7:39.32 -
56 Jason Padilla SO New Dimensions 6:07.40 7:45.88 6:49.06 6:18.76 7:53.45 -
58 Gabriel Grassi JR New Dimensions 7:32.54 6:49.99 5:55.84 6:26.78 6:11.31 -
59 Caylob Laboy FR Osceola (Kissimmee) 5:23.71 7:16.82 5:23.71 6:30.01 5:12.01 -
60 Warren Providence FR Orlando Christian Prep 7:15.73 5:49.37 6:44.33 6:32.55 7:27.51 -
61 Evan Ramos FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:05.05 7:23.71 7:43.52 6:36.17 5:36.75 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
33 Jayven Garcia FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:27.27 5:10.91 -
35 Kevin Guerra FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:32.70 5:59.32 -
37 Zachary Delong JR New Smyrna Beach 5:34.19 4:03.96 -
38 Devyn Cruz FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:34.52 4:20.93 -
39 Levi Lewis SO Poinciana 5:37.00 5:20.15 -
40 Robert Rosser SO East Ridge 5:37.87 5:00.71 -
41 Galen Drawdy SO St. Cloud 5:38.19 4:47.47 -
43 Jordan Braid JR New Dimensions 5:41.39 4:53.60 -
44 Joshua Pack SO Lake Nona 5:42.74 5:32.46 -
45 Sebastian Colon FR Lake Nona 5:46.10 4:19.58 -
46 Alvin Funes SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:49.14 7:12.94 -
49 Bradley Secomski FR New Smyrna Beach 6:01.67 5:21.89 -
63 Malachi Bowen JR Poinciana 7:11.93 6:37.38 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Rognie Ortiz JR Osceola (Kissimmee) 4:28.17 4:55.91 5:08.24 6:00.64 5:05.16 -
15 Mario Harris JR Osceola (Kissimmee) 4:22.79 4:50.61 5:09.16 3:45.69 4:56.80 -
17 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:24.53 5:31.81 5:10.10 5:59.72 3:43.28 -
18 Ferdinand Gutierrez FR St. Cloud 5:07.92 4:11.94 5:11.03 4:33.71 6:10.13 -
19 John Bazel FR New Smyrna Beach 4:10.99 4:23.54 5:13.73 5:26.28 5:23.15 -
20 Owen Fletcher JR Lake Nona 5:25.82 6:38.58 5:16.33 5:54.29 4:38.37 -
23 Alex Sheperd SR New Smyrna Beach 5:43.64 6:15.46 5:18.18 5:40.46 6:21.82 -
24 Ricardo Ortiz SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:41.69 6:38.50 5:18.80 5:44.31 5:50.68 -
25 Andres Soto FR Osceola (Kissimmee) 4:31.55 5:41.83 5:19.46 5:35.44 6:36.13 -
26 Julian Pomales FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:36.21 5:07.40 5:20.20 6:14.64 6:21.04 -
27 Javier Luna FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:48.16 6:19.23 5:21.38 5:14.96 6:19.23 -
28 Jonathon MacNab FR St. Cloud 4:14.39 6:03.88 5:22.01 4:46.59 6:36.08 -
30 Ali Sissoko SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:45.37 6:37.01 5:22.77 3:49.17 6:07.96 -
31 Max Ciulla FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:56.79 6:55.18 5:24.36 3:56.79 6:38.97 -
34 Armando Ruiz-Feliz SO New Dimensions 6:51.47 5:35.76 5:29.17 3:57.01 4:00.30 -
53 Aleskey Galvin FR East Ridge 5:47.67 7:42.33 6:09.86 7:34.93 4:37.40 -
57 Donzel Facey SR Poinciana 5:58.36 5:01.18 6:21.23 5:24.05 4:42.11 -
62 Cameron Davis   Tohopekaliga High School 6:24.73 7:46.58 6:49.28 8:07.05 4:58.78 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jesus Clemente JR Lake Nona 4:08.70 3:26.31 4:36.96 4:20.01 4:42.61 10
2 Elijah Gotshall JR Osceola (Kissimmee) 3:41.31 5:34.81 4:26.71 4:40.90 4:43.73 8
3 Adolfo Castro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:38.74 4:27.57 4:16.19 5:38.74 4:44.65 6
4 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:27.70 5:33.40 3:25.17 5:59.04 4:44.95 5
5 Luke Norton JR New Smyrna Beach 4:39.39 4:53.94 5:11.41 6:00.88 4:51.03 4
6 Erie Peeples SR New Smyrna Beach 3:53.29 4:49.40 5:51.41 4:55.30 4:55.30 3
7 Elijah Wolsefer SO East Ridge 4:17.06 5:42.75 3:26.83 5:22.07 4:55.47 2
8 Omario Windett SO Poinciana 5:21.75 3:49.39 6:24.31 3:37.48 4:57.91 1
9 Manuel Ramos JR Lake Nona 5:52.75 3:32.25 4:41.01 6:16.67 4:58.94 -
10 Alexander Aparicio SO Lake Nona 4:50.89 3:56.91 4:23.90 5:26.87 4:59.88 -
11 Luke Ouellette FR New Smyrna Beach 5:02.47 3:43.83 6:05.99 5:02.47 5:02.47 -
12 Caleb Melendez SO East Ridge 5:26.33 4:19.24 4:58.88 4:19.24 5:04.98 -
13 Adams Hernandez JR Cypress Creek 4:35.14 5:33.23 5:02.66 5:14.89 5:05.71 -
16 Anthony Suarez JR New Dimensions 6:17.31 4:10.51 4:22.88 4:32.16 5:09.27 -
21 Joel Cenescar SR Cypress Creek 4:36.48 3:42.46 5:11.44 5:40.04 5:17.79 -
22 Gabriel Amadis SR Osceola (Kissimmee) 6:27.77 5:08.31 4:55.60 5:59.16 5:17.84 -