March 27, 2019
|
Gaither HS - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keith Gibson JR Plant 4:28.50 10
2 Blake Walker JR George Steinbrenner 4:29.01 8
3 Zachary Harrigan SO George Steinbrenner 4:32.87 6
4 Paul Foreman JR George Steinbrenner 4:35.37 5
5 Ryan Maney FR Plant 4:36.30 4
6 Yonas Sauers JR Alonso 4:36.60 3
7 William Carlson JR Plant 4:38.93 2
8 Richard Bennett JR Robinson 4:40.79 1
9 Alex Quesada SR Gaither 4:42.97 -
10 Wynne Thomas SO Plant 4:43.56 -
11 Matthew Hunter JR Robinson 4:47.74 -
12 Raekwon Hopkins FR Alonso 4:50.78 -
13 Benjamin Whitmer JR George Steinbrenner 4:52.58 -
14 Ethan Hunter JR Robinson 4:54.39 -
15 Philip Grandoff SR Robinson 5:06.00 -
16 Jahbari Newton JR Sickles 5:09.42 -
17 Tyler Clontz FR Sickles 5:11.80 -
18 Lorenzo Martinez SO Gaither 5:14.16 -
19 Grant Wheeler SR Alonso 5:19.34 -
20 Kevin Velazquez FR Alonso 5:21.96 -
21 Colin Boni JR Sickles 5:24.79 -
22 Brenden Martensen SR Sickles 5:30.32 -
23 Abdiel Navarro FR Jefferson 5:33.28 -
24 Tyler Summers FR Gaither 5:36.14 -
25 Christian Marrero JR Leto 5:36.25 -
26 Jack LaChance SO Blake 5:44.01 -
27 Samuel Mcbride SO Leto 5:47.60 -
28 Santos Chan SR Leto 6:08.13 -
  Kai Riley SO Jefferson DNS   
  AJ Damato JR Gaither DNS   
  Wanya Hill SR Jefferson DNS   
  MIGDONIO Martiniez SR Leto DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Keith Gibson JR Plant 4:28.50 4:39.24 3:21.38 3:56.28 4:55.35 10
2 Blake Walker JR George Steinbrenner 4:29.01 3:27.14 3:51.35 3:13.69 4:10.18 8
3 Zachary Harrigan SO George Steinbrenner 4:32.87 4:51.97 5:08.35 5:24.72 3:30.11 6
4 Paul Foreman JR George Steinbrenner 4:35.37 4:27.11 5:49.72 4:43.64 5:05.66 5
5 Ryan Maney FR Plant 4:36.30 5:42.62 3:49.33 4:36.30 5:01.17 4
6 Yonas Sauers JR Alonso 4:36.60 5:01.50 3:24.69 3:49.58 5:34.69 3
7 William Carlson JR Plant 4:38.93 4:19.41 5:29.14 5:45.88 5:23.56 2
8 Richard Bennett JR Robinson 4:40.79 5:28.53 4:26.75 5:45.38 5:22.91 1
9 Alex Quesada SR Gaither 4:42.97 4:03.36 5:48.06 5:36.74 6:07.87 -
10 Wynne Thomas SO Plant 4:43.56 3:38.35 5:31.77 5:26.10 3:32.67 -
11 Matthew Hunter JR Robinson 4:47.74 4:36.23 3:35.81 5:36.66 5:05.01 -
12 Raekwon Hopkins FR Alonso 4:50.78 6:03.48 3:38.09 5:46.03 4:47.88 -
13 Benjamin Whitmer JR George Steinbrenner 4:52.58 6:11.58 6:02.80 5:42.32 6:05.73 -
14 Ethan Hunter JR Robinson 4:54.39 4:36.73 4:07.29 3:58.46 5:00.28 -
16 Jahbari Newton JR Sickles 5:09.42 5:06.33 4:13.73 3:52.07 3:39.69 -
18 Lorenzo Martinez SO Gaither 5:14.16 3:49.34 3:55.62 4:36.46 3:49.34 -
19 Grant Wheeler SR Alonso 5:19.34 3:53.12 4:44.22 4:53.80 5:00.18 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Philip Grandoff SR Robinson 6:04.14 6:28.62 5:06.00 4:20.10 5:15.18 -
17 Tyler Clontz FR Sickles 4:21.92 5:21.16 5:11.80 5:46.10 4:59.33 -
20 Kevin Velazquez FR Alonso 6:16.70 6:23.14 5:21.96 5:47.72 5:38.06 -
21 Colin Boni JR Sickles 6:29.75 6:55.74 5:24.79 6:39.50 6:55.74 -
22 Brenden Martensen SR Sickles 6:36.39 4:17.65 5:30.32 6:06.66 5:27.02 -
23 Abdiel Navarro FR Jefferson 6:23.28 3:59.97 5:33.28 5:36.62 6:06.61 -
24 Tyler Summers FR Gaither 4:15.47 4:22.19 5:36.14 6:09.76 6:19.84 -
25 Christian Marrero JR Leto 4:42.45 7:10.40 5:36.25 5:16.08 6:33.42 -
26 Jack LaChance SO Blake 5:57.77 6:42.50 5:44.01 5:19.93 5:54.33 -
27 Samuel Mcbride SO Leto 4:58.94 5:09.37 5:47.60 6:32.79 5:40.65 -
28 Santos Chan SR Leto 5:38.68 7:36.49 6:08.13 5:38.68 5:35.00 -
  Wanya Hill SR Jefferson DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kai Riley SO Jefferson DNS DNS DNS DNS DNS   
  MIGDONIO Martiniez SR Leto DNS DNS DNS DNS DNS   
  AJ Damato JR Gaither DNS DNS DNS DNS DNS