March 23, 2019
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Runelda Jackson SR Palm Beach Central 2:20.87
2 Jillian Kay SO Vanguard (Ocala) 2:23.64
3 Laci Watford FR University Christian 2:24.70
4 Marisa Kortright SO Fleming Island 2:25.70
5 Elizabeth Mccabe SR Bartram Trail 2:28.50
6 Grayson Iller SR Fleming Island 2:28.77
7 Emma Schlageter SO New Smyrna Beach 2:29.34
8 Megan Graser JR Creekside 2:29.91
9 Claire McDonnell JR Father Lopez 2:30.24
10 Lauren Bing SO Ponte Vedra 2:30.55
11 Hannah Fliess SR Bartram Trail 2:30.78
12 Karah White 8 Montverde Academy 2:32.04
13 Audrey Woods SR Providence 2:33.05
14 Halle Grzebin JR Providence 2:33.22
15 Timorlyn Foster SR Nease 2:33.76
16 Laci Herron FR P. K. Yonge 2:34.82
17 Mary Peck FR Father Lopez 2:34.89
18 Lily Hendrix JR Geneva School 2:35.87
19 Kasumi Wade SO Sarasota 2:35.92
20 Katie Whitehouse FR St. Joseph 2:36.18
21 Maggie Solloway SR Bartram Trail 2:36.71
22 Ella Santilli SR Matanzas 2:36.81
23 Parker Jones SR Creekside 2:36.87
24 Donya Dreibelbis SR Fletcher 2:37.00
25 Kylie Overstreet SO Oakleaf 2:39.55
26 Lauren Ruen SR Bishop Kenny 2:40.10
27 Anna Foreman SO Geneva School 2:40.23
28 Kennedy Hamilton SR Creekside 2:41.23
29 Josephine Gabet SR Ponte Vedra 2:41.94
30 Francely Rodriguez SO Flagler Palm Coast 2:41.99
31 Natalie Nesmith 8 Montverde Academy 2:42.18
32 Kylie Davenport JR Buchholz 2:43.49
33 Anaya Brown SR Ribault 2:43.83
34 Riley Blackwelder FR P. K. Yonge 2:43.93
35 Shelby Abinsay FR Bishop Kenny 2:44.05
36 Selket Reid FR Raines 2:44.51
37 Reilly McCabe FR Bartram Trail 2:44.53
38 Chloe Arkin SO Bartram Trail 2:44.55
39 Rachel Laux FR Buchholz 2:44.68
40 Jakkia Sams FR Raines 2:45.05
41 Isabella Goodwin JR St. Joseph 2:45.44
42 Ava Meadows FR Orange Park 2:46.48
43 Emily Costar JR Geneva School 2:46.83
44 Kaley Woff SO Oakleaf 2:46.99
45 Elizabeth Camp JR Bartram Trail 2:49.01
46 Leticia Martinez FR St. Joseph 2:52.18
47 Averi Merkle FR New Smyrna Beach 2:53.27
48 Kaydence Manduiano FR Middleburg 2:53.56
49 Karla Alvarez SO Oakleaf 2:53.61
50 Sydney Olsen SR Matanzas 2:54.27
51 Jennifer Griggs FR St. Joseph 2:56.69
52 Montana Arnold JR St. Joseph 2:59.56
53 Julianna Binder SO St. Joseph 2:59.80
54 Haley Olsen JR Flagler Palm Coast 3:01.26
55 Cerys Jack SO Ponte Vedra 3:01.60
56 Josie Corso SR New Smyrna Beach 3:01.96
57 Jordan Wright JR Ribault 3:02.72
58 Abigail Mabe JR Ponte Vedra 3:02.73
59 Sara Myers JR Middleburg 3:02.81
60 Alexis Taylor JR Fleming Island 3:07.99
61 Whitney Mathis FR Middleburg 3:08.09
62 Akoi Brown FR Ribault 3:10.58
63 Riley McLeod JR Middleburg 3:31.76
  Megan O'Connell-Becker SO Bishop Kenny DNF
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Runelda Jackson SR Palm Beach Central 2:20.87
2 Jillian Kay SO Vanguard (Ocala) 2:23.64
3 Laci Watford FR University Christian 2:24.70
4 Marisa Kortright SO Fleming Island 2:25.70
6 Grayson Iller SR Fleming Island 2:28.77
7 Emma Schlageter SO New Smyrna Beach 2:29.34
8 Megan Graser JR Creekside 2:29.91
10 Lauren Bing SO Ponte Vedra 2:30.55
11 Hannah Fliess SR Bartram Trail 2:30.78
13 Audrey Woods SR Providence 2:33.05
14 Halle Grzebin JR Providence 2:33.22
15 Timorlyn Foster SR Nease 2:33.76
18 Lily Hendrix JR Geneva School 2:35.87
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Elizabeth Mccabe SR Bartram Trail 2:28.50
9 Claire McDonnell JR Father Lopez 2:30.24
12 Karah White 8 Montverde Academy 2:32.04
16 Laci Herron FR P. K. Yonge 2:34.82
19 Kasumi Wade SO Sarasota 2:35.92
21 Maggie Solloway SR Bartram Trail 2:36.71
24 Donya Dreibelbis SR Fletcher 2:37.00
40 Jakkia Sams FR Raines 2:45.05
41 Isabella Goodwin JR St. Joseph 2:45.44
45 Elizabeth Camp JR Bartram Trail 2:49.01
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Mary Peck FR Father Lopez 2:34.89
20 Katie Whitehouse FR St. Joseph 2:36.18
22 Ella Santilli SR Matanzas 2:36.81
25 Kylie Overstreet SO Oakleaf 2:39.55
26 Lauren Ruen SR Bishop Kenny 2:40.10
27 Anna Foreman SO Geneva School 2:40.23
28 Kennedy Hamilton SR Creekside 2:41.23
29 Josephine Gabet SR Ponte Vedra 2:41.94
31 Natalie Nesmith 8 Montverde Academy 2:42.18
32 Kylie Davenport JR Buchholz 2:43.49
35 Shelby Abinsay FR Bishop Kenny 2:44.05
59 Sara Myers JR Middleburg 3:02.81
  Megan O'Connell-Becker SO Bishop Kenny DNF
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Parker Jones SR Creekside 2:36.87
30 Francely Rodriguez SO Flagler Palm Coast 2:41.99
33 Anaya Brown SR Ribault 2:43.83
34 Riley Blackwelder FR P. K. Yonge 2:43.93
36 Selket Reid FR Raines 2:44.51
37 Reilly McCabe FR Bartram Trail 2:44.53
38 Chloe Arkin SO Bartram Trail 2:44.55
42 Ava Meadows FR Orange Park 2:46.48
43 Emily Costar JR Geneva School 2:46.83
46 Leticia Martinez FR St. Joseph 2:52.18
Girls' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
44 Kaley Woff SO Oakleaf 2:46.99
47 Averi Merkle FR New Smyrna Beach 2:53.27
49 Karla Alvarez SO Oakleaf 2:53.61
50 Sydney Olsen SR Matanzas 2:54.27
51 Jennifer Griggs FR St. Joseph 2:56.69
52 Montana Arnold JR St. Joseph 2:59.56
53 Julianna Binder SO St. Joseph 2:59.80
54 Haley Olsen JR Flagler Palm Coast 3:01.26
55 Cerys Jack SO Ponte Vedra 3:01.60
58 Abigail Mabe JR Ponte Vedra 3:02.73
60 Alexis Taylor JR Fleming Island 3:07.99
61 Whitney Mathis FR Middleburg 3:08.09
Girls' 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
39 Rachel Laux FR Buchholz 2:44.68
48 Kaydence Manduiano FR Middleburg 2:53.56
56 Josie Corso SR New Smyrna Beach 3:01.96
57 Jordan Wright JR Ribault 3:02.72
62 Akoi Brown FR Ribault 3:10.58
63 Riley McLeod JR Middleburg 3:31.76