February 23, 2019
|
Wharton High School - Tampa, FL

Boys' 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brandon Odom Walker JR Tampa Bay Tech 22.51 10
2 Malik Williams SR Palmetto 22.59 8
3 Timothy Lende SR King 22.71 6
4 Tyreke Harrison SR Plant City 22.74 5
5 Derrick Andrews Powley JR Tampa Bay Tech 22.99 4
6 Jaden Serrano JR Alonso 23.38 3
7 Ajani Mckenzie SR Freedom (Tampa) 23.54 2
  Kaleil Allen SR Bell Creek DNS   

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Brandon Odom Walker JR Tampa Bay Tech 22.45
2 Timothy Lende SR King 22.63
3 Derrick Andrews Powley JR Tampa Bay Tech 22.72
4 Malik Williams SR Palmetto 23.00
5 Ajani Mckenzie SR Freedom (Tampa) 23.03
6 Tyreke Harrison SR Plant City 23.05
7 Jaden Serrano JR Alonso 23.09
8 Kaleil Allen SR Bell Creek 23.19
9 Isaac Trammel SR Newsome 23.22
10 Isaih Jean SR Newsome 23.23
11 Antron Robinson JR Plant City 23.24
12 Rictarious Robinson SR Tampa Bay Tech 23.28
13 DJ Green SR Wharton 23.33
14 Montre'ye Edwards SR Vanguard (Ocala) 23.47
15 Javarrius Wilson JR Zephyrhills 23.52
16 Ricky Parks SO Jesuit (Tampa) 23.59
17 Elijah Bigos Sophomore East Bay 23.74
18 Alejandro Mont SR Palmetto 23.76
19 Antwain Joyce SR Plant City 23.81
20 Tavaras Littles SO Plant City 23.95
21 Jimmy Lanier JR Newsome 24.09
22 Jordan Howard SR Vanguard (Ocala) 24.11
23 Zahsir Paulk SR King 24.13
24 Kimo Clarke SR Vanguard (Ocala) 24.14
25 Jariyah Sawyer FR Robinson 24.19
26 Tyler Burkes JR Tampa Catholic 24.27
27 Adrian Fribley SR Springstead 24.30
28 Leroy Lopez SO Countryside 24.32
29 Lex Capitano JR Jesuit (Tampa) 24.33
30 Clayton Cornelius SO Zephyrhills 24.35
31 Derrick Jackson JR Gaither 24.38
31 Donald Oloruntuobo SR Wharton 24.38
33 Dennis Lynn Jr JR Robinson 24.48
34 Emmanuel Adu SR Sickles 24.49
35 Diontray Manuel JR Tampa Catholic 24.51
35 D'Marcus Manning SR Wharton 24.51
37 Dylan McCain JR Tampa Catholic 24.56
38 Robert Burnett SR Wiregrass Ranch 24.65
39 Nick King JR Jesuit (Tampa) 24.71
40 Jacob Dayan SR Robinson 24.76
41 Cayman Ogden JR Springstead 24.77
42 Dontaye Reynolds FR Wiregrass Ranch 24.80
43 Jean Pierre Belzi JR Freedom (Tampa) 24.82
44 Derrick Brown SR Vanguard (Ocala) 24.86
45 Conner Gay SR Osceola (Seminole) 24.88
46 Arkevias Reynolds SR Countryside 24.89
47 Emanuel Scott JR Armwood 25.24
48 Lucas Cresswell SO Osceola (Seminole) 25.31
49 Antwan Wells SO Armwood 25.33
50 Ayo Sotonwa FR Bell Creek 25.40
51 Jonavon Tillis JR Wiregrass Ranch 25.47
52 Keion James Sophomore East Bay 25.48
53 Colby Easterlin SO Sickles 25.50
53 Daniel Abdul-Basit SR Osceola (Seminole) 25.50
55 Robert Morrison SR Jesuit (Tampa) 25.51
56 Miles Jones FR Strawberry Crest 25.79
57 Colin Valentin FR Alonso 25.91
58 Connor Petracsek FR East Lake 25.95
59 Alex Stavrou SO Sickles 25.96
60 Losbury Hinds SO Alonso 26.10
61 Jaden Fisher FR Bell Creek 26.22
62 Jai'ren Hadley FR Bell Creek 26.29
63 Paul Drayton Sophomore East Bay 26.34
64 Aaron Norwood SO Alonso 26.35
65 Dion Jackson FR Armwood 26.67
66 Nehemiah Pierre SO Springstead 26.82
67 Ronan Willey JR Strawberry Crest 26.86
68 Thomas Castro-Chalarca FR Sickles 27.13
  Nathan Sims SR Springstead DNF
  Ethan Calaway JR Strawberry Crest DNS
  Kahleef Stewart SO Chamberlain DNS
  Robert Harrison JR Chamberlain DNS
  KJ Stewart JR Chamberlain DNS
  Antonio Williams JR Chamberlain DNS
  Jakir Fordham SR Countryside DNS
  Julian Cooney SR Countryside DNS
  Mike Kelly SR Riverview DNS
  Jordan Brown SR Hillsborough DNS
  Deondre Randall FR Largo DNS
  Heaven Simmons JR Zephyrhills DNS
  Kade Billingsley SR Freedom (Tampa) DNS
  Jeremiah Brown SR Tampa Bay Tech DNS
  Geeyeol Rhyu SR Freedom (Tampa) DNS
  Liam Selk FR Robinson DNS
  Tavion Saunders SO Palmetto DNS
  Trexley Cleophat FR Newsome DNS
  Bryson Lambert SR Osceola (Seminole) DNS
  Emmanuel Higgins SR Largo DNS
  Darien Pittman SR East Lake DNS
  Eugene Waterford SO Largo DNS
  Matias Lopez Junior Largo DNS
  Eric Byrd JR Wharton DNS
  Desmond Belser SR Riverview DNS
  Kadeem Robinson JR Riverview DNS
  Erriyon Knighton FR Hillsborough DNS
  Keontae Lanier SR Zephyrhills DNS
  Lavaine Robinson SR Riverview DNS
  Tyson Martin SO Gaither DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Tyreke Harrison SR Plant City 23.05
23 Zahsir Paulk SR King 24.13
29 Lex Capitano JR Jesuit (Tampa) 24.33
40 Jacob Dayan SR Robinson 24.76
  Desmond Belser SR Riverview DNS
  Trexley Cleophat FR Newsome DNS
  Eugene Waterford SO Largo DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Malik Williams SR Palmetto 23.00
9 Isaac Trammel SR Newsome 23.22
20 Tavaras Littles SO Plant City 23.95
26 Tyler Burkes JR Tampa Catholic 24.27
30 Clayton Cornelius SO Zephyrhills 24.35
49 Antwan Wells SO Armwood 25.33
67 Ronan Willey JR Strawberry Crest 26.86
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
34 Emmanuel Adu SR Sickles 24.49
37 Dylan McCain JR Tampa Catholic 24.56
46 Arkevias Reynolds SR Countryside 24.89
  Heaven Simmons JR Zephyrhills DNS
  Tavion Saunders SO Palmetto DNS
  Julian Cooney SR Countryside DNS
  Jakir Fordham SR Countryside DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Montre'ye Edwards SR Vanguard (Ocala) 23.47
31 Donald Oloruntuobo SR Wharton 24.38
45 Conner Gay SR Osceola (Seminole) 24.88
47 Emanuel Scott JR Armwood 25.24
51 Jonavon Tillis JR Wiregrass Ranch 25.47
  Deondre Randall FR Largo DNS
  Robert Harrison JR Chamberlain DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Jaden Serrano JR Alonso 23.09
35 D'Marcus Manning SR Wharton 24.51
39 Nick King JR Jesuit (Tampa) 24.71
  Nathan Sims SR Springstead DNF
  Lavaine Robinson SR Riverview DNS
  Kadeem Robinson JR Riverview DNS
  Kade Billingsley SR Freedom (Tampa) DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Antwain Joyce SR Plant City 23.81
28 Leroy Lopez SO Countryside 24.32
43 Jean Pierre Belzi JR Freedom (Tampa) 24.82
52 Keion James Sophomore East Bay 25.48
  Erriyon Knighton FR Hillsborough DNS
  Darien Pittman SR East Lake DNS
  Antonio Williams JR Chamberlain DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Isaih Jean SR Newsome 23.23
22 Jordan Howard SR Vanguard (Ocala) 24.11
24 Kimo Clarke SR Vanguard (Ocala) 24.14
33 Dennis Lynn Jr JR Robinson 24.48
44 Derrick Brown SR Vanguard (Ocala) 24.86
48 Lucas Cresswell SO Osceola (Seminole) 25.31
53 Daniel Abdul-Basit SR Osceola (Seminole) 25.50
  Jeremiah Brown SR Tampa Bay Tech DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Kaleil Allen SR Bell Creek 23.19
16 Ricky Parks SO Jesuit (Tampa) 23.59
42 Dontaye Reynolds FR Wiregrass Ranch 24.80
55 Robert Morrison SR Jesuit (Tampa) 25.51
60 Losbury Hinds SO Alonso 26.10
66 Nehemiah Pierre SO Springstead 26.82
68 Thomas Castro-Chalarca FR Sickles 27.13
  Eric Byrd JR Wharton DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Javarrius Wilson JR Zephyrhills 23.52
18 Alejandro Mont SR Palmetto 23.76
27 Adrian Fribley SR Springstead 24.30
59 Alex Stavrou SO Sickles 25.96
62 Jai'ren Hadley FR Bell Creek 26.29
64 Aaron Norwood SO Alonso 26.35
  Ethan Calaway JR Strawberry Crest DNS
  Geeyeol Rhyu SR Freedom (Tampa) DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Brandon Odom Walker JR Tampa Bay Tech 22.45
11 Antron Robinson JR Plant City 23.24
35 Diontray Manuel JR Tampa Catholic 24.51
56 Miles Jones FR Strawberry Crest 25.79
58 Connor Petracsek FR East Lake 25.95
  Mike Kelly SR Riverview DNS
  Keontae Lanier SR Zephyrhills DNS
  Jordan Brown SR Hillsborough DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Rictarious Robinson SR Tampa Bay Tech 23.28
17 Elijah Bigos Sophomore East Bay 23.74
31 Derrick Jackson JR Gaither 24.38
41 Cayman Ogden JR Springstead 24.77
57 Colin Valentin FR Alonso 25.91
65 Dion Jackson FR Armwood 26.67
  Liam Selk FR Robinson DNS
  Matias Lopez Junior Largo DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 DJ Green SR Wharton 23.33
21 Jimmy Lanier JR Newsome 24.09
53 Colby Easterlin SO Sickles 25.50
63 Paul Drayton Sophomore East Bay 26.34
  Bryson Lambert SR Osceola (Seminole) DNS
  Emmanuel Higgins SR Largo DNS
  Tyson Martin SO Gaither DNS
  KJ Stewart JR Chamberlain DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Timothy Lende SR King 22.63
3 Derrick Andrews Powley JR Tampa Bay Tech 22.72
5 Ajani Mckenzie SR Freedom (Tampa) 23.03
25 Jariyah Sawyer FR Robinson 24.19
38 Robert Burnett SR Wiregrass Ranch 24.65
50 Ayo Sotonwa FR Bell Creek 25.40
61 Jaden Fisher FR Bell Creek 26.22
  Kahleef Stewart SO Chamberlain DNS