February 23, 2019
|
Wharton High School - Tampa, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Parker Valby JR East Lake 4:56.99 10
2 Keleigh Scallon SO Newsome 5:01.94 8
3 Taylor Stone JR Osceola (Seminole) 5:14.96 6
4 Lydia Friedman JR Citrus Park Christian 5:24.06 5
5 Andrea Ballestero FR Osceola (Seminole) 5:24.40 4
6 Emma Solis JR Newsome 5:29.80 3
7 Moriah Friedman FR Citrus Park Christian 5:33.83 2
8 Lillian Cowley JR Newsome 5:34.65 1
9 Emily Rollins SR East Lake 5:36.34 -
10 Sarah Dann SR Robinson 5:37.87 -
11 Meghan Gregoire SR Osceola (Seminole) 5:37.94 -
12 Samantha Davidson SR Robinson 5:39.23 -
13 Nia Rivers JR Wharton 5:39.35 -
14 Abigail Baileys SO Robinson 5:40.06 -
15 Tabitha Suggs SO Alonso 5:41.48 -
16 Jenson Mayer JR Citrus Park Christian 5:43.77 -
17 Michelle Jayaraj JR King 5:48.22 -
18 Skylar Detjen SR King 5:50.08 -
19 Mariela Cruz-Pagan SO Vanguard (Ocala) 5:50.32 -
20 Madison Poe FR Zephyrhills 5:51.54 -
21 Madelynn Abrahamsen SR Wiregrass Ranch 5:52.70 -
22 Taylor Johnson SR Strawberry Crest 5:56.67 -
23 Juliana Heath SR Robinson 5:57.47 -
24 Jasmine Valle FR Alonso 5:59.11 -
25 Vanessa Galiano FR East Lake 5:59.56 -
26 Gretchen Ranson SO Countryside 5:59.76 -
27 Kate Moore JR Wiregrass Ranch 6:01.04 -
28 Natalie Shelton SR Sickles 6:01.12 -
29 Ella Mckee FR Sickles 6:05.36 -
30 Micah Friedman 6 Citrus Park Christian 6:07.66 -
31 Grace Allison JR Tampa Bay Tech 6:11.46 -
32 Ronnique Hayes SO King 6:12.43 -
33 Mansi Lorenzen JR Riverview 6:13.79 -
34 Lidia Leon SO Plant City 6:14.49 -
35 Mandy Lam SO Tampa Catholic 6:14.67 -
36 Lily Schultze SO Springstead 6:15.31 -
37 Katie Sexton SR Alonso 6:20.27 -
38 Sarah Scott JR Wiregrass Ranch 6:23.26 -
39 Melissa Millington Senior Freedom (Tampa) 6:26.28 -
40 Sommer Hartman SO Sickles 6:26.84 -
41 Gabrielle Marshall JR Gaither 6:27.25 -
42 Jorja Solak FR Hillsborough 6:29.92 -
43 Mai-Li Estorga SR Sickles 6:30.87 -
44 Samantha Shackton FR Countryside 6:34.95 -
45 Cecilia Martinez-Castillo JR Plant City 6:35.53 -
46 Roccio Cordon SO Riverview 6:48.49 -
47 Audrey Selby SR Springstead 6:51.45 -
48 Kayla Otero FR Strawberry Crest 6:56.11 -
49 Brianna Beals JR East Bay 6:58.56 -
50 Alana Sniffen FR East Bay 7:03.03 -
51 Emily Franklin SO Zephyrhills 7:05.06 -
52 Valentina Cortes FR Alonso 7:06.40 -
53 Abigail Alejo JR Plant City 7:11.67 -
54 Wendy Castro JR Palmetto 7:15.66 -
55 Haley Kiefer JR Strawberry Crest 7:17.59 -
56 McKinley Baker FR Strawberry Crest 7:21.15 -
57 Mandy Lou FR East Bay 7:38.67 -
58 Michaela Heitler SO Tampa Catholic 7:45.06 -
59 Fiona Sullivan SO Springstead 7:45.19 -
60 Jessica Morgan SO Tampa Catholic 7:46.51 -
61 Faith Twinamaani SR King 8:29.06 -
  Julia Charske SO Vanguard (Ocala) DNF   
  Kylie Kanaar SO Springstead DNF   
  Yasmin Sanchez FR Chamberlain DNS   
  Katie Dunn SR Newsome DNS   
  Katelyn Stebbins FR Tampa Bay Tech DNS   
  Amanda Evans JR Osceola (Seminole) DNS   
  Kristina Brown JR Plant City DNS   
  Alyssa Hendrix JR Riverview DNS   
  Olivia Orobello 8 Bell Creek DNS   
  Angelina Cruz SR Chamberlain DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Parker Valby JR East Lake 4:56.99 10
2 Keleigh Scallon SO Newsome 5:01.94 8
3 Taylor Stone JR Osceola (Seminole) 5:14.96 6
4 Lydia Friedman JR Citrus Park Christian 5:24.06 5
5 Andrea Ballestero FR Osceola (Seminole) 5:24.40 4
6 Emma Solis JR Newsome 5:29.80 3
7 Moriah Friedman FR Citrus Park Christian 5:33.83 2
8 Lillian Cowley JR Newsome 5:34.65 1
9 Emily Rollins SR East Lake 5:36.34 -
10 Sarah Dann SR Robinson 5:37.87 -
11 Meghan Gregoire SR Osceola (Seminole) 5:37.94 -
12 Samantha Davidson SR Robinson 5:39.23 -
13 Nia Rivers JR Wharton 5:39.35 -
14 Abigail Baileys SO Robinson 5:40.06 -
16 Jenson Mayer JR Citrus Park Christian 5:43.77 -
17 Michelle Jayaraj JR King 5:48.22 -
18 Skylar Detjen SR King 5:50.08 -
23 Juliana Heath SR Robinson 5:57.47 -
25 Vanessa Galiano FR East Lake 5:59.56 -
26 Gretchen Ranson SO Countryside 5:59.76 -
  Kylie Kanaar SO Springstead DNF   
  Amanda Evans JR Osceola (Seminole) DNS   
  Alyssa Hendrix JR Riverview DNS   
  Olivia Orobello 8 Bell Creek DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Tabitha Suggs SO Alonso 5:41.48 -
19 Mariela Cruz-Pagan SO Vanguard (Ocala) 5:50.32 -
20 Madison Poe FR Zephyrhills 5:51.54 -
21 Madelynn Abrahamsen SR Wiregrass Ranch 5:52.70 -
22 Taylor Johnson SR Strawberry Crest 5:56.67 -
27 Kate Moore JR Wiregrass Ranch 6:01.04 -
28 Natalie Shelton SR Sickles 6:01.12 -
30 Micah Friedman 6 Citrus Park Christian 6:07.66 -
31 Grace Allison JR Tampa Bay Tech 6:11.46 -
33 Mansi Lorenzen JR Riverview 6:13.79 -
34 Lidia Leon SO Plant City 6:14.49 -
36 Lily Schultze SO Springstead 6:15.31 -
37 Katie Sexton SR Alonso 6:20.27 -
38 Sarah Scott JR Wiregrass Ranch 6:23.26 -
39 Melissa Millington Senior Freedom (Tampa) 6:26.28 -
40 Sommer Hartman SO Sickles 6:26.84 -
41 Gabrielle Marshall JR Gaither 6:27.25 -
43 Mai-Li Estorga SR Sickles 6:30.87 -
44 Samantha Shackton FR Countryside 6:34.95 -
45 Cecilia Martinez-Castillo JR Plant City 6:35.53 -
47 Audrey Selby SR Springstead 6:51.45 -
49 Brianna Beals JR East Bay 6:58.56 -
  Julia Charske SO Vanguard (Ocala) DNF   
  Katie Dunn SR Newsome DNS   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Jasmine Valle FR Alonso 5:59.11 -
29 Ella Mckee FR Sickles 6:05.36 -
32 Ronnique Hayes SO King 6:12.43 -
35 Mandy Lam SO Tampa Catholic 6:14.67 -
42 Jorja Solak FR Hillsborough 6:29.92 -
46 Roccio Cordon SO Riverview 6:48.49 -
48 Kayla Otero FR Strawberry Crest 6:56.11 -
50 Alana Sniffen FR East Bay 7:03.03 -
51 Emily Franklin SO Zephyrhills 7:05.06 -
52 Valentina Cortes FR Alonso 7:06.40 -
53 Abigail Alejo JR Plant City 7:11.67 -
54 Wendy Castro JR Palmetto 7:15.66 -
55 Haley Kiefer JR Strawberry Crest 7:17.59 -
56 McKinley Baker FR Strawberry Crest 7:21.15 -
57 Mandy Lou FR East Bay 7:38.67 -
58 Michaela Heitler SO Tampa Catholic 7:45.06 -
59 Fiona Sullivan SO Springstead 7:45.19 -
60 Jessica Morgan SO Tampa Catholic 7:46.51 -
61 Faith Twinamaani SR King 8:29.06 -
  Angelina Cruz SR Chamberlain DNS   
  Yasmin Sanchez FR Chamberlain DNS   
  Kristina Brown JR Plant City DNS   
  Katelyn Stebbins FR Tampa Bay Tech DNS