March 28-30, 2019
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Boys 4 x 200m Relay High School

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Miami Northwestern jaquez stuart, jordan taylor, larry robbins, marcus fleming 1:25.86
2 Rickards Jamal Calhoun, Jabari Bryant, Jordan Greenwood, Christopher Robinson 1:28.10
3 George Jenkins Terrance Denson, Austin Cowans, William Ott, Jaden Rudolph 1:28.29
4 Lake Minneola Malachi Shannon, Kevin Hereman, Samuel Pena, Antonio Thomas 1:28.31
5 North Miami Richard Sam, Shawn Guerrier, Justin Walden, Daniel Julian 1:28.40
6 Miami Columbus Cameron Daniel, Courtney Holmes, Xzavier Henderson, Duriel Moss 1:28.60
7 Cardinal Gibbons coleman Bennett, Vincent Davis, Craig Saddler, Roman Parodie 1:28.71
8 West Orange Matthew McDoom, David Jones, Jaden Floyd, Alec Duhaney 1:28.75
9 Winter Park Ian Tirado Bocanegr, Mark Van De Meene, Sage Bertran, Jadon Tirado Bocanegr 1:28.94
10 Buchholz Gregory Richards, Michael Williams, Sage Keys, T.J. Hines 1:29.59
11 Dr. Phillips Emmanuel Pierre, Nivon Holland, Andrew Campos, Myles Wiley 1:29.73
12 Paul Robeson Zander Mclean, Mervyn Bowry, Brandon Alexander, Malik Melhado 1:30.04
13 Fort Lauderdale Chrisean Grant, Treyvon Lewis, Markevious Legree, Jaden Howell 1:30.14
14 Fort Walton Beach Terrion Bates, Jamison Brundidge, Christian McDonald, Kyshone Davenport 1:30.23
15 Santa Fe Ja'Von Cola, Ron'Darius Goldwire, Leon Watkins, Deron Reid 1:30.30
16 American Heritage Davonte Brown, Damian Sutton Jr, Jacolby Spells, Monte Parker 1:30.32
16 Lehigh Tarvarish Dawson, Tyge Davis, Prenece Milledge, Percy Milledge 1:30.32
18 Olympia Maurice Booker, Djim Rene, Victor Jones, Isaiah Exil 1:30.71
19 Apopka Aaron Pringle, Kyrease Desseau, Akeem Brown, Justin Crawford 1:30.94
20 Godby Kristopher Cauley, Travis Cooper, Ge'Kelvion Baldwin, Cornelius Barnes 1:31.12
21 Olympic Jaylen Hall, Kyle Lind, Davion Tate, Josiah Harris 1:31.39
22 First Academy (Orlando) Keoni Anthony, Jalen Middleton, Jaylan Robinson, Tyler McArdle 1:32.18
23 Creekside Eain Davis, Jovani Ramirez, Coy Sauceman, Johnathan Washington 1:32.43
24 Evans Omarion Jones, Anthony Barrett, Tamon Lynum, Noel Richardson 1:32.44
25 Columbia 1:32.58
26 North Fort Myers Johnathan Charles, Tyrone Campbell, Jalen Ellis, Michael Johnson 1:32.78
27 South Walton Tanner Martin, Tyo Smith, Tyler Mitchum, Richard Scott 1:33.54
28 Fort Myers Joriell Washington, Marvens Merisier, Zemare Harvin, Milan Tucker 1:33.70
29 Celebration Gabriel O'Neil, Oscar Newman, Travis Hutchinson, Sebastian Valenica 1:33.77
30 Springstead 1:33.88
31 Gonzaga Owen Ellington, Damon Smith, Justin Fronda, Patrick Rooks 1:34.05
32 Naples Cole Breton, Jason Deshommes, Charles Lapham, Elijah Wright 1:34.21
33 Lake Brantley Chadrick Richards, Dominique Vielot, Anthony Williams, Emauni Smithson 1:34.51
34 Spruce Creek Terrance McMillon, Anthony Sharper, Deeshari Keith, Anthony Heard 1:34.62
35 Wekiva Renardo Green, Brandon Hill, Terrence Jones, Terrence Moore 1:34.72
36 Bartram Trail Kaleo Fowler, Merrel Payne, Christopher Sylvester, Austin Way 1:35.07
37 Venice Chris George, Rowan Foskin, Griffen Hines, Marlem Louis 1:36.66
38 Master's Academy (Oviedo) Terrance Gibbs, Junior Anderson, Yusef Leak, Tyson Mobley 1:36.70
39 Miramar Brian Balom, Taylor Banks, Desmond Reid, Tyrese Lamour 1:36.72
40 Montverde Academy JoJo Smiley, Ryan Grant, Weston Baptiste, Lincoln Baptist 1:37.18
41 St. Petersburg Malik Williams, Jervon Hinton, Blake Ewert, Robert Dudley 1:37.76
42 Pine Crest Joshua Mahabeer, Daniel Hennelly, Derek Pfeffer, Joshua Gellman 1:39.47
43 FAU High Alex Berry, Zachariah John, Zachary Pizzo, Gavin Hart 1:41.57
  Wildwood Ernest Cooper, III, Jaquan McCants, Oscene Mikell, Terrell Snowden, Jr DQ
  Lincoln Byron Jackson, Rakeel Jack, Dominic Larry, Galen Johnson DQ
  St. Thomas Aquinas Jamal Cooney, Tucker Conine, Jordan Battle, Skinner Quincy DQ
  Nease Willie Grullon, Cyrus Ways, DeQuan Thompson, Joe Bradshaw DNF
Boys 4 x 200m Relay High School Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Miami Northwestern stuart, taylor, robbins, fleming 1:25.86
3 George Jenkins Denson, Cowans, Ott, Rudolph 1:28.29
7 Cardinal Gibbons Bennett, Davis, Saddler, Parodie 1:28.71
8 West Orange McDoom, Jones, Floyd, Duhaney 1:28.75
  Wildwood Cooper, III, McCants, Mikell, Snowden, Jr DQ
Boys 4 x 200m Relay High School Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
6 Miami Columbus Daniel, Holmes, Henderson, Moss 1:28.60
13 Fort Lauderdale Grant, Lewis, Legree, Howell 1:30.14
16 American Heritage Brown, Sutton Jr, Spells, Parker 1:30.32
33 Lake Brantley Richards, Vielot, Williams, Smithson 1:34.51
39 Miramar Balom, Banks, Reid, Lamour 1:36.72
  Lincoln Jackson, Jack, Larry, Johnson DQ
  St. Thomas Aquinas Cooney, Conine, Battle, Quincy DQ
Boys 4 x 200m Relay High School Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME
2 Rickards Calhoun, Bryant, Greenwood, Robinson 1:28.10
9 Winter Park Tirado Bocanegr, Van De Meene, Bertran, Tirado Bocanegr 1:28.94
12 Paul Robeson Mclean, Bowry, Alexander, Melhado 1:30.04
14 Fort Walton Beach Bates, Brundidge, McDonald, Davenport 1:30.23
15 Santa Fe Cola, Goldwire, Watkins, Reid 1:30.30
16 Lehigh Dawson, Davis, Milledge, Milledge 1:30.32
35 Wekiva Green, Hill, Jones, Moore 1:34.72
  Nease Grullon, Ways, Thompson, Bradshaw DNF
Boys 4 x 200m Relay High School Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME
5 North Miami Sam, Guerrier, Walden, Julian 1:28.40
18 Olympia Booker, Rene, Jones, Exil 1:30.71
19 Apopka Pringle, Desseau, Brown, Crawford 1:30.94
23 Creekside Davis, Ramirez, Sauceman, Washington 1:32.43
26 North Fort Myers Charles, Campbell, Ellis, Johnson 1:32.78
32 Naples Breton, Deshommes, Lapham, Wright 1:34.21
36 Bartram Trail Fowler, Payne, Sylvester, Way 1:35.07
Boys 4 x 200m Relay High School Section 5
PL TEAM ATHLETES TIME
21 Olympic Hall, Lind, Tate, Harris 1:31.39
22 First Academy (Orlando) Anthony, Middleton, Robinson, McArdle 1:32.18
24 Evans Jones, Barrett, Lynum, Richardson 1:32.44
27 South Walton Martin, Smith, Mitchum, Scott 1:33.54
28 Fort Myers Washington, Merisier, Harvin, Tucker 1:33.70
29 Celebration O'Neil, Newman, Hutchinson, Valenica 1:33.77
31 Gonzaga Ellington, Smith, Fronda, Rooks 1:34.05
Boys 4 x 200m Relay High School Section 6
PL TEAM ATHLETES TIME
4 Lake Minneola Shannon, Hereman, Pena, Thomas 1:28.31
10 Buchholz Richards, Williams, Keys, Hines 1:29.59
11 Dr. Phillips Pierre, Holland, Campos, Wiley 1:29.73
25 Columbia 1:32.58
37 Venice George, Foskin, Hines, Louis 1:36.66
38 Master's Academy (Oviedo) Gibbs, Anderson, Leak, Mobley 1:36.70
42 Pine Crest Mahabeer, Hennelly, Pfeffer, Gellman 1:39.47
43 FAU High Berry, John, Pizzo, Hart 1:41.57
Boys 4 x 200m Relay High School Section 7
PL TEAM ATHLETES TIME
20 Godby Cauley, Cooper, Baldwin, Barnes 1:31.12
30 Springstead 1:33.88
34 Spruce Creek McMillon, Sharper, Keith, Heard 1:34.62
40 Montverde Academy Smiley, Grant, Baptiste, Baptist 1:37.18
41 St. Petersburg Williams, Hinton, Ewert, Dudley 1:37.76