March 28-30, 2019
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Girls 800m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Ashley Klingenberg JR Lake Brantley 2:14.02 2:44.85
2 Cydni Turner SR FAU High 2:15.53 2:11.47
3 Maisha Atkinson FR FAU High 2:17.19 2:03.48
4 Jadae Barrett JR American Heritage 2:18.12 2:13.98
5 Shyanne Mayes SR West Orange 2:18.15 2:49.93
6 Paola Bencosme SO Braddock 2:18.43 2:40.58
7 Juliana Courville FR Venice 2:18.44 2:53.05
8 Kiarra Jordan JR Rickards 2:18.44 2:11.52
9 Lailah White Junior Paul Robeson 2:18.76 2:43.74
10 Kambry Smith SO Fort Walton Beach 2:18.78 2:57.64
11 Gabrielle Johnson SO Winter Park 2:18.86 1:42.76
12 Jordan Stevens SR Lake Brantley 2:19.11 1:49.90
13 Jaziah Ochoa SR St. Thomas Aquinas 2:19.25 2:27.61
14 Kayla McGuire Junior Richmond Hill 2:19.83 2:21.23
15 Julia Deal JR Ponte Vedra 2:19.87 2:42.25
16 Astoria Beckett SR Apopka 2:20.14 1:53.52
17 Samantha Andreetti SO Apopka 2:20.33 2:21.74
18 Kayla Gholar Junior Richmond Hill 2:20.45 2:05.00
19 Kheli Phillips SO Lake Highland Prep 2:20.46 1:45.35
20 Merlica Faustin SR Naples 2:20.53 1:56.64
21 Marjury Rodriguez JR Mater Academy 2:20.75 1:48.38
22 Cadi Rowe SR Lake Minneola 2:20.79 2:09.53
23 Mackenzie Czurak JR Winter Springs 2:20.84 2:23.66
24 Keniya Dexter Sophomore Cin. Princeton 2:21.60 2:27.27
25 Janel Mitchell FR Sarasota 2:21.66 2:47.16
26 Clarisa Groff FR Winter Park 2:21.78 1:40.67
27 Evie Erikson SR Lake Mary 2:22.13 2:10.76
28 Savannah Schwab SR Tavares 2:22.37 2:03.87
29 PAIGE Cooksey JR Spruce Creek 2:22.84 2:22.84
30 Kylie Kanaar SO Springstead 2:22.92 2:42.93
31 McKenna Hillmer Junior Brookwood 2:22.96 1:52.94
32 Emily Vargas JR Avon Park 2:23.44 2:59.30
33 Emily Horgen JR Benjamin School 2:23.52 3:00.84
34 Cheyanne Morris SR Miramar 2:24.00 2:34.08
35 Sydney Fowler SR Apopka 2:24.04 1:58.12
36 Brittney Chatfield SO St. Thomas Aquinas 2:24.12 2:22.68
37 Alaina Pisello SO Trinity Prep 2:24.30 2:43.06
38 Jirah Arnold SR Lincoln 2:24.77 2:24.77
39 Jillian Kay SO Vanguard (Ocala) 2:25.05 2:42.46
40 Lycia Zavala SR Hillsborough 2:25.21 2:45.54
41 Amanda Schwartz JR Pine Crest 2:25.36 2:28.27
42 Kate Hastings SO Bolles 2:25.61 1:44.84
43 Gabby La Rock SR Venice 2:25.82 1:58.12
44 Samantha Lopez JR Windermere 2:25.89 2:30.27
45 Alexandra Cisneros SR Lake Highland Prep 2:25.91 1:50.90
46 Lauren Bing SO Ponte Vedra 2:25.95 2:09.90
47 Callie Friske SR Calvary Christian (Clr) 2:26.41 3:04.48
48 Allison Astorga SO Braddock 2:26.77 2:07.69
49 Camila Alvarez JR St. Brendan 2:27.08 2:37.38
50 Emma Schlageter SO New Smyrna Beach 2:27.31 2:05.22
51 Niah Pierre SR Dwyer 2:27.42 1:53.52
52 Faith Wallace FR St. Thomas Aquinas 2:28.05 1:54.00
53 Stephy Ormsby JR Fort Myers 2:28.06 2:10.30
54 Logan Straface SO Naples 2:28.11 2:47.37
55 Layne Rivera SO Bolles 2:28.12 2:42.94
56 Katherine Repka FR Seminole 2:28.65 1:44.06
57 Abigail Witt JR Bolles 2:28.95 2:30.44
58 Gabriella Berardi SO Ponte Vedra 2:29.23 1:59.39
59 Olivia Lamontagne JR Gulf Coast 2:29.45 2:39.92
60 Brianna Hiers SO Montverde Academy 2:29.56 2:53.49
61 Jasmine Little FR Dr. Phillips 2:29.62 2:26.63
62 Grayson Iller SR Fleming Island 2:30.04 1:55.53
63 Katie Ranck SO Windermere 2:30.06 2:19.56
64 Jensen Shonk SO Fort Walton Beach 2:30.24 1:51.18
65 Riniya Johnson JR Auburndale 2:30.55 2:10.98
66 Jade Stinson Freshman Cin. Princeton 2:30.90 2:00.72
67 Melanie Podborsky JR Celebration 2:31.56 2:27.02
68 Audrey Nichols Sophomore Milton 2:31.81 2:59.14
69 Lorrie Axelrod JR Pine Crest 2:33.20 3:13.04
70 Hannah Robertson SR Venice 2:33.21 2:39.34
71 Rebecca Duffy SR Bolles 2:33.22 2:42.42
72 Alyssa Mark JR West Orange 2:33.67 2:52.11
73 Sierra Stocker SO Pine Crest 2:33.67 1:59.87
74 Isabella Reyes SR Port Charlotte 2:35.81 3:22.56
75 Fernanda Garcia Moreno SO Ransom Everglades 2:36.88 2:30.61
Girls 800m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ashley Klingenberg JR Lake Brantley 2:14.02
4 Jadae Barrett JR American Heritage 2:18.12
5 Shyanne Mayes SR West Orange 2:18.15
6 Paola Bencosme SO Braddock 2:18.43
9 Lailah White Junior Paul Robeson 2:18.76
10 Kambry Smith SO Fort Walton Beach 2:18.78
13 Jaziah Ochoa SR St. Thomas Aquinas 2:19.25
14 Kayla McGuire Junior Richmond Hill 2:19.83
15 Julia Deal JR Ponte Vedra 2:19.87
16 Astoria Beckett SR Apopka 2:20.14
21 Marjury Rodriguez JR Mater Academy 2:20.75
22 Cadi Rowe SR Lake Minneola 2:20.79
24 Keniya Dexter Sophomore Cin. Princeton 2:21.60
28 Savannah Schwab SR Tavares 2:22.37
30 Kylie Kanaar SO Springstead 2:22.92
33 Emily Horgen JR Benjamin School 2:23.52
34 Cheyanne Morris SR Miramar 2:24.00
41 Amanda Schwartz JR Pine Crest 2:25.36
51 Niah Pierre SR Dwyer 2:27.42
Girls 800m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Cydni Turner SR FAU High 1:48.43 1:56.56 2:42.64 2:08.76 2:15.53
3 Maisha Atkinson FR FAU High 2:52.86 2:28.17 2:37.77 2:04.85 2:17.19
7 Juliana Courville FR Venice 2:26.75 2:29.52 1:49.37 2:41.98 2:18.44
8 Kiarra Jordan JR Rickards 2:44.75 1:56.29 2:54.44 2:25.37 2:18.44
11 Gabrielle Johnson SO Winter Park 1:55.26 2:00.81 1:46.93 1:46.93 2:18.86
12 Jordan Stevens SR Lake Brantley 1:38.77 2:49.72 2:56.67 1:40.16 2:19.11
18 Kayla Gholar Junior Richmond Hill 2:31.69 2:44.33 2:21.86 2:20.45 2:20.45
23 Mackenzie Czurak JR Winter Springs 2:08.17 2:40.56 1:54.08 2:05.35 2:20.84
27 Evie Erikson SR Lake Mary 1:43.76 2:12.18 2:54.82 2:12.18 2:22.13
31 McKenna Hillmer Junior Brookwood 2:02.95 2:45.84 1:57.23 1:52.94 2:22.96
32 Emily Vargas JR Avon Park 2:11.97 1:49.02 2:37.79 1:50.45 2:23.44
35 Sydney Fowler SR Apopka 2:12.52 2:37.01 1:58.12 2:02.44 2:24.04
37 Alaina Pisello SO Trinity Prep 2:51.72 2:14.20 2:12.76 2:08.43 2:24.30
40 Lycia Zavala SR Hillsborough 1:44.56 1:50.36 2:15.05 2:22.31 2:25.21
42 Kate Hastings SO Bolles 3:07.84 2:05.23 2:53.28 2:59.10 2:25.61
50 Emma Schlageter SO New Smyrna Beach 1:47.54 2:33.21 2:27.31 3:02.67 2:27.31
65 Riniya Johnson JR Auburndale 1:45.39 2:36.58 3:09.70 2:41.09 2:30.55
70 Hannah Robertson SR Venice 3:00.79 2:05.64 2:59.26 3:13.05 2:33.21
72 Alyssa Mark JR West Orange 3:15.16 3:01.33 2:30.60 3:18.24 2:33.67
Girls 800m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
17 Samantha Andreetti SO Apopka 2:20.33 2:09.11
19 Kheli Phillips SO Lake Highland Prep 2:20.46 2:13.44
25 Janel Mitchell FR Sarasota 2:21.66 2:27.33
26 Clarisa Groff FR Winter Park 2:21.78 2:41.63
36 Brittney Chatfield SO St. Thomas Aquinas 2:24.12 2:47.18
38 Jirah Arnold SR Lincoln 2:24.77 1:44.24
39 Jillian Kay SO Vanguard (Ocala) 2:25.05 2:12.00
43 Gabby La Rock SR Venice 2:25.82 2:49.16
45 Alexandra Cisneros SR Lake Highland Prep 2:25.91 2:01.11
46 Lauren Bing SO Ponte Vedra 2:25.95 2:50.77
47 Callie Friske SR Calvary Christian (Clr) 2:26.41 2:16.17
53 Stephy Ormsby JR Fort Myers 2:28.06 2:36.95
55 Layne Rivera SO Bolles 2:28.12 2:04.42
57 Abigail Witt JR Bolles 2:28.95 3:04.70
69 Lorrie Axelrod JR Pine Crest 2:33.20 2:33.20
71 Rebecca Duffy SR Bolles 2:33.22 3:06.93
73 Sierra Stocker SO Pine Crest 2:33.67 2:22.92
Girls 800m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Merlica Faustin SR Naples 2:02.27 1:55.24 2:33.18 2:16.32 2:12.10 2:20.53 2:44.42
29 PAIGE Cooksey JR Spruce Creek 2:45.70 2:45.70 2:58.55 1:57.13 2:12.85 2:22.84 2:45.70
44 Samantha Lopez JR Windermere 1:45.04 2:47.78 3:09.66 2:53.61 2:34.65 2:25.89 2:30.27
48 Allison Astorga SO Braddock 2:53.19 3:00.53 2:31.18 2:19.44 2:57.60 2:26.77 2:44.39
49 Camila Alvarez JR St. Brendan 2:24.14 2:15.32 2:57.97 2:43.26 2:59.44 2:27.08 3:02.38
52 Faith Wallace FR St. Thomas Aquinas 2:41.38 3:12.47 2:11.77 2:51.74 3:06.55 2:28.05 2:56.18
54 Logan Straface SO Naples 2:04.42 2:51.81 1:52.57 3:00.70 1:49.61 2:28.11 2:07.38
56 Katherine Repka FR Seminole 2:01.90 2:37.57 2:46.49 2:34.60 3:07.30 2:28.65 2:37.57
58 Gabriella Berardi SO Ponte Vedra 2:35.20 1:59.39 2:14.31 2:33.71 2:09.83 2:29.23 1:59.39
59 Olivia Lamontagne JR Gulf Coast 2:04.05 2:51.87 2:10.03 2:17.50 1:50.60 2:29.45 3:03.83
60 Brianna Hiers SO Montverde Academy 3:03.96 2:26.57 1:44.70 3:12.94 1:44.70 2:29.56 2:17.60
61 Jasmine Little FR Dr. Phillips 2:22.14 1:50.72 2:58.05 2:11.67 1:46.23 2:29.62 2:50.57
62 Grayson Iller SR Fleming Island 2:15.04 3:15.06 2:40.55 2:48.05 2:01.54 2:30.04 2:46.55
63 Katie Ranck SO Windermere 3:07.58 1:46.55 2:00.05 1:48.05 3:15.08 2:30.06 3:09.08
64 Jensen Shonk SO Fort Walton Beach 3:04.80 2:27.24 3:13.81 2:09.21 2:07.71 2:30.24 2:04.70
66 Jade Stinson Freshman Cin. Princeton 1:45.63 2:24.87 2:32.41 1:45.63 1:45.63 2:30.90 2:58.07
67 Melanie Podborsky JR Celebration 2:39.14 3:06.42 3:04.91 3:12.49 2:57.33 2:31.56 2:13.38
68 Audrey Nichols Sophomore Milton 2:22.71 2:34.85 2:22.71 2:01.45 2:42.44 2:31.81 3:11.28
74 Isabella Reyes SR Port Charlotte 3:16.32 2:59.19 2:52.95 2:32.70 3:14.77 2:35.81 3:06.98
75 Fernanda Garcia Moreno SO Ransom Everglades 2:29.04 1:57.66 1:49.82 2:05.51 1:54.53 2:36.88 2:00.80