March 30, 2019
|
George Steinbrenner - Lutz, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alicia Ruiz SO George Jenkins 5:10.48 10
2 Liina Winborn JR Sunlake 5:12.84 8
3 Meadow Millett SO Mitchell 5:15.29 6
4 Jacquelyn Abanses SO George Steinbrenner 5:22.75 5
5 Tabitha Suggs SO Alonso 5:32.57 4
6 Rachel Johnson SR Alonso 5:36.82 3
7 Anna Sentner JR George Jenkins 5:37.02 2
8 Brooke Mullins SO Harmony 5:37.43 1
9 Shannon Gordy SO Sunlake 5:44.02 -
10 Jasmine Valle FR Alonso 5:51.50 -
11 Kaleigh Malick FR George Jenkins 5:52.05 -
12 Isabell Miller FR George Jenkins 5:54.90 -
13 Ayden Krueger JR George Steinbrenner 5:55.93 -
14 Zeda Philipson JR Palm Harbor University 5:56.06 -
15 Allison Hicks SR Harmony 5:57.98 -
16 Mariia Chasovskykh FR Palm Harbor University 5:59.06 -
17 Justine Ruhlman SR Sunlake 6:00.47 -
18 Emelia Huebner FR Seffner Christian 6:01.10 -
19 Kaela Curry SO Palm Harbor University 6:05.65 -
20 Ashley Spires SO Sunlake 6:06.94 -
21 Haley Lewis SR Mitchell 6:12.91 -
22 Jordan Bradley FR Mitchell 6:14.47 -
23 Jenna Lind FR George Steinbrenner 6:14.88 -
24 Georgia Flint FR Riverview (Sarasota) 6:16.26 -
25 Brianna Patane SO Wiregrass Ranch 6:16.90 -
26 Hailey Barron SR Wiregrass Ranch 6:17.97 -
27 Emily Redmon JR Mitchell 6:22.04 -
28 Claire Darrin JR Harmony 6:25.34 -
29 Breanna Preiser SO Wiregrass Ranch 6:25.55 -
30 Juliana Chambers JR Riverview (Sarasota) 6:29.44 -
31 Caroline Creevy SO Riverview (Sarasota) 6:30.75 -
32 Sonia Santibanez SR Kathleen 6:34.02 -
33 Rachel Forgas SO Wiregrass Ranch 6:36.29 -
34 Alyssa Brown JR Riverview (Sarasota) 6:39.71 -
35 Madison Burkhalter FR Harmony 6:49.16 -
36 Lesley McKenzie 8 Seffner Christian 6:51.72 -
37 Adin Kortuem SO Harmony 7:11.62 -
38 Katelyn Stebbins FR Tampa Bay Tech 7:15.87 -
39 Desiree Scott JR Seffner Christian 7:23.26 -
40 Michaela Heitler SO Tampa Catholic 7:35.79 -
  Valentina Cortes FR Alonso DNS   
  Sarah Magee SR George Steinbrenner DNS   
  Abby Forillo SO Admiral Farragut DNS   
  Rocio Gonzalez-Lopez FR Lake Wales DNS   
  Kourtney Warren SO King DNS   
  Madison Moore SO Admiral Farragut DNS   
  Estefania Acosta SR Land O'Lakes DNS   
  Emma Coyne SO Alonso DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alicia Ruiz SO George Jenkins 5:10.48 10
2 Liina Winborn JR Sunlake 5:12.84 8
3 Meadow Millett SO Mitchell 5:15.29 6
4 Jacquelyn Abanses SO George Steinbrenner 5:22.75 5
5 Tabitha Suggs SO Alonso 5:32.57 4
6 Rachel Johnson SR Alonso 5:36.82 3
7 Anna Sentner JR George Jenkins 5:37.02 2
9 Shannon Gordy SO Sunlake 5:44.02 -
11 Kaleigh Malick FR George Jenkins 5:52.05 -
12 Isabell Miller FR George Jenkins 5:54.90 -
13 Ayden Krueger JR George Steinbrenner 5:55.93 -
15 Allison Hicks SR Harmony 5:57.98 -
20 Ashley Spires SO Sunlake 6:06.94 -
  Sarah Magee SR George Steinbrenner DNS   
  Kourtney Warren SO King DNS   
  Estefania Acosta SR Land O'Lakes DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Brooke Mullins SO Harmony 5:37.43 1
10 Jasmine Valle FR Alonso 5:51.50 -
14 Zeda Philipson JR Palm Harbor University 5:56.06 -
16 Mariia Chasovskykh FR Palm Harbor University 5:59.06 -
17 Justine Ruhlman SR Sunlake 6:00.47 -
18 Emelia Huebner FR Seffner Christian 6:01.10 -
19 Kaela Curry SO Palm Harbor University 6:05.65 -
21 Haley Lewis SR Mitchell 6:12.91 -
22 Jordan Bradley FR Mitchell 6:14.47 -
23 Jenna Lind FR George Steinbrenner 6:14.88 -
24 Georgia Flint FR Riverview (Sarasota) 6:16.26 -
25 Brianna Patane SO Wiregrass Ranch 6:16.90 -
26 Hailey Barron SR Wiregrass Ranch 6:17.97 -
29 Breanna Preiser SO Wiregrass Ranch 6:25.55 -
30 Juliana Chambers JR Riverview (Sarasota) 6:29.44 -
31 Caroline Creevy SO Riverview (Sarasota) 6:30.75 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Emily Redmon JR Mitchell 6:22.04 -
28 Claire Darrin JR Harmony 6:25.34 -
32 Sonia Santibanez SR Kathleen 6:34.02 -
33 Rachel Forgas SO Wiregrass Ranch 6:36.29 -
34 Alyssa Brown JR Riverview (Sarasota) 6:39.71 -
35 Madison Burkhalter FR Harmony 6:49.16 -
36 Lesley McKenzie 8 Seffner Christian 6:51.72 -
37 Adin Kortuem SO Harmony 7:11.62 -
38 Katelyn Stebbins FR Tampa Bay Tech 7:15.87 -
39 Desiree Scott JR Seffner Christian 7:23.26 -
40 Michaela Heitler SO Tampa Catholic 7:35.79 -
  Valentina Cortes FR Alonso DNS   
  Madison Moore SO Admiral Farragut DNS   
  Abby Forillo SO Admiral Farragut DNS   
  Rocio Gonzalez-Lopez FR Lake Wales DNS   
  Emma Coyne SO Alonso DNS