March 14, 2019
|
Glades Central - Belle Glade, FL
|
Timing: Mogo Timing

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Antonio Laidler SR Glades Central 10.92 10 0.3
2 Kevon Purnell SR Palm Beach Lakes 11.05 8 0.3
3 Giovanni Grennell SR Monarch 11.08 6 0.3
4 Malichi Bent SO Pahokee 11.20 5 0.3
5 Tevaris Powell SR Pahokee 11.22 4 0.3
6 Jaden Alexis SO Monarch 11.32 3 -0.6
7 Leroy Love SR Pahokee 11.34 2 0.3
8 Brandon Schabert SO Seminole Ridge 11.53 1 -0.6
9 Robert Wolfkill JR Seminole Ridge 11.56 - -0.6
10 Micah Butler JR Palm Beach Lakes 11.58 - -0.6
11 Darius Gerald JR Palm Beach Lakes 11.60 - -0.6
12 Lopez Lumaine FR Boynton Beach 11.62 - 0.2
13 Lavonski Williams SR Pahokee 11.68 - 0.3
14 Joshua Corcoran SO Monarch 11.69 - -0.6
15 Harvey Reynolds SR Palm Beach Lakes 11.85 - 0.3
16 Jocely Celin JR Lake Worth 11.90 - -0.6
17 Frederick Cage SO American Heritage (DB) 11.94 - 0.2
18 Rashad Hayes FR Boynton Beach 11.96 - 0.2
19 Adam Morales SO Seminole Ridge 12.03 - 0.2
20 Anthony McPhee JR Glades Day 12.06 - 0.2
21 Brendan Dennis JR Lake Worth 12.12 - 0.2
22 Kerby Celestin SR Seminole Ridge 12.19 - -0.1
23 Jackson Sneed FR Monarch 12.21 - -0.3
24 Djosmithe Aurelien SO Boynton Beach 12.26 - 0.2
25 Djuan Mcfarlin SO Royal Palm Beach 12.26 - -0.1
26 edward johnson SR Royal Palm Beach 12.38 - -0.1
27 Scott Kane JR Glades Day 13.15 - -0.1
28 Ethan Schwartz 8 American Heritage (DB) 13.24 - -0.3
29 Wyatt Vallee 7 Glades Day 13.99 - -0.1
  Dallis Smalls JR American Heritage (DB) NT    -
  Willie Smith Sophomore Ahfachkee NT    -
  Tyler Gaskin JR American Heritage (DB) NT    -
  Jacob Camacho SO Glades Day NT    -
  Del Louidor JR Lake Worth NT    -
  john noel FR Boynton Beach NT    -
  Jeremiah Pickup Freshman Ahfachkee NT    -
Boys' 100 Meters Section 1
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Jackson Sneed FR Monarch 12.21 -
28 Ethan Schwartz 8 American Heritage (DB) 13.24 -
  john noel FR Boynton Beach NT   
  Willie Smith Sophomore Ahfachkee NT   
Boys' 100 Meters Section 2
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Kerby Celestin SR Seminole Ridge 12.19 -
25 Djuan Mcfarlin SO Royal Palm Beach 12.26 -
26 edward johnson SR Royal Palm Beach 12.38 -
27 Scott Kane JR Glades Day 13.15 -
29 Wyatt Vallee 7 Glades Day 13.99 -
  Jeremiah Pickup Freshman Ahfachkee NT   
  Jacob Camacho SO Glades Day NT   
  Tyler Gaskin JR American Heritage (DB) NT   
Boys' 100 Meters Section 3
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Lopez Lumaine FR Boynton Beach 11.62 -
17 Frederick Cage SO American Heritage (DB) 11.94 -
18 Rashad Hayes FR Boynton Beach 11.96 -
19 Adam Morales SO Seminole Ridge 12.03 -
20 Anthony McPhee JR Glades Day 12.06 -
21 Brendan Dennis JR Lake Worth 12.12 -
24 Djosmithe Aurelien SO Boynton Beach 12.26 -
  Del Louidor JR Lake Worth NT   
Boys' 100 Meters Section 4
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Jaden Alexis SO Monarch 11.32 3
8 Brandon Schabert SO Seminole Ridge 11.53 1
9 Robert Wolfkill JR Seminole Ridge 11.56 -
10 Micah Butler JR Palm Beach Lakes 11.58 -
11 Darius Gerald JR Palm Beach Lakes 11.60 -
14 Joshua Corcoran SO Monarch 11.69 -
16 Jocely Celin JR Lake Worth 11.90 -
  Dallis Smalls JR American Heritage (DB) NT   
Boys' 100 Meters Section 5
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Antonio Laidler SR Glades Central 10.92 10
2 Kevon Purnell SR Palm Beach Lakes 11.05 8
3 Giovanni Grennell SR Monarch 11.08 6
4 Malichi Bent SO Pahokee 11.20 5
5 Tevaris Powell SR Pahokee 11.22 4
7 Leroy Love SR Pahokee 11.34 2
13 Lavonski Williams SR Pahokee 11.68 -
15 Harvey Reynolds SR Palm Beach Lakes 11.85 -