March 8, 2019
|
Astronaut HS - Titusville, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Kai Cheatham JR Cocoa Beach 3:48.37 3:28.87 3:42.80 4:38.49 10
2 Simon Devoss SO Astronaut 6:00.51 4:47.85 5:18.59 4:39.46 8
3 Luke Metcalf SR Bishop Moore 5:47.73 3:19.52 5:53.43 4:45.02 6
4 Daniel Kryc FR Astronaut 5:18.70 3:46.82 5:56.02 4:47.11 5
5 Matthew Cummings SR Cocoa Beach 4:40.39 5:03.52 5:12.19 4:49.06 4
6 Marcus Lisman SO Bishop Moore 4:30.91 5:52.48 4:36.74 4:51.30 3
7 Aidan Mason FR Satellite 4:44.06 6:08.98 4:23.56 4:52.84 2
8 Timothy Maynard SR Astronaut 4:30.96 5:09.25 5:35.76 4:54.52 1
9 Kyle Diamond SR Titusville 5:38.76 3:32.09 3:43.88 4:54.57 -
10 Dakotah Lucarelli-van buskir FR Bishop Moore 3:56.80 6:24.80 5:34.48 4:56.00 -
11 Brandon Mchugh JR Astronaut 3:31.26 5:27.30 5:39.20 4:57.54 -
12 Joshua Workowski JR Circle Christian 5:01.24 4:16.50 4:37.38 4:58.25 -
13 Graeme Burns SO Satellite 4:36.57 4:24.54 4:24.54 5:00.61 -
14 Jack Miller SO Trinity Prep 4:01.46 4:55.79 6:17.28 5:01.82 -
15 Gabe Taylor JR Satellite 6:22.89 5:09.96 3:44.88 5:03.88 -
16 Dayton Law FR Satellite 5:28.35 5:55.71 4:06.26 5:04.02 -
17 Prescott Da Vitoria Lobo SR Trinity Prep 4:41.52 3:58.68 5:06.00 5:06.00 -
18 Reagan Ward SR Titusville 5:30.61 4:07.96 6:22.65 5:06.12 -
19 Nicholas Reynolds SR Titusville 4:35.75 3:58.98 4:08.17 5:06.38 -
20 Christopher Haak SR Circle Christian 4:33.98 6:27.88 6:12.49 5:07.84 -
21 Ian Sardella FR Edgewood 5:34.48 5:25.19 4:23.25 5:09.70 -
22 Devin Harris SR Cocoa Beach 6:37.34 4:30.07 4:48.69 5:10.42 -
23 Malachi Jones JR Titusville 3:48.16 5:21.92 4:03.79 5:12.54 -
24 Jacob Gulde JR Bishop Moore 5:56.77 6:06.16 4:38.53 5:12.95 -
25 Andrew Preusser SR Bishop Moore 4:22.20 5:41.18 4:28.52 5:15.90 -
26 Caleb Phillips SO Titusville 6:02.14 6:05.31 3:55.07 5:17.66 -
27 Caleb Pezzi SR Bishop Moore 5:20.88 6:05.36 4:36.40 5:17.70 -
28 Caleb Bonell SO Cocoa Beach 6:15.04 6:05.51 3:45.66 5:17.83 -
29 Andrew Hill SO Rockledge 4:17.50 3:48.89 6:34.20 5:17.90 -
30 Noah Atwell FR Circle Christian 3:57.82 4:23.53 4:42.81 5:21.37 -
31 Tommy Tibbets SO Cocoa Beach 4:49.47 4:30.17 6:13.09 5:21.63 -
32 Imani Providence-Toby JR Cocoa Beach 4:24.35 3:58.56 6:42.97 5:22.37 -
33 Justin Janke SO Edgewood 5:42.19 6:17.70 5:13.14 5:22.82 -
34 Gabe Bossenberry FR Satellite 5:09.60 6:18.04 5:38.93 5:25.89 -
35 Steve Shi SO Rockledge 4:49.28 6:41.04 6:01.60 5:28.72 -
36 Nicholas Sweeney FR Bishop Moore 4:39.55 5:42.78 6:06.07 5:32.79 -
37 Eric Ryan JR Astronaut 6:07.13 5:30.42 4:20.33 5:33.75 -
38 Tyler Worthington SO Titusville 6:38.17 5:21.21 6:31.47 5:34.59 -
39 Brandon Trenta FR Bishop Moore 6:52.16 4:01.27 5:14.99 5:35.09 -
40 Adam Ussery JR Edgewood 5:57.93 6:55.34 5:03.91 5:37.67 -
41 Noah Conley FR Astronaut 5:00.22 6:18.69 5:58.22 5:41.16 -
42 Brett Woodard SO Titusville 4:55.89 4:41.80 4:27.71 5:52.24 -
43 Jacob Capps JR Circle Christian 5:43.93 5:32.95 6:16.86 6:05.88 -
44 Dominic Roose FR Astronaut 6:37.50 6:37.50 5:53.33 6:08.05 -
45 Chase Leighton FR Astronaut 4:30.68 7:48.93 4:45.93 6:21.24 -
46 Matthew Champagne FR Astronaut 6:01.63 5:34.11 6:29.14 6:33.07 -
  Andrew Taramykin JR Bishop Moore NT NT NT NT -
  Christopher Townsend SO Edgewood NT NT NT NT -
  Michael Kirwan FR Circle Christian NT NT NT NT -
  Colton Sall JR Cocoa Beach NT NT NT NT -
  Theo Cox SR Edgewood NT NT NT NT -
  Orion Montemurno SO Rockledge NT NT NT NT -
  Matthew Hutchins FR Astronaut NT NT NT NT -
  Gavin Goodlick SO Satellite NT NT NT NT -
  Spencer Hammond SR Astronaut NT NT NT NT -
  Kaesen Foltyn JR Titusville NT NT NT NT -
  Caleb Vanderburg SR Satellite NT NT NT NT -
  Christopher Flavell FR Astronaut NT NT NT NT -
  Corbin Goodyear SR Bishop Moore NT NT NT NT -
  Gavin OBrien JR Astronaut NT NT NT NT -
  Noah Bixby SO Titusville NT NT NT NT -
  Michael Albro FR Astronaut NT NT NT NT -
  Tyler McRorie JR Bishop Moore NT NT NT NT -
  Francisco Soriano SO Titusville NT NT NT NT -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Timothy Maynard SR Astronaut 4:54.52 4:10.35 5:50.48 4:36.85 3:26.17 6:22.88 1
10 Dakotah Lucarelli-van buskir FR Bishop Moore 4:56.00 5:10.80 5:19.68 4:58.96 4:32.32 5:55.20 -
11 Brandon Mchugh JR Astronaut 4:57.54 5:54.08 3:37.21 4:18.86 5:45.15 4:54.57 -
18 Reagan Ward SR Titusville 5:06.12 5:03.06 4:41.63 5:48.98 5:06.12 4:41.63 -
26 Caleb Phillips SO Titusville 5:17.66 5:01.78 6:46.61 4:30.02 5:43.08 4:33.19 -
27 Caleb Pezzi SR Bishop Moore 5:17.70 6:33.95 5:20.88 3:51.93 6:53.01 5:59.01 -
32 Imani Providence-Toby JR Cocoa Beach 5:22.37 4:01.78 6:07.51 4:34.02 4:40.47 5:54.61 -
35 Steve Shi SO Rockledge 5:28.72 4:06.54 6:04.88 6:54.19 3:56.68 7:00.77 -
36 Nicholas Sweeney FR Bishop Moore 5:32.79 5:32.79 7:12.63 6:09.40 4:16.25 4:06.27 -
37 Eric Ryan JR Astronaut 5:33.75 6:13.80 5:37.09 5:03.72 6:27.15 5:00.38 -
38 Tyler Worthington SO Titusville 5:34.59 4:14.29 4:31.02 7:04.93 7:08.28 4:27.68 -
39 Brandon Trenta FR Bishop Moore 5:35.09 5:45.15 4:41.48 4:28.08 4:18.02 5:21.69 -
40 Adam Ussery JR Edgewood 5:37.67 6:04.69 5:30.92 7:02.09 3:56.37 4:33.52 -
41 Noah Conley FR Astronaut 5:41.16 4:12.46 4:02.23 6:05.05 7:20.10 4:36.34 -
42 Brett Woodard SO Titusville 5:52.24 6:06.33 5:17.02 5:48.72 6:38.04 6:48.60 -
43 Jacob Capps JR Circle Christian 6:05.88 7:30.04 4:41.73 4:38.07 4:45.39 6:46.13 -
44 Dominic Roose FR Astronaut 6:08.05 5:53.33 6:26.46 5:38.61 7:14.30 5:20.21 -
45 Chase Leighton FR Astronaut 6:21.24 5:12.62 6:09.81 7:45.12 6:05.99 6:25.06 -
46 Matthew Champagne FR Astronaut 6:33.07 7:24.17 6:17.35 6:52.73 7:35.97 8:03.48 -
  Spencer Hammond SR Astronaut NT NT NT NT NT NT -
  Matthew Hutchins FR Astronaut NT NT NT NT NT NT -
  Michael Kirwan FR Circle Christian NT NT NT NT NT NT -
  Christopher Flavell FR Astronaut NT NT NT NT NT NT -
  Corbin Goodyear SR Bishop Moore NT NT NT NT NT NT -
  Michael Albro FR Astronaut NT NT NT NT NT NT -
  Tyler McRorie JR Bishop Moore NT NT NT NT NT NT -
  Christopher Townsend SO Edgewood NT NT NT NT NT NT -
  Orion Montemurno SO Rockledge NT NT NT NT NT NT -
  Gavin Goodlick SO Satellite NT NT NT NT NT NT -
  Noah Bixby SO Titusville NT NT NT NT NT NT -
  Francisco Soriano SO Titusville NT NT NT NT NT NT -
  Theo Cox SR Edgewood NT NT NT NT NT NT -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kai Cheatham JR Cocoa Beach 3:42.80 4:16.21 4:05.08 4:02.29 4:38.49 10
2 Simon Devoss SO Astronaut 3:35.19 4:17.11 3:46.37 3:32.39 4:39.46 8
3 Luke Metcalf SR Bishop Moore 4:05.12 5:59.13 6:07.68 5:27.78 4:45.02 6
4 Daniel Kryc FR Astronaut 6:13.25 3:35.34 6:07.50 3:55.43 4:47.11 5
5 Matthew Cummings SR Cocoa Beach 5:03.52 3:51.25 4:37.50 3:57.03 4:49.06 4
6 Marcus Lisman SO Bishop Moore 6:07.04 5:26.26 4:30.91 4:45.48 4:51.30 3
7 Aidan Mason FR Satellite 5:48.48 4:46.99 4:26.49 5:25.06 4:52.84 2
9 Kyle Diamond SR Titusville 4:07.44 6:14.11 6:20.00 5:32.87 4:54.57 -
12 Joshua Workowski JR Circle Christian 4:34.39 5:45.97 6:24.75 3:34.74 4:58.25 -
13 Graeme Burns SO Satellite 4:42.58 6:09.75 5:27.67 5:27.67 5:00.61 -
14 Jack Miller SO Trinity Prep 4:37.68 4:34.66 5:35.02 5:04.84 5:01.82 -
15 Gabe Taylor JR Satellite 6:28.97 5:25.16 3:32.72 4:00.07 5:03.88 -
16 Dayton Law FR Satellite 3:32.82 4:54.90 4:15.38 6:26.11 5:04.02 -
17 Prescott Da Vitoria Lobo SR Trinity Prep 5:54.96 5:30.48 4:20.10 4:26.22 5:06.00 -
19 Nicholas Reynolds SR Titusville 4:02.04 5:18.64 4:57.19 6:38.30 5:06.38 -
20 Christopher Haak SR Circle Christian 6:34.04 4:03.20 5:32.47 3:57.04 5:07.84 -
21 Ian Sardella FR Edgewood 4:13.96 4:23.25 5:31.38 6:08.55 5:09.70 -
22 Devin Harris SR Cocoa Beach 3:49.71 6:15.61 6:31.13 4:58.01 5:10.42 -
23 Malachi Jones JR Titusville 5:09.42 3:48.16 6:46.31 4:47.54 5:12.54 -
24 Jacob Gulde JR Bishop Moore 4:10.36 4:51.05 5:31.73 5:00.44 5:12.95 -
25 Andrew Preusser SR Bishop Moore 5:56.97 4:44.31 4:44.31 5:28.54 5:15.90 -
28 Caleb Bonell SO Cocoa Beach 4:04.73 4:33.34 4:39.69 4:20.62 5:17.83 -
29 Andrew Hill SO Rockledge 5:46.52 6:27.84 3:42.53 4:17.50 5:17.90 -
30 Noah Atwell FR Circle Christian 6:16.01 5:50.30 4:58.88 4:42.81 5:21.37 -
31 Tommy Tibbets SO Cocoa Beach 3:45.15 6:19.53 5:40.93 4:14.09 5:21.63 -
33 Justin Janke SO Edgewood 5:26.05 3:45.98 4:40.86 5:32.51 5:22.82 -
34 Gabe Bossenberry FR Satellite 6:01.74 4:59.82 4:59.82 5:25.89 5:25.89 -
  Andrew Taramykin JR Bishop Moore NT NT NT NT NT -
  Colton Sall JR Cocoa Beach NT NT NT NT NT -
  Gavin OBrien JR Astronaut NT NT NT NT NT -
  Caleb Vanderburg SR Satellite NT NT NT NT NT -
  Kaesen Foltyn JR Titusville NT NT NT NT NT -