March 19, 2019
|
Santa Fe - Alachua, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Ani Veltcheva FR Gainesville 4:58.85 5:14.57 4:24.24 10
2 Lauren Jones FR Oak Hall 3:54.67 5:25.93 4:14.23 8
3 Harrison Grooms SO Oak Hall 6:34.92 5:29.10 6:48.09 6
4 Laci Herron FR P. K. Yonge 3:57.56 5:34.59 7:11.63 5
5 Allison Drummond SO Buchholz 5:54.54 5:37.65 5:14.02 4
6 Gabriella Aulisio SO Oak Hall 4:54.21 5:42.10 6:57.37 3
7 Glenna Li JR Buchholz 4:44.11 5:42.30 6:02.84 2
8 Caitlin Rowe FR Buchholz 6:58.50 5:48.75 6:06.19 1
9 Sydney Miller 8 Oak Hall 6:23.64 5:48.76 5:24.35 -
10 Esther Loosli JR Buchholz 6:24.04 5:49.12 4:42.79 -
11 Safi Chalfin-Smith JR Gainesville 5:14.43 6:01.41 7:02.85 -
12 Scotlyn Silvey JR Gainesville 5:38.65 6:04.14 6:33.28 -
13 Kara Barnes SR Santa Fe 6:27.59 6:09.13 6:23.90 -
14 Brooke Bedson FR Gainesville 6:47.69 6:10.62 6:14.33 -
15 Katherine Gretz FR Santa Fe 7:33.00 6:17.50 5:20.88 -
16 Ariel Anderson SO Santa Fe 5:13.40 6:17.59 7:33.11 -
17 Elizabeth Muir JR St. Francis 6:13.21 6:20.82 5:00.85 -
18 Riley Blackwelder FR P. K. Yonge 7:53.78 6:22.08 5:05.67 -
19 Ella Steen FR Santa Fe 5:25.50 6:22.94 4:31.89 -
20 Alivia Hunter SO Newberry 6:56.42 6:25.57 4:53.04 -
21 Lauren Shaw JR Eastside 5:02.76 7:00.50 4:54.35 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
14 Brooke Bedson FR Gainesville 6:10.62 5:11.32 4:19.44 7:50.69 -
15 Katherine Gretz FR Santa Fe 6:17.50 5:28.43 4:54.45 4:43.13 -
17 Elizabeth Muir JR St. Francis 6:20.82 7:14.14 4:34.19 6:51.29 -
18 Riley Blackwelder FR P. K. Yonge 6:22.08 6:18.26 5:59.16 5:40.06 -
19 Ella Steen FR Santa Fe 6:22.94 6:45.92 7:58.68 5:59.97 -
20 Alivia Hunter SO Newberry 6:25.57 8:01.97 6:56.42 5:50.87 -
21 Lauren Shaw JR Eastside 7:00.50 5:49.02 5:53.22 5:36.40 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ani Veltcheva FR Gainesville 5:14.57 10
2 Lauren Jones FR Oak Hall 5:25.93 8
3 Harrison Grooms SO Oak Hall 5:29.10 6
4 Laci Herron FR P. K. Yonge 5:34.59 5
5 Allison Drummond SO Buchholz 5:37.65 4
6 Gabriella Aulisio SO Oak Hall 5:42.10 3
7 Glenna Li JR Buchholz 5:42.30 2
8 Caitlin Rowe FR Buchholz 5:48.75 1
9 Sydney Miller 8 Oak Hall 5:48.76 -
10 Esther Loosli JR Buchholz 5:49.12 -
11 Safi Chalfin-Smith JR Gainesville 6:01.41 -
12 Scotlyn Silvey JR Gainesville 6:04.14 -
13 Kara Barnes SR Santa Fe 6:09.13 -
16 Ariel Anderson SO Santa Fe 6:17.59 -