March 14, 2019
|
Hernando - Brooksville, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacob Hensley SR Citrus 4:39.48 4:31.34 4:09.64 3:39.79 3:56.07 10
2 Corien Canada JR Central (Brooksville) 4:25.97 4:31.39 4:04.26 3:42.54 4:25.97 8
3 Rayaan Kader SO Springstead 4:50.75 4:50.75 5:48.90 3:23.53 5:46.00 6
4 Cody Thompson JR Crystal River 6:25.01 4:56.16 3:59.89 6:01.32 4:41.36 5
5 Adam Rahman FR Nature Coast 6:00.87 4:58.24 5:10.17 6:06.84 5:37.02 4
6 Kadin Rahman FR Nature Coast 5:04.24 4:58.27 6:15.82 5:40.03 4:37.40 3
7 Caden Colver SR Tarpon Springs 5:26.79 4:59.80 3:47.85 5:17.79 4:41.82 2
8 Robert Burgos SO Springstead 5:55.48 5:01.25 3:51.97 5:28.37 4:55.23 1
9 John Carbone FR Central (Brooksville) 5:33.21 5:05.69 4:10.67 4:04.56 6:03.78 -
10 Samuel Flook SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:28.81 5:16.24 4:31.97 3:47.70 6:35.30 -
11 Joseph Obradovich SO Land O'Lakes 4:24.38 5:18.53 4:18.01 5:40.83 5:12.16 -
12 Ian Buckingham FR Crystal River 3:49.53 5:18.78 4:18.22 6:54.42 5:53.85 -
13 Joseph Levesque SO Land O'Lakes 6:20.69 5:19.90 3:56.73 4:03.13 6:04.69 -
14 Charlie Mindrup FR Fivay 4:45.02 5:20.24 4:06.59 5:39.46 3:53.78 -
15 Devin Payne FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:05.33 5:22.80 6:14.45 3:45.96 4:50.52 -
16 Josh Morales SO Weeki Wachee 6:39.27 5:29.97 4:30.58 6:26.07 3:50.98 -
17 Ryan Schubert JR Central (Brooksville) 6:10.48 5:30.78 5:40.71 6:53.48 6:50.17 -
18 Tyler Langenberg SR Hernando 5:59.10 5:32.50 4:32.65 5:42.48 5:35.83 -
19 Lathen Falk FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 6:24.29 5:37.09 4:33.05 5:13.50 5:13.50 -
20 Cole Waide SR Fivay 4:43.88 5:37.95 4:54.02 6:21.89 6:59.06 -
21 Lewis Dimech SR Citrus 7:04.12 5:39.29 7:04.12 5:15.54 6:47.15 -
22 Richard Meyer FR Weeki Wachee 5:43.15 5:50.15 6:18.17 5:50.15 7:35.20 -
23 Jason Stukes SO Crystal River 4:41.62 5:56.48 6:21.44 5:24.40 5:13.71 -
24 Mattheos Pennell SR Hernando 7:04.41 6:15.58 4:30.42 7:41.97 5:56.81 -
25 Jack Gardner FR Citrus 4:37.08 6:24.83 6:09.44 6:13.29 7:18.71 -
  Zach Morales SO Weeki Wachee NT NT NT NT NT   
  Shawn Molnar JR Fivay NT NT NT NT NT   
  Joseph Ostroski JR Springstead NT NT NT NT NT   
  Maxwell Littman SR Bishop McLaughlin NT NT NT NT NT   
  Bryce Montoya JR Nature Coast NT NT NT NT NT   
  Adam Hahn SR Land O'Lakes NT NT NT NT NT   
  Ross Stalcup SR Hernando DNF DNF DNF DNF DNF   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Robert Burgos SO Springstead 5:01.25 1
11 Joseph Obradovich SO Land O'Lakes 5:18.53 -
12 Ian Buckingham FR Crystal River 5:18.78 -
13 Joseph Levesque SO Land O'Lakes 5:19.90 -
14 Charlie Mindrup FR Fivay 5:20.24 -
15 Devin Payne FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:22.80 -
16 Josh Morales SO Weeki Wachee 5:29.97 -
17 Ryan Schubert JR Central (Brooksville) 5:30.78 -
18 Tyler Langenberg SR Hernando 5:32.50 -
19 Lathen Falk FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:37.09 -
20 Cole Waide SR Fivay 5:37.95 -
21 Lewis Dimech SR Citrus 5:39.29 -
22 Richard Meyer FR Weeki Wachee 5:50.15 -
23 Jason Stukes SO Crystal River 5:56.48 -
24 Mattheos Pennell SR Hernando 6:15.58 -
25 Jack Gardner FR Citrus 6:24.83 -
  Maxwell Littman SR Bishop McLaughlin NT   
  Zach Morales SO Weeki Wachee NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacob Hensley SR Citrus 4:50.34 3:26.22 4:31.34 5:14.76 5:50.03 5:31.04 5:09.33 10
2 Corien Canada JR Central (Brooksville) 4:39.54 4:01.54 4:31.39 4:44.96 4:23.25 5:22.96 4:20.54 8
3 Rayaan Kader SO Springstead 3:32.25 4:59.48 4:50.75 5:31.46 3:35.16 3:38.07 4:15.86 6
4 Cody Thompson JR Crystal River 4:50.24 6:16.13 4:56.16 5:28.74 4:41.36 4:59.13 4:35.43 5
5 Adam Rahman FR Nature Coast 5:37.02 4:28.42 4:58.24 3:31.75 4:52.28 4:10.53 5:28.07 4
6 Kadin Rahman FR Nature Coast 4:34.41 6:18.81 4:58.27 4:55.29 4:13.53 5:13.19 3:40.72 3
7 Caden Colver SR Tarpon Springs 6:26.75 4:29.82 4:59.80 4:35.82 5:02.80 5:23.79 3:41.86 2
9 John Carbone FR Central (Brooksville) 5:08.75 4:47.35 5:05.69 6:22.12 5:36.26 5:48.49 6:28.23 -
10 Samuel Flook SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 3:47.70 5:54.19 5:16.24 6:47.95 3:47.70 4:57.27 4:09.83 -
  Shawn Molnar JR Fivay NT NT NT NT NT NT NT   
  Joseph Ostroski JR Springstead NT NT NT NT NT NT NT   
  Adam Hahn SR Land O'Lakes NT NT NT NT NT NT NT   
  Bryce Montoya JR Nature Coast NT NT NT NT NT NT NT   
  Ross Stalcup SR Hernando DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF