March 16, 2019
|
Raines - Jacksonville, FL

Girls' 200 Meters Finals

W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cydney Wright SO Mainland 23.90 10
2 Jacious Sears SR Palm Beach Gardens 23.94 8
3 Zahria Allers JR St. Thomas Aquinas 24.11 6
4 Christon Kingcade SR Miami Northwestern 25.34 5
5 Jacquell Lewis JR Florida High 25.55 4
6 Lamaria Washington SO Miami Northwestern 25.82 3

Girls' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Cydney Wright SO Mainland 24.49 0.3
2 Zahria Allers JR St. Thomas Aquinas 24.87 -1.7
3 Jacious Sears SR Palm Beach Gardens 24.93 -0.2
4 Zariere Dumas Junior Hillcrest 24.98 -0.4
5 Lamaria Washington SO Miami Northwestern 25.23 1.5
6 Miracle Johnson FR Ocoee 25.28 0.2
7 Christon Kingcade SR Miami Northwestern 25.38 -0.1
8 Jacquell Lewis JR Florida High 25.39 0.9
9 A’Kyrah O'Banner JR Godby 25.44 -1.3
10 Alliann Johnson JR Osceola (Kissimmee) 25.48 -0.9
11 Tahja Peoples SR Oakleaf 25.80 -0.4
12 Leiya Green JR Raines 25.91 0.3
12 Shaniya Berry JR Paxon 25.91 -1.3
14 Naveyh Frost SO Godby 26.08 -0.9
15 Alliyah Allwood SR Ocoee 26.11 0.9
15 Charity Campbell SR Atlantic Coast 26.11 -0.1
17 Alexis Woodall SR Hillsborough 26.13 -0.2
18 Nadia Collins SO Leon 26.16 -1.3
19 Germanie Bozeman JR Trinity Christian (Jax) 26.29 -1.2
20 Kristina Drew SR The Rock 26.30 1.5
21 Ke'Aria Henderson SO North Marion 26.35 -1.3
22 Miahna Harden SO Lincoln 26.48 -1.7
23 Arianna Eason FR Oakleaf 26.58 -0.9
24 Janasia Cox SR Gadsden County 26.66 0.9
25 Cartashous Valentines SO Palatka 26.74 -0.4
26 DeMia Harris FR Orange Park 26.77 0.2
27 Shaliyah Brown JR Windermere 26.85 0.9
27 Shakaeja Dore SO Dr. Phillips 26.85 -0.2
29 Nataki Close SR Lincoln 26.86 -0.9
30 Breanna Mosley Junior Tucker 27.05 1.5
31 Susann Kaufmann SR Flagler Palm Coast 27.07 0.2
32 A Powell SO Sandalwood 27.20 -1.7
33 Alison Rivero SO Palm Beach Central 27.23 1.5
34 Danielle Shaw SR Rickards 27.35 0.3
35 Courtney Mosley SO Mandarin 27.43 0.3
36 Jarvia Carr FR Dr. Phillips 27.45 -1.3
36 Nyzjayla Jeffery-Lee Senior Hillcrest 27.45 1.5
38 Myra Smith Sophomore Battery Creek 27.50 -1.2
39 Jhayda Sykes SR Ribault 27.61 -0.2
40 Melissa Myles SO Dwyer 27.66 -1.2
41 Ahleeyah Strappier JR Newberry 27.67 -0.1
42 Faith Turner SR Eastside 27.73 -1.2
43 Nymera Presley 8 P. K. Yonge 27.85 -1.2
44 Kijionea Valdez FR Eastside 27.90 0.2
45 Erica Tobin Sophomore Battery Creek 27.94 -0.4
46 Nadia Brown SO Paxon 28.00 0.2
47 Sabrina Stephens FR Gainesville 28.04 0.9
48 Kediedra Hardwell Junior Camden County 28.15 -1.7
49 Talisha Duval Junior Richmond Hill 28.23 -1.7
50 Tara Tallaksen SR Flagler Palm Coast 28.29 -0.4
50 Jasmine Williams SR Westside 28.29 -0.1
52 Maya Felton SO Matanzas 28.36 -1.2
53 Makayla Sutton FR Gainesville 28.42 -0.9
54 Kaiah Hoffman FR Palm Beach Central 28.45 0.2
55 Stephanie Morelus SO Middleburg 28.59 -0.2
56 A'shanti Williams JR Orange Park 28.91 0.9
57 Lauren Kreis SR Florida High 28.92 -0.1
58 Talayna Holmes Freshman Johnson, Savannah 29.06 -0.2
59 Destiny Gainey SO Santa Fe 29.15 -1.2
60 Takayka Fedd SO Andrew Jackson 29.26 -1.2
61 Imani Lee Senior Tucker 29.30 0.3
62 Evoni Jenkins FR Gadsden County 29.39 0.3
63 Megan Gillan SR Fleming Island 29.47 -0.4
64 Ambiance Perry FR Palatka 29.50 -0.9
65 Jessica Palmer 8 Calhoun County 29.52 0.9
66 Chloe MacLaren SO P. K. Yonge 29.70 0.2
67 Terri Anderson FR Rickards 29.82 -0.9
68 Kenyette Buck 8 North Florida Educational 29.85 1.5
69 Jailynn Youmas JR Menendez 29.99 -1.3
70 Andriana Moore SO First Coast 30.05 -0.4
71 JANIA DIAAB SR Miami Palmetto 30.26 -0.1
72 LAUREN CHONG FR Miami Palmetto 30.65 -0.2
73 Alyssa Cooper FR Chiles 30.71 0.3
74 Miriah Edmund 8 North Florida Educational 30.73 -1.7
75 taria Smith FR Andrew Jackson 30.75 -1.3
76 Elauna Solomon Sophomore Johnson, Savannah 30.86 -0.1
77 Jimiyah Fields JR First Coast 31.28 -0.9
78 Izabele Sostre SO Chiles 31.42 -1.7
  Maliyah Cokley Sophomore Calhoun County FS -
  Keshailyn Cowles JR Wellington DNF -
  Chenelle Williams SO St. Thomas Aquinas DNF -
  Gina Papa FR Lake Mary Prep DNF -
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Cydney Wright SO Mainland 24.49
12 Leiya Green JR Raines 25.91
34 Danielle Shaw SR Rickards 27.35
35 Courtney Mosley SO Mandarin 27.43
61 Imani Lee Senior Tucker 29.30
62 Evoni Jenkins FR Gadsden County 29.39
73 Alyssa Cooper FR Chiles 30.71
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Lamaria Washington SO Miami Northwestern 25.23
20 Kristina Drew SR The Rock 26.30
30 Breanna Mosley Junior Tucker 27.05
33 Alison Rivero SO Palm Beach Central 27.23
36 Nyzjayla Jeffery-Lee Senior Hillcrest 27.45
68 Kenyette Buck 8 North Florida Educational 29.85
  Gina Papa FR Lake Mary Prep DNF
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Miracle Johnson FR Ocoee 25.28
26 DeMia Harris FR Orange Park 26.77
31 Susann Kaufmann SR Flagler Palm Coast 27.07
44 Kijionea Valdez FR Eastside 27.90
46 Nadia Brown SO Paxon 28.00
54 Kaiah Hoffman FR Palm Beach Central 28.45
66 Chloe MacLaren SO P. K. Yonge 29.70
  Chenelle Williams SO St. Thomas Aquinas DNF
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Christon Kingcade SR Miami Northwestern 25.38
15 Charity Campbell SR Atlantic Coast 26.11
41 Ahleeyah Strappier JR Newberry 27.67
50 Jasmine Williams SR Westside 28.29
57 Lauren Kreis SR Florida High 28.92
71 JANIA DIAAB SR Miami Palmetto 30.26
76 Elauna Solomon Sophomore Johnson, Savannah 30.86
  Keshailyn Cowles JR Wellington DNF
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Zahria Allers JR St. Thomas Aquinas 24.87
22 Miahna Harden SO Lincoln 26.48
32 A Powell SO Sandalwood 27.20
48 Kediedra Hardwell Junior Camden County 28.15
49 Talisha Duval Junior Richmond Hill 28.23
74 Miriah Edmund 8 North Florida Educational 30.73
78 Izabele Sostre SO Chiles 31.42
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Germanie Bozeman JR Trinity Christian (Jax) 26.29
38 Myra Smith Sophomore Battery Creek 27.50
40 Melissa Myles SO Dwyer 27.66
42 Faith Turner SR Eastside 27.73
43 Nymera Presley 8 P. K. Yonge 27.85
52 Maya Felton SO Matanzas 28.36
59 Destiny Gainey SO Santa Fe 29.15
60 Takayka Fedd SO Andrew Jackson 29.26
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Alliann Johnson JR Osceola (Kissimmee) 25.48
14 Naveyh Frost SO Godby 26.08
23 Arianna Eason FR Oakleaf 26.58
29 Nataki Close SR Lincoln 26.86
53 Makayla Sutton FR Gainesville 28.42
64 Ambiance Perry FR Palatka 29.50
67 Terri Anderson FR Rickards 29.82
77 Jimiyah Fields JR First Coast 31.28
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 8
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 A’Kyrah O'Banner JR Godby 25.44
12 Shaniya Berry JR Paxon 25.91
18 Nadia Collins SO Leon 26.16
21 Ke'Aria Henderson SO North Marion 26.35
36 Jarvia Carr FR Dr. Phillips 27.45
69 Jailynn Youmas JR Menendez 29.99
75 taria Smith FR Andrew Jackson 30.75
  Maliyah Cokley Sophomore Calhoun County FS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 9
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Jacious Sears SR Palm Beach Gardens 24.93
17 Alexis Woodall SR Hillsborough 26.13
27 Shakaeja Dore SO Dr. Phillips 26.85
39 Jhayda Sykes SR Ribault 27.61
55 Stephanie Morelus SO Middleburg 28.59
58 Talayna Holmes Freshman Johnson, Savannah 29.06
72 LAUREN CHONG FR Miami Palmetto 30.65
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 10
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Zariere Dumas Junior Hillcrest 24.98
11 Tahja Peoples SR Oakleaf 25.80
25 Cartashous Valentines SO Palatka 26.74
45 Erica Tobin Sophomore Battery Creek 27.94
50 Tara Tallaksen SR Flagler Palm Coast 28.29
63 Megan Gillan SR Fleming Island 29.47
70 Andriana Moore SO First Coast 30.05
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 11
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Jacquell Lewis JR Florida High 25.39
15 Alliyah Allwood SR Ocoee 26.11
24 Janasia Cox SR Gadsden County 26.66
27 Shaliyah Brown JR Windermere 26.85
47 Sabrina Stephens FR Gainesville 28.04
56 A'shanti Williams JR Orange Park 28.91
65 Jessica Palmer 8 Calhoun County 29.52