March 20, 2019
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Bernard Fleuristal SR Lake Mary 10.58 3.2
2 Ishma Estephere SO Freedom (Orlando) 11.05 3.2
3 Dylan Gonzalez JR Lake Mary 11.13 3.2
4 Seraiah Abram SR Lake Mary 11.27 3.2
5 Trent Barnecott JR Lake Mary 11.39 3.2
6 Graylon Ross JR Lake Mary 11.46 3.2
7 Damaris Williams FR Seminole (Sanford) 11.51 3.8
8 Rodney Jones SR Winter Springs 11.54 4.1
9 Stanley Wynn SR Seminole (Sanford) 11.57 3.2
10 Charles Fletcher SO Wekiva 11.60 1.4
11 Philip Crooms JR Lake Mary 11.63 1.4
12 Jonathan Race SO Lyman 11.66 3.8
13 Mohammad Khan SR Windermere Prep 11.68 3.8
14 D'Andre Tate SR Lake Mary 11.73 1.4
15 Noah St. Pierre JR Lake Mary 11.76 1.2
16 Joshua Chery FR Wekiva 11.78 0.8
17 Michael Bondzie SO Lyman 11.83 3.8
18 Marquis Jones SO Lake Mary 11.83 0.8
19 Rashaad Guilford FR Apopka 11.86 0.8
20 Xzavier Love SO Seminole (Sanford) 11.90 3.8
21 Joshua Stephens SO Seminole (Sanford) 11.91 -1.8
22 Jake Ramsey FR Lake Mary 11.91 2.6
23 Joseph Gaither JR Oak Ridge 12.03 0.8
24 Ray Deoki FR Seminole (Sanford) 12.04 0.7
25 Dillon Dechristopher SO Lake Mary 12.05 4.1
26 Ronin Davis JR University (OC) 12.08 3.8
27 Jackson Schwartz FR Lake Mary 12.08 0.8
27 Antonio Roberts JR Seminole (Sanford) 12.08 0.9
29 Calvino Crichton SO University (OC) 12.09 0.7
30 Jason Arauma FR Lake Mary 12.11 -1.8
31 Zachary Walker SO Oak Ridge 12.12 1.2
32 Alex LONGINO JR Lake Mary 12.14 2.6
33 Gavin Alvarez FR Lake Mary 12.15 0.8
34 Andre Nembhora SO Freedom (Orlando) 12.17 0.7
35 Eric Rios SR University (OC) 12.18 0.7
36 Justus Donald JR Lake Mary 12.18 0.8
37 Cameron Sims SO Freedom (Orlando) 12.21 0.7
38 Beloveson Philippe JR Oak Ridge 12.22 0.7
39 Jaden Harrington JR Apopka 12.27 1.2
40 Jacob Moreno JR Apopka 12.31 0.7
41 VAUGHN Williams FR Lake Mary 12.34 1.4
42 Christian Sanders FR Seminole (Sanford) 12.39 0.9
43 Calrico Crichton FR University (OC) 12.56 0.8
44 Talyn West SO Lake Mary 12.56 2.6
45 Vincent Lopez SR Master's Academy (Oviedo) 12.61 -1.8
46 Tarell Bender JR Seminole (Sanford) 12.66 0.7
47 Brennan Moreno JR Seminole (Sanford) 12.74 2.6
48 Jaylyn Mcghee JR Seminole (Sanford) 12.80 4.1
49 Ayden Petitpas FR Lake Mary 12.82 1.4
50 Rick Walcott JR Windermere Prep 12.87 0.7
51 Khary Rice SR Winter Springs 13.08 4.1
52 Jack Gayner SO Seminole (Sanford) 13.20 0.9
53 Malique Hargett SO Seminole (Sanford) 13.89 2.6
54 Evan Thompson SO East River 15.15 -1.8
  Antwon Johnson SO Wekiva DNS -
  Michael Aleandre JR East River DNS -
  Jumoke Walker FR Lake Mary DNS -
  Justin Harris JR Lake Mary DNS -
  CJ Sheets FR Lake Mary DNS -
  Sean Rubio SO Lake Mary DNS -
  Colton Boomer FR Lake Mary DNS -
  Curtis Alexander SO East River DNS -
  Jadon Gomez JR Winter Springs DNS -
  Ron Kimble SO Lake Mary DNS -
  Edrian Manguel JR Master's Academy (Oviedo) DNS -
  Derrick Grayson FR Lake Mary DNS -
  Christian Vazquez SO Wekiva DNS -
  Micaiah Hughes JR Lake Mary DNS -
  J'syn Culver SR Seminole (Sanford) DNS -
  Simon Welker SO Winter Springs DNS -
  Tyrone Ross JR Winter Springs DNS -
  Khyle Anderson FR Winter Springs DNS -
  Tyrick Brooks SR Lyman DNS -
  Bobby Williams SR Winter Springs DNS -
  Brandon Warren SO Lake Mary DNS -
  Ronald Hayes SR Winter Springs DNS -
  Jaseric Williams SR Winter Springs DNS -
  Bryson Gibbs SR Winter Springs DNS -
  Johnny Harris SO Lake Mary DNS -
  Anthony Pacy SR Winter Springs DNS -
  Matthew Labrato SR Lake Mary DNS -
  Tyson Mobley JR Master's Academy (Oviedo) DNS -
  Cyrus Lewis SR Lake Mary DNS -
  Demorie Tate JR Freedom (Orlando) DNS -
  Jacob Wohltmann FR Seminole (Sanford) DNS -
Boys' 100 Meters Section 1
W: 3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Bernard Fleuristal SR Lake Mary 10.58
2 Ishma Estephere SO Freedom (Orlando) 11.05
3 Dylan Gonzalez JR Lake Mary 11.13
4 Seraiah Abram SR Lake Mary 11.27
5 Trent Barnecott JR Lake Mary 11.39
6 Graylon Ross JR Lake Mary 11.46
9 Stanley Wynn SR Seminole (Sanford) 11.57
  J'syn Culver SR Seminole (Sanford) DNS
Boys' 100 Meters Section 2
W: 3.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Damaris Williams FR Seminole (Sanford) 11.51
12 Jonathan Race SO Lyman 11.66
13 Mohammad Khan SR Windermere Prep 11.68
17 Michael Bondzie SO Lyman 11.83
20 Xzavier Love SO Seminole (Sanford) 11.90
26 Ronin Davis JR University (OC) 12.08
  Christian Vazquez SO Wekiva DNS
  Micaiah Hughes JR Lake Mary DNS
Boys' 100 Meters Section 3
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Joshua Chery FR Wekiva 11.78
18 Marquis Jones SO Lake Mary 11.83
19 Rashaad Guilford FR Apopka 11.86
23 Joseph Gaither JR Oak Ridge 12.03
27 Jackson Schwartz FR Lake Mary 12.08
33 Gavin Alvarez FR Lake Mary 12.15
36 Justus Donald JR Lake Mary 12.18
43 Calrico Crichton FR University (OC) 12.56
Boys' 100 Meters Section 4
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Ray Deoki FR Seminole (Sanford) 12.04
29 Calvino Crichton SO University (OC) 12.09
34 Andre Nembhora SO Freedom (Orlando) 12.17
35 Eric Rios SR University (OC) 12.18
37 Cameron Sims SO Freedom (Orlando) 12.21
46 Tarell Bender JR Seminole (Sanford) 12.66
  Tyson Mobley JR Master's Academy (Oviedo) DNS
  Jadon Gomez JR Winter Springs DNS
Boys' 100 Meters Section 5
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
38 Beloveson Philippe JR Oak Ridge 12.22
40 Jacob Moreno JR Apopka 12.31
50 Rick Walcott JR Windermere Prep 12.87
  Michael Aleandre JR East River DNS
  Bryson Gibbs SR Winter Springs DNS
  Simon Welker SO Winter Springs DNS
  Jumoke Walker FR Lake Mary DNS
  Ron Kimble SO Lake Mary DNS
Boys' 100 Meters Section 6
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Charles Fletcher SO Wekiva 11.60
11 Philip Crooms JR Lake Mary 11.63
14 D'Andre Tate SR Lake Mary 11.73
41 VAUGHN Williams FR Lake Mary 12.34
49 Ayden Petitpas FR Lake Mary 12.82
  Antwon Johnson SO Wekiva DNS
  Colton Boomer FR Lake Mary DNS
  Sean Rubio SO Lake Mary DNS
Boys' 100 Meters Section 7
W: 4.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Rodney Jones SR Winter Springs 11.54
25 Dillon Dechristopher SO Lake Mary 12.05
48 Jaylyn Mcghee JR Seminole (Sanford) 12.80
51 Khary Rice SR Winter Springs 13.08
  Curtis Alexander SO East River DNS
  Anthony Pacy SR Winter Springs DNS
  Tyrone Ross JR Winter Springs DNS
  Jacob Wohltmann FR Seminole (Sanford) DNS
Boys' 100 Meters Section 8
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
27 Antonio Roberts JR Seminole (Sanford) 12.08
42 Christian Sanders FR Seminole (Sanford) 12.39
52 Jack Gayner SO Seminole (Sanford) 13.20
  Tyrick Brooks SR Lyman DNS
  Brandon Warren SO Lake Mary DNS
  Matthew Labrato SR Lake Mary DNS
  Derrick Grayson FR Lake Mary DNS
  CJ Sheets FR Lake Mary DNS
Boys' 100 Meters Section 9
W: 2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Jake Ramsey FR Lake Mary 11.91
32 Alex LONGINO JR Lake Mary 12.14
44 Talyn West SO Lake Mary 12.56
47 Brennan Moreno JR Seminole (Sanford) 12.74
53 Malique Hargett SO Seminole (Sanford) 13.89
  Bobby Williams SR Winter Springs DNS
  Khyle Anderson FR Winter Springs DNS
  Cyrus Lewis SR Lake Mary DNS
Boys' 100 Meters Section 10
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Joshua Stephens SO Seminole (Sanford) 11.91
30 Jason Arauma FR Lake Mary 12.11
45 Vincent Lopez SR Master's Academy (Oviedo) 12.61
54 Evan Thompson SO East River 15.15
  Edrian Manguel JR Master's Academy (Oviedo) DNS
  Jaseric Williams SR Winter Springs DNS
  Johnny Harris SO Lake Mary DNS
  Justin Harris JR Lake Mary DNS
Boys' 100 Meters Section 11
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Noah St. Pierre JR Lake Mary 11.76
31 Zachary Walker SO Oak Ridge 12.12
39 Jaden Harrington JR Apopka 12.27
  Demorie Tate JR Freedom (Orlando) DNS
  Ronald Hayes SR Winter Springs DNS