March 20, 2019
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Josh Gillis SO Master's Academy (Oviedo) 2:01.19
2 Alexis Toledo SO Wekiva 2:04.00
3 Matthew Labrato SR Lake Mary 2:05.20
4 Aaron Pringle JR Apopka 2:07.68
5 Omar Ismael SR Freedom (Orlando) 2:07.79
6 Matthew Bergschneider SR Wekiva 2:07.82
7 Aiden Arnold SO Lake Nona 2:08.78
8 Robert Thomas SO Seminole (Sanford) 2:08.96
9 Stephen Gonzalez SR Freedom (Orlando) 2:09.27
10 Jonah Woodbine SO Master's Academy (Oviedo) 2:09.93
11 Kenneth Williams SR Lake Nona 2:09.97
12 Zavien Williams SO Windermere Prep 2:12.13
13 Joseph Royston JR Lyman 2:13.81
14 Christian Vazquez SO Wekiva 2:14.71
15 Shawn Aring SR East River 2:14.97
16 Maxwell Tucker SR Lyman 2:15.41
17 Manuel Ramos JR Lake Nona 2:16.50
18 Torin Esters SR Oak Ridge 2:19.08
19 Daniel Rocha SO Freedom (Orlando) 2:20.67
20 Christopher Brown SR Wekiva 2:21.07
21 Steven Fang JR Winter Springs 2:22.91
22 Isaiah Andrews SO Oak Ridge 2:23.15
23 Rayshaad Alomar SO Oak Ridge 2:24.57
24 Willie Smith SR Winter Springs 2:27.29
25 Jacob Bormet FR Lake Mary 2:28.31
26 Adrian Burgos SR Lyman 2:28.88
27 Ty Eklund FR Winter Springs 2:29.17
28 Daniel Romero FR University (OC) 2:32.74
29 Ethan Stiles JR Seminole (Sanford) 2:34.35
30 Tae-Yang Shin JR Freedom (Orlando) 2:35.50
31 Austin Von Rinteln JR East River 2:42.86
32 Alex Galvez JR Winter Springs 2:44.78
  Jacob Tipton SR University (OC) DNS
  August Spurling SO Lake Mary DNS
  Steven Acevedo Colon SR University (OC) DNS
  Carlo Hulkkonen FR Lyman DNS
  JACKSON FORRER SO Crooms DNS
  Erin Clark JR Oak Ridge DNS
  Tyriq Cheatwood JR Apopka DNS
  Michael Pari JR University (OC) DNS
  DeRel Morris FR East River DNS
  Jacob Friend JR Seminole (Sanford) DNS
  Evan Nave FR Crooms DNS
  Omar Drammeh SO Crooms DNS
  CALEB REGISTER SO Crooms DNS
  Thomas Whelton JR Lake Mary DNS
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Josh Gillis SO Master's Academy (Oviedo) 2:01.19
2 Alexis Toledo SO Wekiva 2:04.00
3 Matthew Labrato SR Lake Mary 2:05.20
4 Aaron Pringle JR Apopka 2:07.68
5 Omar Ismael SR Freedom (Orlando) 2:07.79
6 Matthew Bergschneider SR Wekiva 2:07.82
7 Aiden Arnold SO Lake Nona 2:08.78
8 Robert Thomas SO Seminole (Sanford) 2:08.96
10 Jonah Woodbine SO Master's Academy (Oviedo) 2:09.93
11 Kenneth Williams SR Lake Nona 2:09.97
12 Zavien Williams SO Windermere Prep 2:12.13
14 Christian Vazquez SO Wekiva 2:14.71
15 Shawn Aring SR East River 2:14.97
16 Maxwell Tucker SR Lyman 2:15.41
17 Manuel Ramos JR Lake Nona 2:16.50
26 Adrian Burgos SR Lyman 2:28.88
30 Tae-Yang Shin JR Freedom (Orlando) 2:35.50
  Carlo Hulkkonen FR Lyman DNS
  August Spurling SO Lake Mary DNS
  Steven Acevedo Colon SR University (OC) DNS
  Tyriq Cheatwood JR Apopka DNS
  Jacob Tipton SR University (OC) DNS
  DeRel Morris FR East River DNS
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Stephen Gonzalez SR Freedom (Orlando) 2:09.27
13 Joseph Royston JR Lyman 2:13.81
18 Torin Esters SR Oak Ridge 2:19.08
19 Daniel Rocha SO Freedom (Orlando) 2:20.67
20 Christopher Brown SR Wekiva 2:21.07
21 Steven Fang JR Winter Springs 2:22.91
22 Isaiah Andrews SO Oak Ridge 2:23.15
23 Rayshaad Alomar SO Oak Ridge 2:24.57
24 Willie Smith SR Winter Springs 2:27.29
25 Jacob Bormet FR Lake Mary 2:28.31
27 Ty Eklund FR Winter Springs 2:29.17
28 Daniel Romero FR University (OC) 2:32.74
29 Ethan Stiles JR Seminole (Sanford) 2:34.35
31 Austin Von Rinteln JR East River 2:42.86
32 Alex Galvez JR Winter Springs 2:44.78
  Erin Clark JR Oak Ridge DNS
  Jacob Friend JR Seminole (Sanford) DNS
  Michael Pari JR University (OC) DNS
  Omar Drammeh SO Crooms DNS
  CALEB REGISTER SO Crooms DNS
  JACKSON FORRER SO Crooms DNS
  Evan Nave FR Crooms DNS
  Thomas Whelton JR Lake Mary DNS