March 27, 2019
|
Oak Hall - Gainesville, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Matthew Stratton FR St. Johns Country Day 4:37.95 10
2 Caden Montini 8 Oak Hall 4:46.75 8
3 Ian Townsend SR Bell 4:47.43 6
4 Asher Dobrin FR Oak Hall 4:48.05 5
5 Stephen Grabow SO St. Francis 4:49.96 4
6 Julian Bautista Freshman St. Francis 4:52.43 3
7 Ricardo Cruz-Marcelo SR Suwannee 4:52.88 2
8 Francisco Flores SO P. K. Yonge 4:54.07 1
9 Blake Lofing JR Santa Fe 4:56.88 -
10 Ryland Kane FR Oak Hall 4:58.04 -
11 Tristan Fratello SO St. John Lutheran 5:00.01 -
12 Ajajaughn Speights SR Suwannee 5:02.48 -
13 Luke Parker Sophomore St. Francis 5:02.63 -
14 Sean Perrin JR St. Francis 5:02.77 -
15 Joe Cannella JR St. Francis 5:03.53 -
16 Tristan Townsend SO Bell 5:04.59 -
17 David Gonzales SR St. Johns Country Day 5:04.73 -
18 Casey Castaldo 8 Oak Hall 5:05.46 -
19 Jake Ciocca FR Oak Hall 5:05.78 -
20 Jack Muir Freshman St. Francis 5:09.22 -
21 Tyler Thomas SO Trinity Catholic 5:12.31 -
22 Hunter Land FR Suwannee 5:13.29 -
23 Matthew Ortiz FR Santa Fe 5:14.28 -
24 Cody Canterberry FR North Marion 5:14.82 -
25 Jacobo Budoff-Corujo JR North Marion 5:15.36 -
26 Jonah Johnson FR Trenton 5:18.93 -
27 Luke Stockman JR Chiefland 5:21.08 -
28 Caden Hoffer FR Bishop Snyder 5:21.34 -
29 Andrew Petrella FR Trinity Catholic 5:23.76 -
30 Antonio Sarabia Senior St. Francis 5:24.61 -
31 Peighton Simard FR Fort White 5:28.79 -
32 Chase Daughtry FR Fort White 5:33.85 -
33 Nathan Canterberry FR North Marion 5:34.30 -
34 Liam Hunter FR Newberry 5:36.73 -
35 Lucas Conaty FR St. Francis 5:37.81 -
36 Jonathan Cannon JR Chiefland 5:37.85 -
37 Sam March FR St. Francis 5:37.89 -
38 Herman Gunter JR Suwannee 5:42.03 -
39 George Abdelmalik 7 St. Johns Country Day 5:44.31 -
40 Steven Newkirk FR Bishop Snyder 5:46.39 -
41 Quinten Dragstedt 7 Oak Hall 5:55.25 -
42 Harold Yeomans-Lindrose 8 Fort White 5:57.85 -
43 Peter Peloso 6 Oak Hall 5:59.41 -
44 Donovan Simoga FR Chiefland 6:00.95 -
45 Blane Varnes SO Chiefland 6:07.92 -
46 Jacob Littleton SO Suwannee 6:11.49 -
47 Joe Richmond FR Trinity Catholic 6:11.50 -
48 Grant Curtis 6 Oak Hall 6:14.24 -
49 London Potter FR Fort White 6:16.03 -
50 Nicholas Fischer SO Trinity Catholic 6:16.55 -
51 Joey Mauldin 6 Cornerstone 6:34.85 -
52 Maddox Powell 7 Cornerstone 6:36.36 -
53 Jaron Nagle 6 Oak Hall 6:37.91 -
  Ben Kailes SR St. Johns Country Day DNF -
  Jacob Kailes SO St. Johns Country Day DNF -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Matthew Stratton FR St. Johns Country Day 4:37.95 10
2 Caden Montini 8 Oak Hall 4:46.75 8
3 Ian Townsend SR Bell 4:47.43 6
4 Asher Dobrin FR Oak Hall 4:48.05 5
5 Stephen Grabow SO St. Francis 4:49.96 4
6 Julian Bautista Freshman St. Francis 4:52.43 3
7 Ricardo Cruz-Marcelo SR Suwannee 4:52.88 2
8 Francisco Flores SO P. K. Yonge 4:54.07 1
9 Blake Lofing JR Santa Fe 4:56.88 -
13 Luke Parker Sophomore St. Francis 5:02.63 -
14 Sean Perrin JR St. Francis 5:02.77 -
15 Joe Cannella JR St. Francis 5:03.53 -
16 Tristan Townsend SO Bell 5:04.59 -
20 Jack Muir Freshman St. Francis 5:09.22 -
  Jacob Kailes SO St. Johns Country Day DNF -
  Ben Kailes SR St. Johns Country Day DNF -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Ryland Kane FR Oak Hall 4:58.04 -
17 David Gonzales SR St. Johns Country Day 5:04.73 -
18 Casey Castaldo 8 Oak Hall 5:05.46 -
19 Jake Ciocca FR Oak Hall 5:05.78 -
21 Tyler Thomas SO Trinity Catholic 5:12.31 -
22 Hunter Land FR Suwannee 5:13.29 -
23 Matthew Ortiz FR Santa Fe 5:14.28 -
24 Cody Canterberry FR North Marion 5:14.82 -
25 Jacobo Budoff-Corujo JR North Marion 5:15.36 -
26 Jonah Johnson FR Trenton 5:18.93 -
27 Luke Stockman JR Chiefland 5:21.08 -
29 Andrew Petrella FR Trinity Catholic 5:23.76 -
30 Antonio Sarabia Senior St. Francis 5:24.61 -
32 Chase Daughtry FR Fort White 5:33.85 -
33 Nathan Canterberry FR North Marion 5:34.30 -
34 Liam Hunter FR Newberry 5:36.73 -
36 Jonathan Cannon JR Chiefland 5:37.85 -
39 George Abdelmalik 7 St. Johns Country Day 5:44.31 -
40 Steven Newkirk FR Bishop Snyder 5:46.39 -
44 Donovan Simoga FR Chiefland 6:00.95 -
47 Joe Richmond FR Trinity Catholic 6:11.50 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Tristan Fratello SO St. John Lutheran 5:00.01 -
12 Ajajaughn Speights SR Suwannee 5:02.48 -
28 Caden Hoffer FR Bishop Snyder 5:21.34 -
31 Peighton Simard FR Fort White 5:28.79 -
35 Lucas Conaty FR St. Francis 5:37.81 -
37 Sam March FR St. Francis 5:37.89 -
38 Herman Gunter JR Suwannee 5:42.03 -
41 Quinten Dragstedt 7 Oak Hall 5:55.25 -
42 Harold Yeomans-Lindrose 8 Fort White 5:57.85 -
43 Peter Peloso 6 Oak Hall 5:59.41 -
45 Blane Varnes SO Chiefland 6:07.92 -
46 Jacob Littleton SO Suwannee 6:11.49 -
48 Grant Curtis 6 Oak Hall 6:14.24 -
49 London Potter FR Fort White 6:16.03 -
50 Nicholas Fischer SO Trinity Catholic 6:16.55 -
51 Joey Mauldin 6 Cornerstone 6:34.85 -
52 Maddox Powell 7 Cornerstone 6:36.36 -
53 Jaron Nagle 6 Oak Hall 6:37.91 -