February 8, 2019
|
Astronaut HS - Titusville, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kai Cheatham JR Cocoa Beach 4:38.49 10
2 Simon Devoss SO Astronaut 4:39.46 8
3 Luke Metcalf SR Bishop Moore 4:45.02 6
4 Daniel Kryc FR Astronaut 4:47.11 5
5 Matthew Cummings SR Cocoa Beach 4:49.06 4
6 Marcus Lisman SO Bishop Moore 4:51.30 3
7 Aidan Mason FR Satellite 4:52.84 2
8 Timothy Maynard SR Astronaut 4:54.52 1
9 Kyle Diamond SR Titusville 4:54.57 -
10 Dakotah Lucarelli-van buskir FR Bishop Moore 4:56.00 -
11 Brandon Mchugh JR Astronaut 4:57.54 -
12 Joshua Workowski JR Circle Christian 4:58.25 -
13 Graeme Burns SO Satellite 5:00.61 -
14 Jack Miller SO Trinity Prep 5:01.82 -
15 Gabe Taylor JR Satellite 5:03.88 -
16 Dayton Law FR Satellite 5:04.02 -
17 Prescott Da Vitoria Lobo SR Trinity Prep 5:06.00 -
18 Reagan Ward SR Titusville 5:06.12 -
19 Nicholas Reynolds SR Titusville 5:06.38 -
20 Christopher Haak SR Circle Christian 5:07.84 -
21 Ian Sardella FR Edgewood 5:09.70 -
22 Devin Harris SR Cocoa Beach 5:10.42 -
23 Malachi Jones JR Titusville 5:12.54 -
24 Jacob Gulde JR Bishop Moore 5:12.95 -
25 Andrew Preusser SR Bishop Moore 5:15.90 -
26 Caleb Phillips SO Titusville 5:17.66 -
27 Caleb Pezzi SR Bishop Moore 5:17.70 -
28 Caleb Bonell SO Cocoa Beach 5:17.83 -
29 Andrew Hill SO Rockledge 5:17.90 -
30 Noah Atwell FR Circle Christian 5:21.37 -
31 Tommy Tibbets SO Cocoa Beach 5:21.63 -
32 Imani Providence-Toby JR Cocoa Beach 5:22.37 -
33 Justin Janke SO Edgewood 5:22.82 -
34 Gabe Bossenberry FR Satellite 5:25.89 -
35 Steve Shi SO Rockledge 5:28.72 -
36 Nicholas Sweeney FR Bishop Moore 5:32.79 -
37 Eric Ryan JR Astronaut 5:33.75 -
38 Tyler Worthington SO Titusville 5:34.59 -
39 Brandon Trenta FR Bishop Moore 5:35.09 -
40 Adam Ussery JR Edgewood 5:37.67 -
41 Noah Conley FR Astronaut 5:41.16 -
42 Brett Woodard SO Titusville 5:52.24 -
43 Jacob Capps JR Circle Christian 6:05.88 -
44 Dominic Roose FR Astronaut 6:08.05 -
45 Chase Leighton FR Astronaut 6:21.24 -
46 Matthew Champagne FR Astronaut 6:33.07 -
  Kaesen Foltyn JR Titusville NT -
  Christopher Townsend SO Edgewood NT -
  Spencer Hammond SR Astronaut NT -
  Matthew Hutchins FR Astronaut NT -
  Theo Cox SR Edgewood NT -
  Michael Kirwan FR Circle Christian NT -
  Christopher Flavell FR Astronaut NT -
  Francisco Soriano SO Titusville NT -
  Andrew Taramykin JR Bishop Moore NT -
  Tyler McRorie JR Bishop Moore NT -
  Colton Sall JR Cocoa Beach NT -
  Orion Montemurno SO Rockledge NT -
  Gavin Goodlick SO Satellite NT -
  Caleb Vanderburg SR Satellite NT -
  Michael Albro FR Astronaut NT -
  Noah Bixby SO Titusville NT -
  Gavin OBrien JR Astronaut NT -
  Corbin Goodyear SR Bishop Moore NT -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Timothy Maynard SR Astronaut 4:54.52 1
10 Dakotah Lucarelli-van buskir FR Bishop Moore 4:56.00 -
11 Brandon Mchugh JR Astronaut 4:57.54 -
18 Reagan Ward SR Titusville 5:06.12 -
26 Caleb Phillips SO Titusville 5:17.66 -
27 Caleb Pezzi SR Bishop Moore 5:17.70 -
32 Imani Providence-Toby JR Cocoa Beach 5:22.37 -
35 Steve Shi SO Rockledge 5:28.72 -
36 Nicholas Sweeney FR Bishop Moore 5:32.79 -
37 Eric Ryan JR Astronaut 5:33.75 -
38 Tyler Worthington SO Titusville 5:34.59 -
39 Brandon Trenta FR Bishop Moore 5:35.09 -
40 Adam Ussery JR Edgewood 5:37.67 -
41 Noah Conley FR Astronaut 5:41.16 -
42 Brett Woodard SO Titusville 5:52.24 -
43 Jacob Capps JR Circle Christian 6:05.88 -
44 Dominic Roose FR Astronaut 6:08.05 -
45 Chase Leighton FR Astronaut 6:21.24 -
46 Matthew Champagne FR Astronaut 6:33.07 -
  Matthew Hutchins FR Astronaut NT -
  Spencer Hammond SR Astronaut NT -
  Christopher Flavell FR Astronaut NT -
  Christopher Townsend SO Edgewood NT -
  Michael Albro FR Astronaut NT -
  Tyler McRorie JR Bishop Moore NT -
  Corbin Goodyear SR Bishop Moore NT -
  Orion Montemurno SO Rockledge NT -
  Gavin Goodlick SO Satellite NT -
  Noah Bixby SO Titusville NT -
  Francisco Soriano SO Titusville NT -
  Theo Cox SR Edgewood NT -
  Michael Kirwan FR Circle Christian NT -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kai Cheatham JR Cocoa Beach 4:38.49 10
2 Simon Devoss SO Astronaut 4:39.46 8
3 Luke Metcalf SR Bishop Moore 4:45.02 6
4 Daniel Kryc FR Astronaut 4:47.11 5
5 Matthew Cummings SR Cocoa Beach 4:49.06 4
6 Marcus Lisman SO Bishop Moore 4:51.30 3
7 Aidan Mason FR Satellite 4:52.84 2
9 Kyle Diamond SR Titusville 4:54.57 -
12 Joshua Workowski JR Circle Christian 4:58.25 -
13 Graeme Burns SO Satellite 5:00.61 -
14 Jack Miller SO Trinity Prep 5:01.82 -
15 Gabe Taylor JR Satellite 5:03.88 -
16 Dayton Law FR Satellite 5:04.02 -
17 Prescott Da Vitoria Lobo SR Trinity Prep 5:06.00 -
19 Nicholas Reynolds SR Titusville 5:06.38 -
20 Christopher Haak SR Circle Christian 5:07.84 -
21 Ian Sardella FR Edgewood 5:09.70 -
22 Devin Harris SR Cocoa Beach 5:10.42 -
23 Malachi Jones JR Titusville 5:12.54 -
24 Jacob Gulde JR Bishop Moore 5:12.95 -
25 Andrew Preusser SR Bishop Moore 5:15.90 -
28 Caleb Bonell SO Cocoa Beach 5:17.83 -
29 Andrew Hill SO Rockledge 5:17.90 -
30 Noah Atwell FR Circle Christian 5:21.37 -
31 Tommy Tibbets SO Cocoa Beach 5:21.63 -
33 Justin Janke SO Edgewood 5:22.82 -
34 Gabe Bossenberry FR Satellite 5:25.89 -
  Andrew Taramykin JR Bishop Moore NT -
  Colton Sall JR Cocoa Beach NT -
  Caleb Vanderburg SR Satellite NT -
  Gavin OBrien JR Astronaut NT -
  Kaesen Foltyn JR Titusville NT -