February 22, 2019
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Boys' 100 Meters Finals

W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Connell Mosley SR Mandarin 10.96 10
2 Michael Williams SR Buchholz 11.14 8
3 Christian Thomas SR DeLand 11.35 6
4 Quandarius Smith SO Buchholz 11.37 5
5 T.J. Hines SR Buchholz 11.48 4
6 Maximus Campbell JR Atlantic (PO) 11.60 3
7 Nathaniel Davis FR Atlantic (PO) 11.61 2
  Tyquarious Jenkins JR Flagler Palm Coast DNS   

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Connell Mosley SR Mandarin 11.10 0.1
2 Michael Williams SR Buchholz 11.27 0.1
3 Tyquarious Jenkins JR Flagler Palm Coast 11.31 -0.1
4 T.J. Hines SR Buchholz 11.33 -1.0
5 Christian Thomas SR DeLand 11.40 -0.3
6 Maximus Campbell JR Atlantic (PO) 11.44 -0.3
7 Nathaniel Davis FR Atlantic (PO) 11.45 -0.3
8 Quandarius Smith SO Buchholz 11.52 0.2
9 Eugene Oglesby SR Fleming Island 11.55 -0.1
10 Trent Steward SR Flagler Palm Coast 11.56 -0.7
11 Morris Jeffers SO Flagler Palm Coast 11.57 0.1
12 Samuel Holmes SR Buchholz 11.61 -0.3
13 Aaron Walton JR Atlantic (PO) 11.67 -0.5
14 Abdullah Al-gharabally SR Nease 11.70 0.5
15 D'andre Mcmillian SR Mainland 11.79 -0.5
16 DeQuan Thompson JR Nease 11.80 -0.4
17 Teddrick Thomas JR Flagler Palm Coast 11.82 0.1
18 Christopher Sanders SR Bolles 11.85 0.1
19 Jordan Perkins JR Mandarin 11.85 -0.4
20 Torey Cobb SO P. K. Yonge 11.85 0.3
21 Richard Ballard SO Atlantic (PO) 11.85 0.5
22 Caleb Dixon SO Columbia 11.86 0.3
23 Christopher Pilarczyk SR Forest 11.89 0.5
24 Brett Baker SO University (OC) 11.91 0.3
25 Willie Grullon SR Nease 11.92 -1.7
26 Gionne Perry SR Mainland 11.92 -0.7
27 Marc Tanyi SR DeLand 11.99 -1.7
28 Tylee Ford SO Mainland 11.99 0.5
29 Devin Grind SO Fleming Island 12.00 0.3
30 Derrick Johnson SR Mandarin 12.01 -0.3
31 Devin Johnson JR Columbia 12.02 -0.7
32 Chalyn Parks SO Flagler Palm Coast 12.02 -0.4
33 Santiago Angarita JR Nease 12.03 -0.1
34 Tyrek Whitfield JR St. Augustine 12.04 0.1
35 Marcus Freeman SO Flagler Palm Coast 12.04 -1.0
36 Ellis Davis FR Mandarin 12.05 0.2
37 Matthew Duguay SO New Smyrna Beach 12.09 -0.3
38 Jamar Hollimon FR St. Augustine 12.13 -0.4
39 Phillip Miller SO P. K. Yonge 12.13 -0.7
40 Darius Harris SO Fleming Island 12.14 -0.3
41 Ty-Shawn Blount SO Flagler Palm Coast 12.15 0.5
42 Timothy Thomas SO Fleming Island 12.16 -0.3
43 Isaiah Shirley SO Seabreeze 12.17 -0.3
44 Calrico Crichton FR University (OC) 12.19 0.1
45 Trevion Hernandez FR Columbia 12.22 -0.1
46 Tristan Taylor FR Flagler Palm Coast 12.22 0.2
47 Jeffrey Cooper SO Forest 12.22 0.1
48 Tyler Williams JR Flagler Palm Coast 12.23 -0.3
49 Jose Blanco JR St. Augustine 12.26 -0.5
50 Ronin Davis JR University (OC) 12.27 0.2
50 Kenny Sogbesan JR Bolles 12.27 0.5
52 Dylan Gambone SR Flagler Palm Coast 12.34 -0.3
53 Alvin Long SR Flagler Palm Coast 12.36 -0.3
54 Cole Leasure SO University (OC) 12.36 -1.0
55 Devin Franklin FR Mainland 12.38 -1.7
56 Jordan Jackson SR Forest 12.43 -0.5
57 Jerry Payne JR Keystone Heights 12.48 -1.0
58 Jacquez Redic FR Columbia 12.49 -0.4
59 Ade Tuma SO P. K. Yonge 12.53 -1.0
60 Johnnie Ingram JR New Smyrna Beach 12.57 -0.7
61 George Adolf SO Forest 12.58 0.2
62 Andre Parker JR Bolles 12.59 -0.1
63 Dakoda Wagner FR Flagler Palm Coast 12.66 -0.5
64 Aaron Roberson FR St. Augustine 12.69 -1.7
65 Jack Qu SO Bolles 12.72 0.1
66 Jay Payne JR Keystone Heights 12.79 0.3
67 Jonathan Perez SR Flagler Palm Coast 12.88 -1.7
68 Hunter Visonti SO Flagler Palm Coast 12.93 0.2
69 Anthony Buchanan SR Flagler Palm Coast 13.01 0.5
70 Rory Taylor SO Flagler Palm Coast 13.16 0.1
71 Russel Adams SO Flagler Palm Coast 13.20 0.2
72 Taylor Kendrick SO P. K. Yonge 13.20 -0.1
73 Caleb Dimilio JR Flagler Palm Coast 13.22 -1.7
74 Leonardo Ferreira FR Flagler Palm Coast 13.36 0.1
75 John Clabby JR Flagler Palm Coast 13.40 -0.1
76 Ryan Alderman FR New Smyrna Beach 13.42 -1.0
77 Wood Registe FR Flagler Palm Coast 13.49 0.3
78 Caleb Morton FR Flagler Palm Coast 13.56 0.3
79 Joshua Terry FR Flagler Palm Coast 13.61 -0.4
80 Matthew Toppin FR Flagler Palm Coast 13.63 -1.0
81 Nicholas Eagle SO Flagler Palm Coast 13.73 -0.3
82 Luke Qualls SO Keystone Heights 13.84 -0.4
83 Zachary Parmeter JR Keystone Heights 13.96 -1.7
84 Logan Mesta JR Flagler Palm Coast 14.45 -0.5
85 Emmanuel Greenhalgh JR Flagler Palm Coast 14.52 -0.7
86 Ezekiel Flores FR Flagler Palm Coast 14.90 -0.3
87 Dominic Freeman FR New Smyrna Beach 15.30 -0.3
88 Christopher Matthews FR Flagler Palm Coast 15.63 -1.7
  Tyler Smith SO Seabreeze DNS -
  Miguel Castillo FR Flagler Palm Coast DNS -
  Jacob Abbas FR Flagler Palm Coast DNS -
  Devin Ramey FR Flagler Palm Coast DNS -
  Gio Pitts SO Flagler Palm Coast DNS -
  Malik Daley FR Flagler Palm Coast DNS -
  Dayne Boothe FR Flagler Palm Coast DNS -
  Anthony Bennett SO Flagler Palm Coast DNS -
  Christopher Doremy FR Flagler Palm Coast DNS -
  Nehemiah GIlyard FR Flagler Palm Coast DNS -
  Avantae Williams JR DeLand DNS -
  TyShaun Woulard JR DeLand DNS -
  Derek Johnson JR Columbia DNS -
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Connell Mosley SR Mandarin 11.10
11 Morris Jeffers SO Flagler Palm Coast 11.57
17 Teddrick Thomas JR Flagler Palm Coast 11.82
47 Jeffrey Cooper SO Forest 12.22
65 Jack Qu SO Bolles 12.72
70 Rory Taylor SO Flagler Palm Coast 13.16
  Tyler Smith SO Seabreeze DNS
  Dayne Boothe FR Flagler Palm Coast DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Quandarius Smith SO Buchholz 11.52
36 Ellis Davis FR Mandarin 12.05
46 Tristan Taylor FR Flagler Palm Coast 12.22
50 Ronin Davis JR University (OC) 12.27
61 George Adolf SO Forest 12.58
68 Hunter Visonti SO Flagler Palm Coast 12.93
71 Russel Adams SO Flagler Palm Coast 13.20
  Derek Johnson JR Columbia DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Michael Williams SR Buchholz 11.27
18 Christopher Sanders SR Bolles 11.85
34 Tyrek Whitfield JR St. Augustine 12.04
44 Calrico Crichton FR University (OC) 12.19
74 Leonardo Ferreira FR Flagler Palm Coast 13.36
  Gio Pitts SO Flagler Palm Coast DNS
  Nehemiah GIlyard FR Flagler Palm Coast DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Tyquarious Jenkins JR Flagler Palm Coast 11.31
9 Eugene Oglesby SR Fleming Island 11.55
33 Santiago Angarita JR Nease 12.03
45 Trevion Hernandez FR Columbia 12.22
62 Andre Parker JR Bolles 12.59
72 Taylor Kendrick SO P. K. Yonge 13.20
75 John Clabby JR Flagler Palm Coast 13.40
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 DeQuan Thompson JR Nease 11.80
19 Jordan Perkins JR Mandarin 11.85
32 Chalyn Parks SO Flagler Palm Coast 12.02
38 Jamar Hollimon FR St. Augustine 12.13
58 Jacquez Redic FR Columbia 12.49
79 Joshua Terry FR Flagler Palm Coast 13.61
82 Luke Qualls SO Keystone Heights 13.84
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Torey Cobb SO P. K. Yonge 11.85
22 Caleb Dixon SO Columbia 11.86
24 Brett Baker SO University (OC) 11.91
29 Devin Grind SO Fleming Island 12.00
66 Jay Payne JR Keystone Heights 12.79
77 Wood Registe FR Flagler Palm Coast 13.49
78 Caleb Morton FR Flagler Palm Coast 13.56
  Miguel Castillo FR Flagler Palm Coast DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Maximus Campbell JR Atlantic (PO) 11.44
12 Samuel Holmes SR Buchholz 11.61
30 Derrick Johnson SR Mandarin 12.01
40 Darius Harris SO Fleming Island 12.14
48 Tyler Williams JR Flagler Palm Coast 12.23
81 Nicholas Eagle SO Flagler Palm Coast 13.73
87 Dominic Freeman FR New Smyrna Beach 15.30
  Anthony Bennett SO Flagler Palm Coast DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 8
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 T.J. Hines SR Buchholz 11.33
35 Marcus Freeman SO Flagler Palm Coast 12.04
54 Cole Leasure SO University (OC) 12.36
57 Jerry Payne JR Keystone Heights 12.48
59 Ade Tuma SO P. K. Yonge 12.53
76 Ryan Alderman FR New Smyrna Beach 13.42
80 Matthew Toppin FR Flagler Palm Coast 13.63
  Jacob Abbas FR Flagler Palm Coast DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 9
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Trent Steward SR Flagler Palm Coast 11.56
26 Gionne Perry SR Mainland 11.92
31 Devin Johnson JR Columbia 12.02
39 Phillip Miller SO P. K. Yonge 12.13
60 Johnnie Ingram JR New Smyrna Beach 12.57
85 Emmanuel Greenhalgh JR Flagler Palm Coast 14.52
  Devin Ramey FR Flagler Palm Coast DNS
  Avantae Williams JR DeLand DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 10
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Christian Thomas SR DeLand 11.40
7 Nathaniel Davis FR Atlantic (PO) 11.45
37 Matthew Duguay SO New Smyrna Beach 12.09
42 Timothy Thomas SO Fleming Island 12.16
43 Isaiah Shirley SO Seabreeze 12.17
52 Dylan Gambone SR Flagler Palm Coast 12.34
53 Alvin Long SR Flagler Palm Coast 12.36
86 Ezekiel Flores FR Flagler Palm Coast 14.90
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 11
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Aaron Walton JR Atlantic (PO) 11.67
15 D'andre Mcmillian SR Mainland 11.79
49 Jose Blanco JR St. Augustine 12.26
56 Jordan Jackson SR Forest 12.43
63 Dakoda Wagner FR Flagler Palm Coast 12.66
84 Logan Mesta JR Flagler Palm Coast 14.45
  Christopher Doremy FR Flagler Palm Coast DNS
  TyShaun Woulard JR DeLand DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 12
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Willie Grullon SR Nease 11.92
27 Marc Tanyi SR DeLand 11.99
55 Devin Franklin FR Mainland 12.38
64 Aaron Roberson FR St. Augustine 12.69
67 Jonathan Perez SR Flagler Palm Coast 12.88
73 Caleb Dimilio JR Flagler Palm Coast 13.22
83 Zachary Parmeter JR Keystone Heights 13.96
88 Christopher Matthews FR Flagler Palm Coast 15.63
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 13
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Abdullah Al-gharabally SR Nease 11.70
21 Richard Ballard SO Atlantic (PO) 11.85
23 Christopher Pilarczyk SR Forest 11.89
28 Tylee Ford SO Mainland 11.99
41 Ty-Shawn Blount SO Flagler Palm Coast 12.15
50 Kenny Sogbesan JR Bolles 12.27
69 Anthony Buchanan SR Flagler Palm Coast 13.01
  Malik Daley FR Flagler Palm Coast DNS