March 16, 2019
|
The First Academy - Orlando, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 100 Meters Finals

W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Suresh Black SR First Academy (Orlando) 10.72 10
2 . Yirmyah SR Apopka 10.99 8
3 Jayden Ward SO University (Orlando) 11.00 6
4 Alex Williams JR East Ridge 11.01 5
5 Alec Duhaney JR West Orange 11.02 4
6 Micah Abraham SR East Lake 11.09 3
7 Tyler Cashe SO Lake Mary Prep 11.31 2
  Malachi Shannon JR Lake Minneola FS   

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Suresh Black SR First Academy (Orlando) 10.95 0.3
2 Alex Williams JR East Ridge 11.01 -0.3
3 Alec Duhaney JR West Orange 11.02 0.1
4 Malachi Shannon JR Lake Minneola 11.03 0.1
5 . Yirmyah SR Apopka 11.07 -0.1
6 Micah Abraham SR East Lake 11.14 +0.0
7 Jayden Ward SO University (Orlando) 11.18 0.1
8 Tyler Cashe SO Lake Mary Prep 11.26 +0.0
9 Cornelius Williams SR Apopka 11.31 -0.1
10 Eric Weatherly FR Bartram Trail 11.36 -0.1
11 Jaylon Carlies JR West Orange 11.40 0.1
12 Samuel Pena SR Lake Minneola 11.41 -0.3
13 William Koch JR Niceville 11.41 -0.1
14 Aaron Jones SO Bartram Trail 11.48 0.1
15 Marques Moulds JR Bartram Trail 11.50 -0.1
16 Akeem Brown JR Apopka 11.51 0.3
17 Roman Prestarri JR Niceville 11.52 -0.1
18 Joshua Marshall SR Olympia 11.54 0.1
19 Nathaniel Davis FR Atlantic (PO) 11.56 0.1
20 Jalin McCallum JR West Orange 11.57 0.3
21 Anthony Barrett SR Evans 11.60 0.1
22 TJ Johnson FR Viera 11.70 +0.0
23 Keoni Anthony JR First Academy (Orlando) 11.72 -0.1
24 Bryce Norton SO Viera 11.80 0.3
25 Richard Ballard SO Atlantic (PO) 11.88 -0.3
26 Jakobe Reed FR Olympia 11.92 -0.1
27 Elijah Nelson SR Evans 11.92 -0.3
28 Zack Herrington SO Somerset Canyons 12.14 0.3
29 Matt Rubin Senior Langley 12.24 -0.1
30 Kran Riley SO University (Orlando) 12.32 0.3
31 Ian Giles SR Somerset Canyons 12.41 -0.3
32 Zachary Da Silva SR Somerset Canyons 12.41 +0.0
33 Ellis Hodges SO Hardee 12.45 -0.1
34 Ted Rose JR Berkeley Prep 12.59 0.1
35 Aaron Walton JR Atlantic (PO) 12.83 -0.1
36 Kendrick Riley SO University (Orlando) 12.85 0.1
37 Connor Petracsek FR East Lake 13.21 -0.3
38 Enicro Poredes FR Father Lopez 13.40 0.3
39 Ryland Brady SO Father Lopez 13.87 0.1
  Alex Surratt Senior Langley DNS -
  Camden Hao Senior Langley DNS -
  Lake Ellis JR First Academy (Orlando) DNS -
  Tim Boone SR Berkeley Prep DNS -
  Lucas Pontes-Reis SR Lake Mary Prep DNS -
  Daniel Dalmau Descht JR Lake Mary Prep DNS -
  Xavier McClendon SR Lake Minneola DNS -
  Ariel Whiters JR Hardee DNS -
  Raequan Ousley JR Evans DNS -
  Hezekiah Austin FR Hardee DNS -
  Austin Paugh SO Niceville DNS -
  Harry Yang SO Father Lopez DNS -
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Cornelius Williams SR Apopka 11.31
10 Eric Weatherly FR Bartram Trail 11.36
17 Roman Prestarri JR Niceville 11.52
23 Keoni Anthony JR First Academy (Orlando) 11.72
33 Ellis Hodges SO Hardee 12.45
  Daniel Dalmau Descht JR Lake Mary Prep DNS
  Lucas Pontes-Reis SR Lake Mary Prep DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Micah Abraham SR East Lake 11.14
8 Tyler Cashe SO Lake Mary Prep 11.26
22 TJ Johnson FR Viera 11.70
32 Zachary Da Silva SR Somerset Canyons 12.41
  Tim Boone SR Berkeley Prep DNS
  Raequan Ousley JR Evans DNS
  Camden Hao Senior Langley DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Alex Williams JR East Ridge 11.01
12 Samuel Pena SR Lake Minneola 11.41
25 Richard Ballard SO Atlantic (PO) 11.88
27 Elijah Nelson SR Evans 11.92
31 Ian Giles SR Somerset Canyons 12.41
37 Connor Petracsek FR East Lake 13.21
  Lake Ellis JR First Academy (Orlando) DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 . Yirmyah SR Apopka 11.07
13 William Koch JR Niceville 11.41
15 Marques Moulds JR Bartram Trail 11.50
26 Jakobe Reed FR Olympia 11.92
29 Matt Rubin Senior Langley 12.24
35 Aaron Walton JR Atlantic (PO) 12.83
  Alex Surratt Senior Langley DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Suresh Black SR First Academy (Orlando) 10.95
16 Akeem Brown JR Apopka 11.51
20 Jalin McCallum JR West Orange 11.57
24 Bryce Norton SO Viera 11.80
28 Zack Herrington SO Somerset Canyons 12.14
30 Kran Riley SO University (Orlando) 12.32
38 Enicro Poredes FR Father Lopez 13.40
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Alec Duhaney JR West Orange 11.02
4 Malachi Shannon JR Lake Minneola 11.03
19 Nathaniel Davis FR Atlantic (PO) 11.56
34 Ted Rose JR Berkeley Prep 12.59
36 Kendrick Riley SO University (Orlando) 12.85
39 Ryland Brady SO Father Lopez 13.87
  Ariel Whiters JR Hardee DNS
  Hezekiah Austin FR Hardee DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Jayden Ward SO University (Orlando) 11.18
11 Jaylon Carlies JR West Orange 11.40
14 Aaron Jones SO Bartram Trail 11.48
18 Joshua Marshall SR Olympia 11.54
21 Anthony Barrett SR Evans 11.60
  Xavier McClendon SR Lake Minneola DNS
  Harry Yang SO Father Lopez DNS
  Austin Paugh SO Niceville DNS