March 16, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 200 Meters Finals

W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 I'Asia Wilson SO Lakeland 25.44 10
2 Kyndell Burrows JR Auburndale 26.09 8
3 Ashanti King FR Winter Haven 26.25 6
4 Arielye Baker JR Frostproof 27.05 5
5 Sydney Spaulding FR George Jenkins 27.12 4
6 Uquasha Pride SR Lake Wales 27.21 3
7 Janessa Plummer SR George Jenkins 27.34 2
8 Azaria Whitehurst 8 Fort Meade 27.70 1

Girls' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME WIND
1 Kyndell Burrows JR Auburndale 28.41 24.10 25.36 -0.8
2 I'Asia Wilson SO Lakeland 28.42 22.84 25.37 -0.8
3 Ashanti King FR Winter Haven 26.77 30.70 26.24 0.8
4 Azaria Whitehurst 8 Fort Meade 21.04 19.73 26.30 +0.0
5 Arielye Baker JR Frostproof 23.42 26.91 26.91 NWI
6 Janessa Plummer SR George Jenkins 30.49 23.48 26.98 0.6
7 Sydney Spaulding FR George Jenkins 28.06 28.60 26.98 -0.7
8 Uquasha Pride SR Lake Wales 31.66 21.11 27.06 0.6
9 Tiarianne Ifill SR Haines City 33.69 30.43 27.17 -2.7
10 Ma'Kayla Cobb 8 Frostproof 25.56 24.20 27.19 0.8
11 Jayla Greene FR Lake Wales 28.07 26.98 27.25 -0.7
12 Samya Feagin JR Lake Wales 33.00 31.09 27.27 NWI
13 Gwen Guillaume SO Ridge Community 22.93 25.38 27.29 +0.0
14 Victoria Morris SO Auburndale 19.45 31.50 27.39 0.8
15 Suzan Wilson Cole FR George Jenkins 31.25 31.53 27.41 -0.8
16 Hannah Shemansky SR Santa Fe Catholic 19.75 20.84 27.42 NWI
17 Dezarae Wright JR Kathleen 32.36 21.39 27.42 -2.7
18 Jakira Leatherwood SO Ridge Community 30.20 21.42 27.45 0.8
19 J'lae Alexander FR Lake Gibson 32.00 35.31 27.58 0.8
20 Kayla Wilson SR Jordan Christian Prep 34.91 31.03 27.70 0.6
21 Trinity Fuery FR Bartow 34.19 20.01 27.79 -1.7
22 Alana Bush JR Lake Gibson 21.43 25.05 27.83 0.6
23 Zhane Alexander SO George Jenkins 32.87 21.45 27.85 -0.8
24 Azarian Smith SR Bartow 35.54 19.74 28.20 NWI
25 Andrea Outlaw FR Bartow 20.41 32.03 28.34 +0.0
26 JoaQuilya Jackson FR Winter Haven 26.65 32.61 28.35 -1.7
27 Tia Brooks SR Haines City 25.24 24.39 28.36 -1.7
28 Alicia Agosto SO Haines City 21.88 34.38 28.41 0.6
29 Mysha Graham JR Lake Wales 31.56 35.54 28.43 NWI
30 Tre'Niya Baker JR Fort Meade 34.57 28.57 28.57 -0.7
31 Zaniah Head JR Mulberry 20.88 23.17 28.60 +0.0
32 Dianna Gainers SR Auburndale 34.65 28.06 28.63 -1.7
33 Vanessa Duclos FR Winter Haven 23.77 28.35 28.63 NWI
34 Alexis McCants FR Lakeland 33.47 30.01 28.85 -2.7
35 Ebone Drummond JR Ridge Community 28.67 27.79 29.25 -0.8
36 Ashlyn Hogg SR Kathleen 25.32 27.97 29.44 -2.7
37 Kiavian Decosey FR Lakeland 20.91 27.38 29.44 +0.0
38 Shamalrea Anderson SO Fort Meade 21.66 35.00 29.66 -2.7
39 Alexandria Austin FR McKeel 30.96 27.69 29.77 -1.7
40 Tre'Keirriea Link FR Kathleen 32.49 23.77 30.08 0.8
41 Maliyah Nichols SO Fort Meade 32.16 31.25 30.34 -0.8
42 Dailyn Williams FR Bartow 37.72 25.86 30.42 -0.7
43 Jaylyn Hogg SR Kathleen 27.59 22.01 30.99 +0.0
44 Mariah Taylor FR Winter Haven 23.16 30.46 31.72 -2.7
45 Harley Ruskin FR Frostproof 41.37 40.73 31.82 0.6
46 Marianella Carr 6 Lakeland Christian 37.45 24.75 32.56 -0.8
47 Lazya Riddle FR Lakeland 28.19 27.85 33.55 -2.7
48 Julianna Velez SO Santa Fe Catholic 24.27 28.08 34.66 -2.7
49 Ella Bell 8 Lakeland Christian 27.45 45.86 36.11 -0.7
50 Olivia North SO Tenoroc 46.14 25.84 36.91 0.6
  Jemera McKinney SR Jordan Christian Prep DNS DNS DNS -
  Nakyah Jordan SR Jordan Christian Prep DNS DNS DNS -
  Sophia Davila SR Santa Fe Catholic DNS DNS DNS -
  Francis Brooks JR Santa Fe Catholic DNS DNS DNS -
  Kasaidy Montalvo SO Tenoroc DNS DNS DNS -
  Riniya Johnson JR Auburndale DNS DNS DNS -
  Jada Miller 6 Frostproof DNS DNS DNS -
  Loreine Marrero Aquino SR Mulberry DNS DNS DNS -
  Amiyah Lemmard 7 McKeel DNS DNS DNS -
  Angelina Wallin 7 McKeel DNS DNS DNS -
  na leigha Hall FR Lake Region DNS DNS DNS -
  Ajaida Groomes FR Lake Region DNS DNS DNS -
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Kyndell Burrows JR Auburndale 25.36 27.65 20.80 28.15
2 I'Asia Wilson SO Lakeland 25.37 22.84 23.85 28.67
15 Suzan Wilson Cole FR George Jenkins 27.41 21.93 24.40 23.58
23 Zhane Alexander SO George Jenkins 27.85 31.47 33.98 32.31
35 Ebone Drummond JR Ridge Community 29.25 33.93 32.76 34.81
41 Maliyah Nichols SO Fort Meade 30.34 27.01 22.76 33.07
46 Marianella Carr 6 Lakeland Christian 32.56 40.05 28.66 26.05
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Ashanti King FR Winter Haven 31.23 26.24 26.51 21.78 23.10 31.23 20.21
10 Ma'Kayla Cobb 8 Frostproof 30.46 27.19 34.54 24.48 35.35 19.85 31.54
14 Victoria Morris SO Auburndale 20.00 27.39 21.37 35.06 24.66 29.04 22.46
18 Jakira Leatherwood SO Ridge Community 20.59 27.45 28.83 32.12 19.49 31.85 19.22
19 J'lae Alexander FR Lake Gibson 24.27 27.58 28.41 27.58 28.14 22.90 21.79
40 Tre'Keirriea Link FR Kathleen 22.86 30.08 35.80 29.48 32.19 22.26 21.96
  Angelina Wallin 7 McKeel DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Azaria Whitehurst 8 Fort Meade 26.30 30.25
13 Gwen Guillaume SO Ridge Community 27.29 31.66
25 Andrea Outlaw FR Bartow 28.34 29.76
31 Zaniah Head JR Mulberry 28.60 35.47
37 Kiavian Decosey FR Lakeland 29.44 37.69
43 Jaylyn Hogg SR Kathleen 30.99 34.40
  Amiyah Lemmard 7 McKeel DNS DNS
  Jada Miller 6 Frostproof DNS DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
21 Trinity Fuery FR Bartow 28.07 24.74 27.79 27.79
26 JoaQuilya Jackson FR Winter Haven 23.82 36.01 23.25 28.35
27 Tia Brooks SR Haines City 26.95 22.69 24.11 28.36
32 Dianna Gainers SR Auburndale 31.78 31.50 23.19 28.63
39 Alexandria Austin FR McKeel 33.05 24.12 27.39 29.77
  Francis Brooks JR Santa Fe Catholic DNS DNS DNS DNS
  Loreine Marrero Aquino SR Mulberry DNS DNS DNS DNS
  Riniya Johnson JR Auburndale DNS DNS DNS DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Sydney Spaulding FR George Jenkins 26.98
11 Jayla Greene FR Lake Wales 27.25
30 Tre'Niya Baker JR Fort Meade 28.57
42 Dailyn Williams FR Bartow 30.42
49 Ella Bell 8 Lakeland Christian 36.11
  Kasaidy Montalvo SO Tenoroc DNS
  Sophia Davila SR Santa Fe Catholic DNS
  Ajaida Groomes FR Lake Region DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: -2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Tiarianne Ifill SR Haines City 27.17 21.47
17 Dezarae Wright JR Kathleen 27.42 35.10
34 Alexis McCants FR Lakeland 28.85 36.07
36 Ashlyn Hogg SR Kathleen 29.44 24.44
38 Shamalrea Anderson SO Fort Meade 29.66 29.66
44 Mariah Taylor FR Winter Haven 31.72 24.43
47 Lazya Riddle FR Lakeland 33.55 41.94
48 Julianna Velez SO Santa Fe Catholic 34.66 44.37
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Arielye Baker JR Frostproof 26.91 22.07 21.80
12 Samya Feagin JR Lake Wales 27.27 24.55 29.73
16 Hannah Shemansky SR Santa Fe Catholic 27.42 34.55 27.70
24 Azarian Smith SR Bartow 28.20 23.69 33.84
29 Mysha Graham JR Lake Wales 28.43 36.96 35.26
33 Vanessa Duclos FR Winter Haven 28.63 35.51 29.78
  na leigha Hall FR Lake Region DNS DNS DNS
  Jemera McKinney SR Jordan Christian Prep DNS DNS DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 8
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Janessa Plummer SR George Jenkins 26.98
8 Uquasha Pride SR Lake Wales 27.06
20 Kayla Wilson SR Jordan Christian Prep 27.70
22 Alana Bush JR Lake Gibson 27.83
28 Alicia Agosto SO Haines City 28.41
45 Harley Ruskin FR Frostproof 31.82
50 Olivia North SO Tenoroc 36.91
  Nakyah Jordan SR Jordan Christian Prep DNS