March 16, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Men's 800m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Margarito Garcia 8 Frostproof 2:40.36 -
  Michael Holden SR Lake Wales 2:02.69 6
  Anderson Denton JR Lake Wales 1:58.56 10
  Ladarius Tellis SO Lake Wales 1:59.26 8
  Joesem Torres Colon SO Lake Wales 2:02.77 5
  Jack Smith FR Lakeland Christian 2:22.98 -
  Bryson Yamnitz SR Lakeland Christian 2:05.35 2
  Sun Woo Lee SO Lakeland Christian 2:13.61 -
  Evan Gaughf SR Lakeland 2:22.41 -
  Anthony Hannon SO Lakeland 2:44.11 -
  Carson Hosegood SR Lakeland 2:30.00 -
  Thomas Gielow FR Lakeland 2:34.93 -
  Qornelious Richardson FR Winter Haven 2:35.78 -
  Anthony Joseph JR Lake Region 2:40.89 -
  Benjie Toussaint SO Lake Region 2:11.60 -
  Hunter Snell SR Kathleen 2:06.12 1
  Anthony Garcia 8 Frostproof 2:26.81 -
  Johnnie Salter SR George Jenkins 2:09.87 -
  Cody Carr SR George Jenkins 2:10.78 -
  Thomas Townley JR George Jenkins 2:02.84 4
  Gavin Bendross FR George Jenkins 2:09.52 -
  Ethan Gonzalez SO Haines City 2:56.31 -
  Josias Mirtyl JR Haines City 2:23.10 -
  Arnaldo Vera SO Haines City 2:22.46 -
  Jaden Davis JR Haines City 2:42.56 -
  Vincent Cardona JR Kathleen 2:26.33 -
  Carlos Viera SO Kathleen 2:33.33 -
  Jeremiah Mahogany SR Kathleen 2:22.06 -
  Tyler Martin SO Winter Haven 2:17.19 -
  Mario Tullis JR Winter Haven 2:04.90 3
  Aidan Lieberman SO McKeel 2:38.62 -
  Raphael Espina-Luke SR Mulberry 2:38.98 -
  Andres Cubillos FR Santa Fe Catholic 2:45.72 -
  Ray Davis JR Santa Fe Catholic 2:19.40 -
  Palmer Reddick SO Vanguard (LW) 3:39.33 -
  Dylan Ayer SO Vanguard (LW) 2:36.71 -
  Tyreek Hobbs SR Tenoroc 2:07.66 -
  Dan Yates JR Geneva Classical Academy 2:23.19 -
  Jack Brooks SO Geneva Classical Academy 2:09.93 -
  Miles Sharrett SO Geneva Classical Academy 2:39.35 -
  Joseph Bilbrey SO Oasis Christian Academy 2:49.97 -
  Clay Addison SO Oasis Christian Academy 2:33.22 -
  Crystian Newell SO Mulberry 2:19.76 -
  Hunter Miller SO Fort Meade 2:37.69 -
  Juanito Moreno JR Ridge Community 2:13.62 -
  Dustin White SR McKeel 2:21.17 -
  Isaac Morrison 8 McKeel 2:09.48 -
  Ashton Lopez FR Ridge Community 2:26.08 -
  Omario Wright SO Auburndale 2:47.17 -
  Erikson Wills 8 McKeel 2:20.54 -
  Braeden Crossman JR Ridge Community 2:31.41 -
  Jamill Vasques JR Auburndale 2:13.06 -
  Nicholas Glen FR Auburndale 2:26.52 -
  Jordy Velazquez SO Auburndale 2:37.77 -
  Timothy Graydon FR Bartow DNS   
  Maleik Brown JR Bartow DNS   
  Isaias Hernandez FR Bartow DNS   
  Cirilo Valdez JR Frostproof DNS   
  Luke Dalen SO Geneva Classical Academy DNS   
  Glen Berto SO Discovery DNS   
  Taden Krzeminski FR Discovery DNS   
  Kase Gibson 6 Lakeland Christian DNS   
  Bernardo Valdez FR Santa Fe Catholic DNS   
  Tyreese Williams SR Lake Region DNS   
  Jacquez Lee SO Mulberry DNS   
  Lewis Diante SR Lake Region DNS   
  Xavier Dolly FR Bartow DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Joseph Bilbrey SO Oasis Christian Academy 2:49.97 -
  Ethan Gonzalez SO Haines City 2:56.31 -
  Jaden Davis JR Haines City 2:42.56 -
  Anthony Hannon SO Lakeland 2:44.11 -
  Carson Hosegood SR Lakeland 2:30.00 -
  Thomas Gielow FR Lakeland 2:34.93 -
  Omario Wright SO Auburndale 2:47.17 -
  Andres Cubillos FR Santa Fe Catholic 2:45.72 -
  Palmer Reddick SO Vanguard (LW) 3:39.33 -
  Dylan Ayer SO Vanguard (LW) 2:36.71 -
  Isaias Hernandez FR Bartow DNS   
  Maleik Brown JR Bartow DNS   
  Timothy Graydon FR Bartow DNS   
  Taden Krzeminski FR Discovery DNS   
  Kase Gibson 6 Lakeland Christian DNS   
  Bernardo Valdez FR Santa Fe Catholic DNS   
  Xavier Dolly FR Bartow DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Clay Addison SO Oasis Christian Academy 2:33.22 -
  Margarito Garcia 8 Frostproof 2:40.36 -
  Anthony Garcia 8 Frostproof 2:26.81 -
  Carlos Viera SO Kathleen 2:33.33 -
  Anthony Joseph JR Lake Region 2:40.89 -
  Qornelious Richardson FR Winter Haven 2:35.78 -
  Aidan Lieberman SO McKeel 2:38.62 -
  Braeden Crossman JR Ridge Community 2:31.41 -
  Ashton Lopez FR Ridge Community 2:26.08 -
  Nicholas Glen FR Auburndale 2:26.52 -
  Jordy Velazquez SO Auburndale 2:37.77 -
  Hunter Miller SO Fort Meade 2:37.69 -
  Raphael Espina-Luke SR Mulberry 2:38.98 -
  Miles Sharrett SO Geneva Classical Academy 2:39.35 -
  Jacquez Lee SO Mulberry DNS   
  Glen Berto SO Discovery DNS   
  Cirilo Valdez JR Frostproof DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Josias Mirtyl JR Haines City 2:23.10 -
  Arnaldo Vera SO Haines City 2:22.46 -
  Vincent Cardona JR Kathleen 2:26.33 -
  Jeremiah Mahogany SR Kathleen 2:22.06 -
  Benjie Toussaint SO Lake Region 2:11.60 -
  Jack Smith FR Lakeland Christian 2:22.98 -
  Evan Gaughf SR Lakeland 2:22.41 -
  Tyler Martin SO Winter Haven 2:17.19 -
  Erikson Wills 8 McKeel 2:20.54 -
  Dustin White SR McKeel 2:21.17 -
  Jamill Vasques JR Auburndale 2:13.06 -
  Crystian Newell SO Mulberry 2:19.76 -
  Ray Davis JR Santa Fe Catholic 2:19.40 -
  Dan Yates JR Geneva Classical Academy 2:23.19 -
  Lewis Diante SR Lake Region DNS   
  Tyreese Williams SR Lake Region DNS   
  Luke Dalen SO Geneva Classical Academy DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Jack Brooks SO Geneva Classical Academy 2:09.93 -
  Cody Carr SR George Jenkins 2:10.78 -
  Thomas Townley JR George Jenkins 2:02.84 4
  Gavin Bendross FR George Jenkins 2:09.52 -
  Hunter Snell SR Kathleen 2:06.12 1
  Michael Holden SR Lake Wales 2:02.69 6
  Anderson Denton JR Lake Wales 1:58.56 10
  Ladarius Tellis SO Lake Wales 1:59.26 8
  Joesem Torres Colon SO Lake Wales 2:02.77 5
  Bryson Yamnitz SR Lakeland Christian 2:05.35 2
  Sun Woo Lee SO Lakeland Christian 2:13.61 -
  Mario Tullis JR Winter Haven 2:04.90 3
  Isaac Morrison 8 McKeel 2:09.48 -
  Juanito Moreno JR Ridge Community 2:13.62 -
  Tyreek Hobbs SR Tenoroc 2:07.66 -
  Johnnie Salter SR George Jenkins 2:09.87 -