April 3, 2019
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Adrian Burgos SR Lyman 42.71 43.51 51.89 36.32 39.91 10
2 Damaris Williams FR Seminole (Sanford) 40.50 30.17 44.63 39.67 41.32 8
3 Aiden Hammock SO Lake Mary 33.26 29.85 35.81 49.45 42.63 6
4 Miles Butterfield FR Lake Brantley 47.98 47.98 44.56 31.71 42.84 5
5 Keyon Dennis JR Seminole (Sanford) 31.00 38.32 30.14 46.93 43.05 4
6 Alex LONGINO JR Lake Mary 31.57 50.69 46.69 43.13 44.46 3
7 Jaylin Mobley JR Seminole (Sanford) 54.24 36.76 46.62 50.65 44.82 2
8 Malik Collins SO Lake Howell 57.78 35.03 51.41 34.58 45.49 1
9 William Simmons JR Hagerty 46.24 32.97 56.31 32.97 45.78 -
10 Antonio Roberts JR Seminole (Sanford) 58.86 45.98 54.26 49.66 45.98 -
11 Kaiden Bittinger SO Lake Brantley 58.93 40.37 41.30 51.97 46.40 -
12 Kyle Renk SO Oviedo 1:00.13 58.72 36.64 58.25 46.97 -
13 Sam Madrigal SR Oviedo 51.01 41.00 1:01.98 53.87 47.67 -
14 Talyn West SO Lake Mary 37.69 34.83 59.63 35.78 47.70 -
15 Roland Lopez JR Lake Brantley 35.88 1:01.72 45.45 36.36 47.84 -
16 Jayden Thompson SO Oviedo 49.79 1:00.43 58.98 57.05 48.34 -
17 Peter Gaffney SO Oviedo 1:01.44 35.88 59.48 50.14 49.15 -
18 Ryan Antalek SR Lake Brantley 1:05.14 1:07.75 44.30 1:02.54 52.11 -
19 Eliot Barat SR Hagerty 44.66 50.44 39.93 54.65 52.54 -
20 Ron Henson SO Hagerty 45.43 49.86 1:10.92 1:07.04 55.40 -
  David Mejia FR Hagerty DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jeremy Quezada FR Lake Mary DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jaquvais Mosley SO Lake Howell DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Adrian Burgos SR Lyman 39.91 10
2 Damaris Williams FR Seminole (Sanford) 41.32 8
3 Aiden Hammock SO Lake Mary 42.63 6
4 Miles Butterfield FR Lake Brantley 42.84 5
5 Keyon Dennis JR Seminole (Sanford) 43.05 4
6 Alex LONGINO JR Lake Mary 44.46 3
7 Jaylin Mobley JR Seminole (Sanford) 44.82 2
  Jaquvais Mosley SO Lake Howell DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Malik Collins SO Lake Howell 45.49 1
9 William Simmons JR Hagerty 45.78 -
10 Antonio Roberts JR Seminole (Sanford) 45.98 -
11 Kaiden Bittinger SO Lake Brantley 46.40 -
13 Sam Madrigal SR Oviedo 47.67 -
14 Talyn West SO Lake Mary 47.70 -
15 Roland Lopez JR Lake Brantley 47.84 -
17 Peter Gaffney SO Oviedo 49.15 -
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Kyle Renk SO Oviedo 42.28 44.16 1:01.07 46.97 -
16 Jayden Thompson SO Oviedo 56.56 1:00.43 40.61 48.34 -
18 Ryan Antalek SR Lake Brantley 44.82 52.64 41.69 52.11 -
19 Eliot Barat SR Hagerty 59.37 55.70 56.75 52.54 -
20 Ron Henson SO Hagerty 58.17 48.20 45.43 55.40 -
  David Mejia FR Hagerty DNS DNS DNS DNS   
  Jeremy Quezada FR Lake Mary DNS DNS DNS DNS