April 3, 2019
|
St. Augustine HS - St. Augustine, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Bradley Ball SO Nease 4:33.55 10
2 Justin Tackling JR Nease 4:34.19 8
3 Jahari White SO Bartram Trail 4:38.72 6
4 Ralph Jacob Kauzlarich JR Bartram Trail 4:40.78 5
5 Evan Ritter SR Bartram Trail 4:41.60 4
6 Bela Schein SO St. Augustine 4:43.06 3
7 James Hayes SR St. Augustine 4:45.79 2
8 Maxwell Hornstein JR Matanzas 4:49.46 1
9 Taylor Hampson JR Nease 4:50.84 -
10 Dalton Hawley JR Matanzas 4:50.90 -
11 Grayson Gates SO St. Augustine 4:50.94 -
12 Frederick Lloyd SO Nease 4:51.50 -
13 John Scholz JR Middleburg 4:52.17 -
14 Joshua Hett SO St. Augustine 4:53.74 -
15 John Brinkman JR Fleming Island 4:54.08 -
16 William Smith JR Matanzas 4:55.13 -
17 Brennan Popik SO Bartram Trail 4:56.03 -
18 Payne Johnson SO Matanzas 4:59.13 -
19 Shyonnewanya Dumas JR Orange Park 5:01.09 -
20 Stevenson Aris SR Orange Park 5:01.11 -
21 Noah Carson SO Middleburg 5:03.04 -
22 Owen Darfler SO Fleming Island 5:10.34 -
23 Steven Aris SR Orange Park 5:10.62 -
24 Ben Gelok SR Fleming Island 5:10.81 -
25 Sam Courter SO Menendez 5:12.35 -
26 Ian Kelbert SO Menendez 5:15.89 -
27 Jacob Senn SO Middleburg 5:16.77 -
28 Hayden Shaw SO Middleburg 5:23.02 -
29 Brandon Lewis FR Palatka 5:35.42 -
30 Michael McCue SR Fleming Island 5:49.31 -
  John Bear SR Orange Park DNF   
  William Clark SO Menendez DNF   
  Alexander Canoura SR Menendez DNS   
  James Bellamy FR Palatka DNS   
  Justus Curry SO Palatka DNS   
  Breadan Brauman FR Palatka DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Bradley Ball SO Nease 4:33.55 10
2 Justin Tackling JR Nease 4:34.19 8
3 Jahari White SO Bartram Trail 4:38.72 6
4 Ralph Jacob Kauzlarich JR Bartram Trail 4:40.78 5
5 Evan Ritter SR Bartram Trail 4:41.60 4
6 Bela Schein SO St. Augustine 4:43.06 3
7 James Hayes SR St. Augustine 4:45.79 2
8 Maxwell Hornstein JR Matanzas 4:49.46 1
9 Taylor Hampson JR Nease 4:50.84 -
10 Dalton Hawley JR Matanzas 4:50.90 -
11 Grayson Gates SO St. Augustine 4:50.94 -
12 Frederick Lloyd SO Nease 4:51.50 -
13 John Scholz JR Middleburg 4:52.17 -
14 Joshua Hett SO St. Augustine 4:53.74 -
15 John Brinkman JR Fleming Island 4:54.08 -
17 Brennan Popik SO Bartram Trail 4:56.03 -
  John Bear SR Orange Park DNF   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 William Smith JR Matanzas 4:55.13 -
18 Payne Johnson SO Matanzas 4:59.13 -
19 Shyonnewanya Dumas JR Orange Park 5:01.09 -
20 Stevenson Aris SR Orange Park 5:01.11 -
21 Noah Carson SO Middleburg 5:03.04 -
22 Owen Darfler SO Fleming Island 5:10.34 -
23 Steven Aris SR Orange Park 5:10.62 -
24 Ben Gelok SR Fleming Island 5:10.81 -
25 Sam Courter SO Menendez 5:12.35 -
26 Ian Kelbert SO Menendez 5:15.89 -
27 Jacob Senn SO Middleburg 5:16.77 -
28 Hayden Shaw SO Middleburg 5:23.02 -
29 Brandon Lewis FR Palatka 5:35.42 -
30 Michael McCue SR Fleming Island 5:49.31 -
  William Clark SO Menendez DNF   
  Breadan Brauman FR Palatka DNS   
  Justus Curry SO Palatka DNS   
  Alexander Canoura SR Menendez DNS   
  James Bellamy FR Palatka DNS