February 16, 2019
|
Gaither HS - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ethan Geiger JR Robinson 2:01.26 10
2 Nicolas Lende SO King 2:04.91 8
3 MacLean Hutmacher SR Robinson 2:06.04 6
4 Anthony Dimarco JR Wiregrass Ranch 2:06.25 5
5 Alejandro Medina SR Wiregrass Ranch 2:06.67 4
6 Alex Morales Ramos JR Wiregrass Ranch 2:06.84 3
7 Will Merritt JR George Steinbrenner 2:11.59 2
8 Tico Allen JR Middleton 2:12.74 1
9 Tyler McKenna SR Sickles 2:14.11 -
10 Jockyll Davis FR Chamberlain 2:15.00 -
11 Chi Vu SR Chamberlain 2:15.14 -
12 Emanuel Alvarez JR Wiregrass Ranch 2:16.04 -
13 Ronnie Aeschleman JR George Steinbrenner 2:18.64 -
14 Andrew Vega SO George Steinbrenner 2:18.70 -
15 AJ Damato JR Gaither 2:19.95 -
16 Ty Scott FR Bell Creek 2:20.50 -
17 Luke Osterberger JR Tampa Catholic 2:21.49 -
18 Owen Smith SO Freedom (Tampa) 2:22.72 -
19 Jaden Simpson JR George Steinbrenner 2:23.91 -
20 Colin Boni JR Sickles 2:24.93 -
21 Lorenzo Martinez SO Gaither 2:25.07 -
22 Kyle Williams SO Sickles 2:25.08 -
23 Austin Prozer SR Gaither 2:26.01 -
24 Elijah Floyd JR Tampa Bay Tech 2:34.64 -
25 Matthew MacNichol FR Bell Creek 2:34.71 -
26 Ryans MCMurchie SO Middleton 2:37.14 -
27 Nurideen Shabazz SR Tampa Bay Tech 2:39.14 -
28 Akhilesh Peddu SO Middleton 2:44.92 -
29 Noah Lam JR Tampa Catholic 2:46.11 -
30 Walter Carranza SO Armwood 2:48.48 -
31 Sergio Llopiz JR Tampa Catholic 2:56.23 -
  Chris Tompkins SO Middleton DNS   
  Sean Brown SR Armwood DNS   
  Jahbari Newton JR Sickles DNS   
  Hao Lee SO Tampa Bay Tech DNS   
  Carlos Ramirez JR Armwood DNS   
  Monroe Parks SR Freedom (Tampa) DNS   
  Ernesto Velasquez SR Chamberlain DNS   
  Christian Rouge-Hearnendez SO Tampa Bay Tech DNS   
  Hirun De Silva FR Freedom (Tampa) DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ethan Geiger JR Robinson 2:01.26 10
2 Nicolas Lende SO King 2:04.91 8
3 MacLean Hutmacher SR Robinson 2:06.04 6
4 Anthony Dimarco JR Wiregrass Ranch 2:06.25 5
5 Alejandro Medina SR Wiregrass Ranch 2:06.67 4
6 Alex Morales Ramos JR Wiregrass Ranch 2:06.84 3
7 Will Merritt JR George Steinbrenner 2:11.59 2
8 Tico Allen JR Middleton 2:12.74 1
11 Chi Vu SR Chamberlain 2:15.14 -
12 Emanuel Alvarez JR Wiregrass Ranch 2:16.04 -
14 Andrew Vega SO George Steinbrenner 2:18.70 -
19 Jaden Simpson JR George Steinbrenner 2:23.91 -
  Sean Brown SR Armwood DNS   
  Ernesto Velasquez SR Chamberlain DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jockyll Davis FR Chamberlain 2:15.00 -
13 Ronnie Aeschleman JR George Steinbrenner 2:18.64 -
15 AJ Damato JR Gaither 2:19.95 -
16 Ty Scott FR Bell Creek 2:20.50 -
17 Luke Osterberger JR Tampa Catholic 2:21.49 -
20 Colin Boni JR Sickles 2:24.93 -
21 Lorenzo Martinez SO Gaither 2:25.07 -
23 Austin Prozer SR Gaither 2:26.01 -
25 Matthew MacNichol FR Bell Creek 2:34.71 -
27 Nurideen Shabazz SR Tampa Bay Tech 2:39.14 -
30 Walter Carranza SO Armwood 2:48.48 -
  Hirun De Silva FR Freedom (Tampa) DNS   
  Christian Rouge-Hearnendez SO Tampa Bay Tech DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Tyler McKenna SR Sickles 2:14.11 -
18 Owen Smith SO Freedom (Tampa) 2:22.72 -
22 Kyle Williams SO Sickles 2:25.08 -
24 Elijah Floyd JR Tampa Bay Tech 2:34.64 -
26 Ryans MCMurchie SO Middleton 2:37.14 -
28 Akhilesh Peddu SO Middleton 2:44.92 -
29 Noah Lam JR Tampa Catholic 2:46.11 -
31 Sergio Llopiz JR Tampa Catholic 2:56.23 -
  Monroe Parks SR Freedom (Tampa) DNS   
  Hao Lee SO Tampa Bay Tech DNS   
  Carlos Ramirez JR Armwood DNS   
  Chris Tompkins SO Middleton DNS   
  Jahbari Newton JR Sickles DNS