March 9, 2019
|
Clearwater - Clearwater, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ethan Geiger JR Robinson 4:27.21 10
2 Jordan Foreman JR Northeast (SP) 4:35.86 8
3 Zachary Harrigan SO George Steinbrenner 4:36.48 6
4 Blake Walker JR George Steinbrenner 4:38.01 5
5 Daniel Barron JR Newsome 4:38.53 4
6 Alex Quesada SR Gaither 4:38.83 3
7 Paul Foreman JR George Steinbrenner 4:39.57 2
8 Jon Eide FR Calvary Christian (Clr) 4:41.68 1
9 Alexander Quillan SR Northeast (SP) 4:42.85 -
10 MacLean Hutmacher SR Robinson 4:42.88 -
11 Ethan Bhatt SO Citrus Park Christian 4:43.24 -
12 Adam Dieck SO Jesuit (Tampa) 4:44.47 -
13 Trey Morris JR Berkeley Prep 4:45.06 -
14 Ethan Hunter JR Robinson 4:46.56 -
15 Charles Sabodski SR St. Petersburg 4:46.98 -
16 Hunter McAdams SR Newsome 4:47.12 -
17 Jason Swartzlander FR Newsome 4:47.25 -
18 Benjamin Whitmer JR George Steinbrenner 4:47.32 -
19 Rayaan Kader SO Springstead 4:47.42 -
20 Caden Colver SR Tarpon Springs 4:48.89 -
21 Chandler Wright SO East Lake 4:53.82 -
22 Jarod Poe JR Mitchell 4:54.29 -
23 David Denkler FR Largo 4:54.62 -
24 Noah Palamar JR Mitchell 4:54.82 -
25 Michael Welborn SR East Lake 4:56.74 -
26 Ty Scott FR Bell Creek 4:57.81 -
27 William Stone FR Osceola (Seminole) 4:57.90 -
28 Danny O'Leary FR Jesuit (Tampa) 4:58.35 -
29 Matthew Hom SR Palm Harbor University 4:58.87 -
30 Frank Tenore FR St. Petersburg 4:59.56 -
31 John Beckler SR Countryside 4:59.87 -
32 Teage Elsey FR Riverview (Sarasota) 5:00.32 -
33 David Jensen FR Osceola (Seminole) 5:00.62 -
34 Richard Beaman SR Largo 5:00.63 -
35 Owen LaGrande JR Osceola (Seminole) 5:01.53 -
36 Dylan Howard FR Braden River 5:02.45 -
37 Charles Brazzeal SO Jesuit (Tampa) 5:03.86 -
38 Jackson McMullen SR Clearwater 5:04.45 -
39 Logan Stephens JR Mitchell 5:04.96 -
40 Dylan Mead SO Pinellas Park 5:06.64 -
41 Dominic Escribano FR Citrus Park Christian 5:07.88 -
42 Dustin McCoy JR Braden River 5:08.62 -
43 Jonathan Yacobi SO Largo 5:09.39 -
44 Will Marston SR Braden River 5:09.71 -
45 Julius Bloznalis SO Clearwater 5:10.59 -
46 Thomas Wynne SO Osceola (Seminole) 5:12.07 -
47 jett Yarborough FR Citrus Park Christian 5:13.62 -
48 Luke Unbehagen SO Palm Harbor University 5:16.18 -
49 Dakota Speed-Ferris SR East Lake 5:17.08 -
50 Trevor Cavanaugh SR Clearwater 5:17.54 -
51 Gavin Bridgewater JR Pinellas Park 5:17.65 -
52 Elias Fermin SO Robinson 5:17.81 -
53 Roman Caragiulo SO Riverview (Sarasota) 5:23.17 -
54 Sebastian Correa FR Bell Creek 5:24.10 -
55 Ivan Rodriguez SR Hardee 5:26.51 -
56 Dylan Zemetskus JR Boca Ciega 5:29.11 -
57 Nason Hunsinger FR Northeast (SP) 5:30.17 -
58 Robert Torris SO St. Petersburg 5:33.40 -
59 Raymond Chau SO Largo 5:33.78 -
60 Ryan Murray JR Braden River 5:35.71 -
61 Jailen Marcelin FR Bell Creek 5:36.11 -
62 Eric Mailhot FR St. Petersburg Catholic 5:40.56 -
63 Jackson LaChapelle FR St. Petersburg 5:43.54 -
64 Joshua Dondero SO Northside Christian 5:44.87 -
65 Jacob Davidson SR Hardee 5:45.11 -
66 Austin Weaver FR Gibbs 5:46.11 -
67 Leonidha Budo SO Boca Ciega 5:49.48 -
68 Micah Norris SO Calvary Christian (Clr) 5:58.04 -
69 Killian Williams JR Dixie Hollins 6:01.60 -
70 Scott Holbrook FR Northside Christian 6:04.97 -
71 Justin Cox SO Pinellas Park 6:25.87 -
72 Calvin Lin SO Calvary Christian (Clr) 6:28.29 -
73 Benjamin Lorenzen SR St. Petersburg Catholic 6:32.39 -
74 Jeffery Nguyen SR Boca Ciega 6:42.52 -
75 Gage Camacho JR Hardee 6:47.35 -
  Joshua Bernard JR Newsome DNF   
  Diego Riera-Gil SO Northeast (SP) DNS   
  Ethan Brooks JR Palmetto DNS   
  Nickolas Millan JR Mitchell DNS   
  Dylan Bailey 8 Canterbury (SP) DNS   
  Thomas Nimmons FR Boca Ciega DNS   
  Parker Maddox JR Jesuit (Tampa) DNS   
  Lucas Caragiulo JR Riverview (Sarasota) DNS   
  Gabriel Jacobson SR St. Petersburg Catholic DNS   
  Ericdelman Vega SR Booker DNS   
  Noah Coriarty JR St. Petersburg Catholic DNS   
  Robert Burgos SO Springstead DNS   
  Kendrick Maynor SR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Arturo Hernandez-Trejo JR Clearwater DNS   
  Alec Latzke SR Countryside DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ethan Geiger JR Robinson 4:27.21 10
2 Jordan Foreman JR Northeast (SP) 4:35.86 8
3 Zachary Harrigan SO George Steinbrenner 4:36.48 6
4 Blake Walker JR George Steinbrenner 4:38.01 5
5 Daniel Barron JR Newsome 4:38.53 4
6 Alex Quesada SR Gaither 4:38.83 3
7 Paul Foreman JR George Steinbrenner 4:39.57 2
8 Jon Eide FR Calvary Christian (Clr) 4:41.68 1
9 Alexander Quillan SR Northeast (SP) 4:42.85 -
10 MacLean Hutmacher SR Robinson 4:42.88 -
11 Ethan Bhatt SO Citrus Park Christian 4:43.24 -
12 Adam Dieck SO Jesuit (Tampa) 4:44.47 -
13 Trey Morris JR Berkeley Prep 4:45.06 -
14 Ethan Hunter JR Robinson 4:46.56 -
15 Charles Sabodski SR St. Petersburg 4:46.98 -
16 Hunter McAdams SR Newsome 4:47.12 -
17 Jason Swartzlander FR Newsome 4:47.25 -
18 Benjamin Whitmer JR George Steinbrenner 4:47.32 -
19 Rayaan Kader SO Springstead 4:47.42 -
20 Caden Colver SR Tarpon Springs 4:48.89 -
23 David Denkler FR Largo 4:54.62 -
  Joshua Bernard JR Newsome DNF   
  Parker Maddox JR Jesuit (Tampa) DNS   
  Alec Latzke SR Countryside DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Chandler Wright SO East Lake 4:53.82 -
22 Jarod Poe JR Mitchell 4:54.29 -
24 Noah Palamar JR Mitchell 4:54.82 -
25 Michael Welborn SR East Lake 4:56.74 -
26 Ty Scott FR Bell Creek 4:57.81 -
27 William Stone FR Osceola (Seminole) 4:57.90 -
28 Danny O'Leary FR Jesuit (Tampa) 4:58.35 -
31 John Beckler SR Countryside 4:59.87 -
32 Teage Elsey FR Riverview (Sarasota) 5:00.32 -
33 David Jensen FR Osceola (Seminole) 5:00.62 -
35 Owen LaGrande JR Osceola (Seminole) 5:01.53 -
36 Dylan Howard FR Braden River 5:02.45 -
37 Charles Brazzeal SO Jesuit (Tampa) 5:03.86 -
40 Dylan Mead SO Pinellas Park 5:06.64 -
42 Dustin McCoy JR Braden River 5:08.62 -
43 Jonathan Yacobi SO Largo 5:09.39 -
44 Will Marston SR Braden River 5:09.71 -
46 Thomas Wynne SO Osceola (Seminole) 5:12.07 -
49 Dakota Speed-Ferris SR East Lake 5:17.08 -
50 Trevor Cavanaugh SR Clearwater 5:17.54 -
  Lucas Caragiulo JR Riverview (Sarasota) DNS   
  Gabriel Jacobson SR St. Petersburg Catholic DNS   
  Dylan Bailey 8 Canterbury (SP) DNS   
  Nickolas Millan JR Mitchell DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Matthew Hom SR Palm Harbor University 4:58.87 -
30 Frank Tenore FR St. Petersburg 4:59.56 -
34 Richard Beaman SR Largo 5:00.63 -
38 Jackson McMullen SR Clearwater 5:04.45 -
39 Logan Stephens JR Mitchell 5:04.96 -
41 Dominic Escribano FR Citrus Park Christian 5:07.88 -
45 Julius Bloznalis SO Clearwater 5:10.59 -
47 jett Yarborough FR Citrus Park Christian 5:13.62 -
48 Luke Unbehagen SO Palm Harbor University 5:16.18 -
53 Roman Caragiulo SO Riverview (Sarasota) 5:23.17 -
54 Sebastian Correa FR Bell Creek 5:24.10 -
55 Ivan Rodriguez SR Hardee 5:26.51 -
57 Nason Hunsinger FR Northeast (SP) 5:30.17 -
58 Robert Torris SO St. Petersburg 5:33.40 -
60 Ryan Murray JR Braden River 5:35.71 -
61 Jailen Marcelin FR Bell Creek 5:36.11 -
63 Jackson LaChapelle FR St. Petersburg 5:43.54 -
64 Joshua Dondero SO Northside Christian 5:44.87 -
65 Jacob Davidson SR Hardee 5:45.11 -
75 Gage Camacho JR Hardee 6:47.35 -
  Arturo Hernandez-Trejo JR Clearwater DNS   
  Ethan Brooks JR Palmetto DNS   
  Thomas Nimmons FR Boca Ciega DNS   
  Robert Burgos SO Springstead DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
51 Gavin Bridgewater JR Pinellas Park 5:17.65 -
52 Elias Fermin SO Robinson 5:17.81 -
56 Dylan Zemetskus JR Boca Ciega 5:29.11 -
59 Raymond Chau SO Largo 5:33.78 -
62 Eric Mailhot FR St. Petersburg Catholic 5:40.56 -
66 Austin Weaver FR Gibbs 5:46.11 -
67 Leonidha Budo SO Boca Ciega 5:49.48 -
68 Micah Norris SO Calvary Christian (Clr) 5:58.04 -
69 Killian Williams JR Dixie Hollins 6:01.60 -
70 Scott Holbrook FR Northside Christian 6:04.97 -
71 Justin Cox SO Pinellas Park 6:25.87 -
72 Calvin Lin SO Calvary Christian (Clr) 6:28.29 -
73 Benjamin Lorenzen SR St. Petersburg Catholic 6:32.39 -
74 Jeffery Nguyen SR Boca Ciega 6:42.52 -
  Noah Coriarty JR St. Petersburg Catholic DNS   
  Kendrick Maynor SR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Ericdelman Vega SR Booker DNS   
  Diego Riera-Gil SO Northeast (SP) DNS