March 9, 2019
|
Clearwater - Clearwater, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Parker Valby JR East Lake 10:36.51 10
2 Taylor Stone JR Osceola (Seminole) 11:31.16 8
3 Callie Friske SR Calvary Christian (Clr) 11:51.45 6
4 Ashleigh Primacio JR Newsome 12:03.49 5
5 Meghan Gregoire SR Osceola (Seminole) 12:06.81 4
6 Sydney Avery SR Berkeley Prep 12:16.22 3
7 Moriah Friedman FR Citrus Park Christian 12:17.32 2
8 Samantha Davidson SR Robinson 12:18.59 1
9 Alexa Newbold JR Newsome 12:24.81 -
10 Grace Marston FR Braden River 12:28.70 -
11 Hannah Hoffman SR Newsome 12:32.31 -
12 Gretchen Ranson SO Countryside 12:41.94 -
13 Shea Dingle SO Robinson 12:54.37 -
14 Juliana Heath SR Robinson 13:07.86 -
15 Madisson Hunley JR Newsome 13:26.92 -
16 Juli Arcaro SR Berkeley Prep 13:30.79 -
17 Kaitlynn Brandeberry SO Hardee 13:53.02 -
18 Julia Pierce FR Boca Ciega 13:53.04 -
19 Micah Friedman 6 Citrus Park Christian 13:53.91 -
20 Emma Polinsky SO Boca Ciega 14:00.76 -
21 Sarah Dann SR Robinson 14:01.26 -
22 Delaney Booth FR St. Petersburg 14:14.50 -
23 Amy Vo JR St. Petersburg 14:23.04 -
24 Cecilia Dieffenthaller FR East Lake 14:31.81 -
25 Lily Schultze SO Springstead 14:33.01 -
26 Miranda Davis FR Braden River 14:35.45 -
27 Mia Pineda FR Dixie Hollins 14:41.23 -
28 Riley Spadaro 6 Citrus Park Christian 14:42.14 -
29 Emmilia Rosenquist 7 Northside Christian 15:13.10 -
30 Tiffany Nguygen FR St. Petersburg 15:17.54 -
31 Joanna Cano JR Pinellas Park 15:17.55 -
32 Kareli Plata SR Hardee 15:19.70 -
33 Raiya Eckman SR Dixie Hollins 15:21.75 -
34 Shaiel Jones FR Riverview (Sarasota) 15:24.74 -
35 Samantha Shackton FR Countryside 15:27.05 -
36 Amy Gutierrez SO Hardee 15:40.32 -
37 Reagan Wattman FR Clearwater 15:47.69 -
38 Lia Quinn SO Northside Christian 16:03.04 -
39 Chloe McMullen SR Clearwater 16:06.46 -
40 Fiona Sullivan SO Springstead 17:07.82 -
  Victoria Brierley SO Countryside DNS   
  Vanessa Unger JR Mitchell DNS   
  Lauren Justice SR Boca Ciega DNS   
  Haley Peters FR Northside Christian DNS   
  Zoe Trafton SO Largo DNS   
  Caroline Creevy SO Riverview (Sarasota) DNS   
  Amaya Cranston SO Dixie Hollins DNS   
  Aubrey Moon SR Countryside DNS   
  Tiana Luangsouphom JR Calvary Christian (Clr) DNS   
Girls' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Parker Valby JR East Lake 10:36.51 10
2 Taylor Stone JR Osceola (Seminole) 11:31.16 8
3 Callie Friske SR Calvary Christian (Clr) 11:51.45 6
4 Ashleigh Primacio JR Newsome 12:03.49 5
5 Meghan Gregoire SR Osceola (Seminole) 12:06.81 4
6 Sydney Avery SR Berkeley Prep 12:16.22 3
7 Moriah Friedman FR Citrus Park Christian 12:17.32 2
8 Samantha Davidson SR Robinson 12:18.59 1
9 Alexa Newbold JR Newsome 12:24.81 -
10 Grace Marston FR Braden River 12:28.70 -
11 Hannah Hoffman SR Newsome 12:32.31 -
12 Gretchen Ranson SO Countryside 12:41.94 -
13 Shea Dingle SO Robinson 12:54.37 -
14 Juliana Heath SR Robinson 13:07.86 -
15 Madisson Hunley JR Newsome 13:26.92 -
16 Juli Arcaro SR Berkeley Prep 13:30.79 -
19 Micah Friedman 6 Citrus Park Christian 13:53.91 -
21 Sarah Dann SR Robinson 14:01.26 -
22 Delaney Booth FR St. Petersburg 14:14.50 -
23 Amy Vo JR St. Petersburg 14:23.04 -
25 Lily Schultze SO Springstead 14:33.01 -
27 Mia Pineda FR Dixie Hollins 14:41.23 -
34 Shaiel Jones FR Riverview (Sarasota) 15:24.74 -
  Victoria Brierley SO Countryside DNS   
  Caroline Creevy SO Riverview (Sarasota) DNS   
Girls' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Kaitlynn Brandeberry SO Hardee 13:53.02 -
18 Julia Pierce FR Boca Ciega 13:53.04 -
20 Emma Polinsky SO Boca Ciega 14:00.76 -
24 Cecilia Dieffenthaller FR East Lake 14:31.81 -
26 Miranda Davis FR Braden River 14:35.45 -
28 Riley Spadaro 6 Citrus Park Christian 14:42.14 -
29 Emmilia Rosenquist 7 Northside Christian 15:13.10 -
30 Tiffany Nguygen FR St. Petersburg 15:17.54 -
31 Joanna Cano JR Pinellas Park 15:17.55 -
32 Kareli Plata SR Hardee 15:19.70 -
33 Raiya Eckman SR Dixie Hollins 15:21.75 -
35 Samantha Shackton FR Countryside 15:27.05 -
36 Amy Gutierrez SO Hardee 15:40.32 -
37 Reagan Wattman FR Clearwater 15:47.69 -
38 Lia Quinn SO Northside Christian 16:03.04 -
39 Chloe McMullen SR Clearwater 16:06.46 -
40 Fiona Sullivan SO Springstead 17:07.82 -
  Aubrey Moon SR Countryside DNS   
  Zoe Trafton SO Largo DNS   
  Amaya Cranston SO Dixie Hollins DNS   
  Haley Peters FR Northside Christian DNS   
  Tiana Luangsouphom JR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Lauren Justice SR Boca Ciega DNS   
  Vanessa Unger JR Mitchell DNS