March 9, 2019
|
Clearwater - Clearwater, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mathew Maier SR Northeast (SP) 1:58.32 10
2 Jacob Unger JR Mitchell 1:59.14 8
3 Dominic Acosta JR Newsome 1:59.22 6
4 Blake Walker JR George Steinbrenner 2:00.33 5
5 Hudson Rowan JR Berkeley Prep 2:02.12 4
6 Zachary Harrigan SO George Steinbrenner 2:03.22 3
7 Alexander Quillan SR Northeast (SP) 2:03.38 2
8 Paul Foreman JR George Steinbrenner 2:05.53 1
9 William Stager SR Braden River 2:06.78 -
10 Vincent Lynch SR Springstead 2:08.11 -
11 Wolfgang Weber FR Berkeley Prep 2:08.32 -
12 Sean Doherty JR Jesuit (Tampa) 2:08.61 -
13 Caden Colver SR Tarpon Springs 2:08.63 -
14 Chris Vega FR Riverview (Sarasota) 2:08.67 -
15 Andrew Vega SO George Steinbrenner 2:09.86 -
16 Javarious Gordon SO Largo 2:09.96 -
17 Jon Eide FR Calvary Christian (Clr) 2:10.01 -
18 John Haywood JR Seminole 2:10.40 -
19 Johannes Van Ooyen JR Mitchell 2:10.66 -
20 Tomas Saavedra JR Newsome 2:12.04 -
21 Chandler Wright SO East Lake 2:12.23 -
22 Robert Burgos SO Springstead 2:12.25 -
23 Ethan Bhatt SO Citrus Park Christian 2:12.75 -
24 Matthew Hom SR Palm Harbor University 2:13.79 -
25 Mike Johnson JR Palmetto 2:14.13 -
26 Danny O'Leary FR Jesuit (Tampa) 2:14.57 -
27 Eduardo De Souza JR Braden River 2:14.69 -
28 Yamil Cruz-Perez SO Citrus Park Christian 2:14.84 -
29 Dominic Escribano FR Citrus Park Christian 2:14.97 -
30 Ty Scott FR Bell Creek 2:15.68 -
31 Luke Unbehagen SO Palm Harbor University 2:16.04 -
32 Dustin McCoy JR Braden River 2:16.33 -
33 Tyler Atkins FR Newsome 2:16.46 -
34 Ryan Cole JR Osceola (Seminole) 2:17.22 -
35 Brainharris Mosoke SR Clearwater 2:17.32 -
36 Tyler Jackiewicz SO Northeast (SP) 2:17.76 -
37 Daniel Gonzalez Rodriguez SR Clearwater 2:17.83 -
38 Zane Davis FR Riverview (Sarasota) 2:18.02 -
39 Ryan Murray JR Braden River 2:19.23 -
40 Matthew MacNichol FR Bell Creek 2:19.67 -
41 Colton Sims FR Riverview (Sarasota) 2:19.78 -
42 Frank Tenore FR St. Petersburg 2:20.39 -
43 Nicholas Costantino SO Mitchell 2:20.74 -
44 Elijah Wheeler FR Bell Creek 2:20.87 -
45 jett Yarborough FR Citrus Park Christian 2:20.94 -
46 Carter Reed SR East Lake 2:21.33 -
47 Jonathan Klepper SO Palmetto 2:21.41 -
48 Sebastian Correa FR Bell Creek 2:21.55 -
49 Jackson Bjelland SR Palm Harbor University 2:22.10 -
50 Austin Weaver FR Gibbs 2:22.24 -
51 John Lopez SR Boca Ciega 2:22.54 -
52 David Marquis SO Springstead 2:22.62 -
53 Ethan Karuppiah SO Countryside 2:22.78 -
54 Kyle Desmond JR Springstead 2:22.83 -
55 Dylan Zemetskus JR Boca Ciega 2:23.38 -
56 Keegan Dandro FR Newsome 2:23.60 -
57 Alexander Staveley SO Largo 2:24.80 -
58 Dakota Gates SR Countryside 2:24.91 -
59 KeSean King SO Largo 2:25.03 -
60 Thomas Nimmons FR Boca Ciega 2:25.22 -
61 Jackson LaChapelle FR St. Petersburg 2:27.34 -
62 Eric Mailhot FR St. Petersburg Catholic 2:29.46 -
63 Kenneth Shannon SO Largo 2:31.34 -
64 Anthony Romero SO Booker 2:31.53 -
65 Ashaad Hall SO Gibbs 2:33.32 -
66 Jeremy Myers FR Hardee 2:33.72 -
67 Rylan Soto SO Osceola (Seminole) 2:35.02 -
68 Manuel Adler SR Hardee 2:38.53 -
69 Devin Albert FR Gibbs 2:46.67 -
70 d Wethington SO Boca Ciega 2:49.45 -
71 Benjamin Lorenzen SR St. Petersburg Catholic 2:55.22 -
  Calvin Lin SO Calvary Christian (Clr) DNS   
  Micah Norris SO Calvary Christian (Clr) DNS   
  Kobus Vansteenburg FR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Logan Stephens JR Mitchell DNS   
  Blake Ewert SO St. Petersburg DNS   
  Shane McCormack SO St. Petersburg DNS   
  Walter Love SO St. Petersburg Catholic DNS   
  Keyshawn Storey SR Booker DNS   
  Jordan Foreman JR Northeast (SP) DNS   
  Bryan Adler SO Hardee DNS   
  Thomas Whittington JR Osceola (Seminole) DNS   
  Ian McManus FR Osceola (Seminole) DNS   
  Kostantinos Arvanitakis JR Palm Harbor University DNS   
  Austin Kaye JR Clearwater DNS   
  Jackson McMullen SR Clearwater DNS   
  Ericdelman Vega SR Booker DNS   
  Jameire Hayes JR Booker DNS   
  Kuron Hoyte SO Gibbs DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mathew Maier SR Northeast (SP) 1:58.32 10
2 Jacob Unger JR Mitchell 1:59.14 8
3 Dominic Acosta JR Newsome 1:59.22 6
4 Blake Walker JR George Steinbrenner 2:00.33 5
5 Hudson Rowan JR Berkeley Prep 2:02.12 4
6 Zachary Harrigan SO George Steinbrenner 2:03.22 3
7 Alexander Quillan SR Northeast (SP) 2:03.38 2
8 Paul Foreman JR George Steinbrenner 2:05.53 1
9 William Stager SR Braden River 2:06.78 -
10 Vincent Lynch SR Springstead 2:08.11 -
11 Wolfgang Weber FR Berkeley Prep 2:08.32 -
12 Sean Doherty JR Jesuit (Tampa) 2:08.61 -
13 Caden Colver SR Tarpon Springs 2:08.63 -
15 Andrew Vega SO George Steinbrenner 2:09.86 -
17 Jon Eide FR Calvary Christian (Clr) 2:10.01 -
18 John Haywood JR Seminole 2:10.40 -
19 Johannes Van Ooyen JR Mitchell 2:10.66 -
20 Tomas Saavedra JR Newsome 2:12.04 -
21 Chandler Wright SO East Lake 2:12.23 -
23 Ethan Bhatt SO Citrus Park Christian 2:12.75 -
35 Brainharris Mosoke SR Clearwater 2:17.32 -
49 Jackson Bjelland SR Palm Harbor University 2:22.10 -
58 Dakota Gates SR Countryside 2:24.91 -
  Jordan Foreman JR Northeast (SP) DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Chris Vega FR Riverview (Sarasota) 2:08.67 -
16 Javarious Gordon SO Largo 2:09.96 -
22 Robert Burgos SO Springstead 2:12.25 -
24 Matthew Hom SR Palm Harbor University 2:13.79 -
25 Mike Johnson JR Palmetto 2:14.13 -
26 Danny O'Leary FR Jesuit (Tampa) 2:14.57 -
27 Eduardo De Souza JR Braden River 2:14.69 -
28 Yamil Cruz-Perez SO Citrus Park Christian 2:14.84 -
29 Dominic Escribano FR Citrus Park Christian 2:14.97 -
30 Ty Scott FR Bell Creek 2:15.68 -
31 Luke Unbehagen SO Palm Harbor University 2:16.04 -
32 Dustin McCoy JR Braden River 2:16.33 -
36 Tyler Jackiewicz SO Northeast (SP) 2:17.76 -
37 Daniel Gonzalez Rodriguez SR Clearwater 2:17.83 -
38 Zane Davis FR Riverview (Sarasota) 2:18.02 -
41 Colton Sims FR Riverview (Sarasota) 2:19.78 -
43 Nicholas Costantino SO Mitchell 2:20.74 -
45 jett Yarborough FR Citrus Park Christian 2:20.94 -
46 Carter Reed SR East Lake 2:21.33 -
  Kostantinos Arvanitakis JR Palm Harbor University DNS   
  Logan Stephens JR Mitchell DNS   
  Jackson McMullen SR Clearwater DNS   
  Blake Ewert SO St. Petersburg DNS   
  Shane McCormack SO St. Petersburg DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Tyler Atkins FR Newsome 2:16.46 -
34 Ryan Cole JR Osceola (Seminole) 2:17.22 -
39 Ryan Murray JR Braden River 2:19.23 -
40 Matthew MacNichol FR Bell Creek 2:19.67 -
44 Elijah Wheeler FR Bell Creek 2:20.87 -
47 Jonathan Klepper SO Palmetto 2:21.41 -
48 Sebastian Correa FR Bell Creek 2:21.55 -
50 Austin Weaver FR Gibbs 2:22.24 -
51 John Lopez SR Boca Ciega 2:22.54 -
52 David Marquis SO Springstead 2:22.62 -
53 Ethan Karuppiah SO Countryside 2:22.78 -
54 Kyle Desmond JR Springstead 2:22.83 -
55 Dylan Zemetskus JR Boca Ciega 2:23.38 -
56 Keegan Dandro FR Newsome 2:23.60 -
57 Alexander Staveley SO Largo 2:24.80 -
59 KeSean King SO Largo 2:25.03 -
60 Thomas Nimmons FR Boca Ciega 2:25.22 -
62 Eric Mailhot FR St. Petersburg Catholic 2:29.46 -
67 Rylan Soto SO Osceola (Seminole) 2:35.02 -
  Thomas Whittington JR Osceola (Seminole) DNS   
  Austin Kaye JR Clearwater DNS   
  Micah Norris SO Calvary Christian (Clr) DNS   
  Kobus Vansteenburg FR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Ian McManus FR Osceola (Seminole) DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
42 Frank Tenore FR St. Petersburg 2:20.39 -
61 Jackson LaChapelle FR St. Petersburg 2:27.34 -
63 Kenneth Shannon SO Largo 2:31.34 -
64 Anthony Romero SO Booker 2:31.53 -
65 Ashaad Hall SO Gibbs 2:33.32 -
66 Jeremy Myers FR Hardee 2:33.72 -
68 Manuel Adler SR Hardee 2:38.53 -
69 Devin Albert FR Gibbs 2:46.67 -
70 d Wethington SO Boca Ciega 2:49.45 -
71 Benjamin Lorenzen SR St. Petersburg Catholic 2:55.22 -
  Bryan Adler SO Hardee DNS   
  Keyshawn Storey SR Booker DNS   
  Walter Love SO St. Petersburg Catholic DNS   
  Jameire Hayes JR Booker DNS   
  Ericdelman Vega SR Booker DNS   
  Kuron Hoyte SO Gibbs DNS   
  Calvin Lin SO Calvary Christian (Clr) DNS